Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu

«ATPŪTA ADRIJAS JŪRAS PIEKRASTĒ. CEĻOJUMS UZ HORVĀTIJU UN BOSNIJU UN HERCEGOVINU»

Esot Horvātijā zūd realitātes sajūta un liekas, ka notiekošais ir sapnis. Fantastiskās ainavas, kristāla tīrā jūra, apburošās salas, nacionālie parki, ūdenskritumi un kanjoni – tā ir pasaka! Tie, kas reiz ir nokļuvuši šajā burvīgajā valstī, vēlas šeit atgriezties ne vienu reizi vien! 

CEĻOJUMA LAIKĀ APMEKLĒTĀS VIETAS: UNGĀRIJA: BUDAPEŠTA – HORVĀTIJA: KRKAS NACIONĀLAS PARKS – SPLITA – ADRIJAS JŪRAS PIEKRASTE – DUBROVNIKA – LOKRUM SALA – BOSNIJA UN HERCEGOVINA: POČITELJ – MOSTAR – PLIVAS ŪDENSKRITUMS – HORVĀTIJA: KrAVICeS ŪDENSKRITUMI – STONE – HORVĀTIJAS MALDĪVIJAS - RAFTINGS PA CETIŅAS UPI – CETIŅAS KANJONI

CEĻOJUMA LAIKĀ APMEKLĒTĀS VALSTIS: SLOVĀKIJA – UNGĀRIJA – HORVĀTIJA – BOSNIJA UN HERCEGOVINA

1.DIENA

05:00 Izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2. DIENA

Brokastis. Izbraukšana uz Horvātiju. Pārbrauciens uz Ungāriju. Pietura Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Ekskursija Budapeštā vietējā gida pavadībā (15EUR). Iepazīšanās ar pilsētas vēsturiskajām daļām – Budu un Peštu: Ķēžu tilts, Zvejnieku bastions, Sv. Matjāša katedrāle, Karaļa pils un Budajas pils atjaunotās pilsdrupas, kā arī Varoņu laukums ar Ungārijas tūkstošgadei veltīto pieminekli. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Horvātiju. Nakts Horvātijā, Zagrebā. 

3. DIENA

Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotajām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem. Pārbrauciens uz Splitu. Laiks pusdienām. Ekskursija Dalmācijas galvaspilsētā – Splitā. Splita jeb tautā dēvētā "Vidusjūras zieds", atrodas Dalmācijas vidusdaļā pie Adrijas jūras. Pilsēta dzimusi līdz ar Romas imperatora Diokletiāna uzcelto pili. No tā brīža pagājuši 17 gadu simti. Pilsētas vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Jūs apskatīsiet interesantākos vēstures pieminekļus - Diokletiāna pili, Zelta un Sudraba vārtus, Katedrāli, Diokletiāna kapa vietu un Jupitera templi. Brīvajā laikā iesakām apmeklēt tirgu, kur būs iespēja iegādāties svaigus augļus un dārzeņus, vietējos sierus, jūras veltes, olīveļļu, vīnu, brendiju u.c. Pārbrauciens līdz apartamentiem. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

4. DIENA

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Dubrovniku (Dubrovnik) (20EUR). Majestātiska pilsēta: “Tam, kurš meklē paradīzi uz zemes, obligāti jāapmeklē Dubrovniku, jo nekur citur vairs nevar atrast tādu cildenumu, krāšņumu un harmoniju”- šie ir Bernarda Šova vārdi. Pateicoties skaistumam un bagātīgajam vēstures mantojumam, Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsētu ieskauj labi saglabājušies senie cietokšņi. Kājāmgājēju ekskursijas laikā Jūs redzēsiet Dubrovnikas skaistākās vietas: pilnībā saglabājušās, XV gadsimtā celtās cietokšņa sienas, no kurām pavērsies panorāmas skats uz blakus esošām salām, Sv. Blāziusa baznīca, pirmā aptieka, Eiropā, viena no vecākajām sinagogām, Franciskāņu klosteris, kā arī uzzināsiet par pilsētas krāšņo vēsturi. Brīvs laiks pilsētā. Tiem, kas vēlās redzēt vairāk, piedāvājam doties uz Lokrum salu. Lokrum sala ir interesanta ar to, ka šeit atrodas botāniskais dārzs, kurā ir dažādi interesanti un reti augi un koki. Šeit atrodas benediktīniešu klosteris, kopš tiem laikiem, kad šeit patika atpūsties meksikāņu imperatoram Maksimilianam Hāsburgam. Uz salas dzīvo ļoti daudz pāvi, kas nebaidās no cilvēkiem, kā arī daudz dažādu krāsu trusīšu un bruņurupuču. Jūras krastā paveras neaprakstāms skats. Atgriešanās apartamentos. Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. 

5. DIENA

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Bosniju un Hercegovinu (30EUR). Valsts nosaukums ir radies no diviem pamata reģioniem, kas atrodas Balkānos. Tā ir vieta, kur Austrumi tiekas ar Rietumiem, vieta ar bagātu vēsturi un kultūru. Sākumā apmeklēsim 15.g.s. celto turku apdzīvoto cietoksni Počitelj. Počitelj – nocietināts ciematiņš, kas ir izcili saglabājies no viduslaikiem (vēl no Otomāņu impērijas laikiem). Šeit sajutīsiet vēl senās pilsētas noskaņu! Iespaidīga ir arī vairāk kā 400 gadus vecā ciprese pie Hadži Alije mošejas. Tālāk dosimies uz pilsētu Mostar – īsta Bosnijas pērle! Kaut ko skaistāku par šo vietu ir grūti iedomāties! Šeit sagaida Katoļu baznīcu smailie torņi, osmaņu perioda celtnes, apaļakmeņu bruģētas ielas un pilsētas vidū Neretvas upe, kur atrodas Mostaras vecais akmens tilts, bez kura viennozīmīgi nav iedomājama Bosnija. Dienas otrajā pusē, kad saule jau ir zemāk, virs pilsētas paceļas smaržīgu un kārdinošu ēdienu aromāti piepildīti ar garšvielu daudzveidību. Pusdienosim pie upes Buna iztekas, šī apgabala labākajā restorānā! (Piedāvājums pēc izvēles: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR). Pēc pusdienām, dienas noslēgumā apmeklēsim Hercegovinas pērli - Kravices ūdenskritumus, kuri ir lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m un tie atrodas uz Trebižatas upes. Var droši apgalvot, ka šī vieta ir maza paradīze! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

6. DIENA

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju ''Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns'' (40EUR). Šajā dienā Jums būs iespēja iepazīties ar pašu labāko, ko var piedāvāt šī valsts. Ienirt tās neatkārtojamajā atmosfērā un sajust tās viesmīlību. Sāksim dienu ar austeru saimniecības apmeklējumu, kurā nobaudīsim šīs elitārās delikateses, kā arī vietējo vīnu. Pēc tam dosimies uz seno pilsētu Stone, kurā atrodas slavenā sāls ieguves vieta, kura šeit pastāv jau no seniem laikiem. No šejienes nāk arī Stona siena - astotais pasaules brīnums, no kuras paveras aizraujoša panorāma. Vēlāk mēs atpūtīsimies vienā no labākajām pludmalēm, kuru vietēji sauc par ''Horvātijas Maldīviju'', tās maigo smilšu dēļ, kas ir liels retums šajā reģionā. Laiks pusdienām. Pusdienās mēs dosimies uz vienu no labākajam saimniecībām, kur varēsim kārtīgi nobaudīt Dalmācijas virtuvi. Tiks pasniegts aperatīvs, salāti un gaļa ar kartupeļiem, kas cepti pelnos. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

7. DIENA

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju “Bosnijas un Hercegovinas pērlīteviens no visskaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē!” (40EUR). Apmeklēsim pilsētu Jajce, kura XV gs. ir bijusi Bosnijas karaļvalsts centrālā pilsēta. Pilsētas citadele kādreiz bijusi vislielākā un vislabāk aizsargātā celtne, kuru pat dižais sultāns Muhameds El Faihdids nespēja ieņemt! Apskatīsim Svētā Luka torni, neparastās, mazās vecpilsētas ieliņas un unikālās katakombas, kurās atrodas pazemes baznīca, celta pilsētas dibināšanas laikā. Neparasta pilsēta, taču šīs vietas galvenais apskates objekts ir Plivas ūdenskritums 12-ais visskaistākais pasaulē un vienīgais ūdenskritums pasaulē, kurš atrodas pilsētā! Ūdenskrituma sākotnējais augstums ir 30 metri, bet pēc zemestrīcēm tas samazinājās, un dotā brīdī ūdenskrituma augstums ir 22 metri. Vienīgais ūdenskritums pasaulē, kurš veido platu ūdens grīvu un savieno divas upes! Ainava, kas paveras no skatu laukuma, liek aizrauties elpai pat vispieredzējušākajam ceļotājam un dabas brīnumu cienītājam! Ekskursijas turpinājumā apskatīsim vēl vienu neparastu un apbrīnojamu pilsētas objektu – upes straumes lejasdaļā esošos 20 mazus namiņus, kuri kalpoja par ūdensdzirnavām vietējiem lauksaimniekiem. Šīs ūdensdzirnavas tika uzceltas vēl Austro-Ungārijas Impērijas laikā. Upes lejas straume ir dalīta, un lielām ūdensdzirnavām nepietiek vietas, tādēļ tika atrasts šis neparastais risinājums, kas šodien kalpo par burvīgu apskates objektu tūristiem! Labi pastaigājušies un izsalkuši, dodamies gardās pusdienās vietējā restorānā, kurā nobaudīsim visus vietējos gardumus! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

8 DIENA

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju un raftingu pa Cetiņas upi! (40EUR) Aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam raftingu pa Cetiņas upi, šis ir interesants un drošs pasākums ikvienam! Cetiņas upe atrodas pasakaini skaistā vietā, kalnu un savādu koku ieskauta un ar tās vārda rašanos ir saistītas vairākas leģendas. Dzidrs ūdens, kurā var redzēt zemūdens augus un zivis, protams, būs arī krācītes. Pieredzējuši instruktori padarīs nobraucienu drošu un interesantu. Pirms raftinga katram dalībniekam izsniedz ekipējumu – airus, glābšanas vesti un ķiveri. Aukstā vai lietainā laikā Jūs saņemsiet arī hidrotērpu. Katrā laivā atrodas pieredzējis instruktors un visas tūristu darbības tiek rūpīgi kontrolētas un saskaņotas. Nobrauciens aizņem 3-4 stundas. Pēc raftinga piedāvājam sātīgas pusdienas privātsaimniecībā, kas atrodas 396 metrus virs jūras līmeņa – kas par pasakainu skatu! Šeit paveras skats uz upes Cetiņa kanjoniem. Pa ceļam uz viesnīcu sagaida vēl viens patīkams pārsteigums! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

9. DIENA 

Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Horvātija, Austrija, Čehija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Čehija/Polija.

10. DIENA 

Tranzīts caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Nav īstais datums? Līdzīga programa: 20.06 - 29.09

BRAUCIENA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem), Slovākija un Čehija. Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām
 • 4-vietīgie apartamenti ar ērtībām Horvātijā, Adrijas jūras krastā (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuvi)
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās (Slovākija, Čehija, Hovātija: Zagreba)

PAPILDUS IZDEVUMI:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana: 6.50 EUR / 13 EUR tiem, kuri ir 65+
 • Papildvieta autobusā: 110 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā tranzītviesnīcā un 2-vietīgu istabu 4-vietīgos apartamentos: 125 EUR
 • Personiskie izdevumi: ēšanai un suvenīriem

IZMITINĀŠANA: 

 • Pievēršat uzmanību! Cena tiek noteikta dzīvošanai apartamentos Horvātijā ar četrvietīgu izmitināšanu!
 • Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 70 EUR;
 • Piemaksa par divvietīgo izmitināšanu - 150 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu - 230 EUR;
 • Brokastis Horvātijā: 5 EUR no cilvēka/dienā
 • Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts!

EKSKURSIJAS:

 • Ekskursija Budapeštā vietējā gida pavadībā: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Dubrovnikiem: 20 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Lokrum salu: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu: 30EUR
 • Pusdienas pie upes Buna iztekas: Piedāvāts izvēlei: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR
 • Izbraukuma ekskursija ''Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns + austeru saimniecības apmeklējums + pusdienas saimniecībā: 40 EUR
 • Izbraukuma ekskursija “Bosnijas un Hercegovinas pērlīte: viens no visskaistākajiem ūdenskritumiem pasaulē!” + gardas pusdienas: 40 EUR

IEEJAS BIĻETES:

 • Ieejas biļetes Krkas Nacionālajā parkā
 • Ieejas biļete uz Stonas sienu - 40 HRK (7 EUR);
 • Ieejas biļete Salonas pilsētu - 15 HRK (2 EUR);
 • Ieejas biļetes Kravices parkā - 3 EUR.

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Piesakies
 • 2020. gads!
  37 brīvas vietas
  34000
Pieteikties

Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu. Ceļojums ar autobusu. Ceļojuma laikā apmeklētās vietas: Ungārija: Budapešta – Horvātija: Krkas nacionālas parks – Splita – Adrijas jūras piekraste – Dubrovnika – Lokrum sala – Bosnija un Hercegovina: Počitelj – Mostar – Plivas ūdenskritums – Horvātija: Kavicas ūdenskritumi – Stone – Horvātijas Maldīvijas - raftings pa Cetiņas upi – Cetiņas kanjoni