30.04. Fēru salas Maija svētkos! Ceļojums ar lidmašīnu

FĒRU SALAS MAIJA SVĒTKOS!

Uz Fēru jebšu Farēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji 2018. gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).

Ceļojums īsti nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem, jo jau izkāpjot no lidmašīnas, tas aizrauj ar dabas patiesumu un varenību.

1. diena

Pārlidojums: Rīga 22:20 - 23:00 Fēru salas

2. diena

Touršhavnas pilsētas ekskursija (09.00 no viesnīcas). Pirmās dienas ekskursijā apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Ievadā apmeklēsim Nacionālo vēstures muzeju, kur iepazīsim fēriešu pagātni. Tālāk ceļš vedīs pa pilsētas ielām. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Ekskursijas ilgums ~3 stundas. Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

3. diena

Pārgājiens uz Kirkjubøur un alus darītavas apmeklējums (09.00 no viesnīcas). Ar autobusu izbrauksim ārpus Fēru salu galvaspilsētas uz vietu, no kurienes sāksies pārgājiens. Vispirms dosimies pakalnā, no kura paveras plašs skats pāri Torshavnai. Ceļš turpināsies pāri lēzeniem pakalniem, kur zied pļavu puķes un mājo putni. No šejienes paveras skats uz Kolturas un Hestojas salām. Mūsu ceļš noslēgsies Kirkjubø – salas vecākajā kultūras centrā. Te apskatīsim 13.gs. būvētā Sv. Magnusa katedrāles drupas un 11. gs baznīcu, kas joprojām darbojas. Apskatīsim arī 900 gadus veco bīskapiju, kas tiek uzskatīta par vecāko saglabājušos koka māju Eiropā – tajā dzīvo jau 17. iemītnieku paaudze.
Atpakaļceļā uz viesnīcu iegriezīsimies Okkaras alus darītavā. Ekskursijas ilgums ~5 stundas. Svarīgi: aicinām paņemt līdzi kādu sviestmaizi un dzērienu, jo ekskursijas laikā ēdināšana nav paredzēta un apkārtnē nebūs pieejami pārtikas veikals vai kafejnīca. Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

4. diena

Ekskursija uz Ziemeļu salām (09.00 no viesnīcas). Ekskursijas sākumā brauksim pa ziemeļu tuneļiem un šķērsosim tiltu, kas savieno Streymoy un Eysturoy salas. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz otro lielāko Fēru salu pilsētu –Klaksviku, kas ir arī šo salu arhipelāga zvejniecības galvaspilsēta.
Klaksvikā apskatīsim pilsētu, īpašu vērībū pievēršot Kristiešu baznīcai, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. Tās pagrabā ir eksponēts pazīstamā mākslinieka Edvarda Fuglø darbs.
Pēc Klaksvikas apskates apmeklēsim Kunoju, kura lepojas ar skaistiem apstādījumiem. Pēc tam pa kalnu ceļu atgriezīsimies galvaspilsētā. Ekskursijas ilgums ~7 stundas. Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

5. diena

Vestmanna putnu klintis (09.00 no viesnīcas). No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas.
Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad gar piekrasti dosimies uz Leynar ciematu, pa 4.9km garo tuneli zem Vestmanna jūras šauruma nonākot Vagara salā. Šeit izbrauksim cauri vairākiem salas ciematiem, tostarp Bo un Gasadaluru, un vērosim fantastiskus dabas skatus. Pirms atpakaļceļa uz galvaspilsētu apskatīsim Múlafossur ūdenskritumu.
Ekskursijas ilgums ~ 6,5 stundas. Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

Pārlidojums: Fēru salas 19:20 - 00:05 Rīga

 

Cena

 • Lidojums: 399 EUR
 • Lidojums + viesnīca: 749 EUR

Lidojums

 • Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža
 • Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 
 • Lidojuma ilgums: Rīga - Vagar: 2h 45 min / Vagar - Rīga: 2h 30 min
 • Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta: 30. aprīlis, plkst. 23:00 transfers no lidostas uz viesnīcu / 04. maijs, plkst. 16:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

Viesnīca Foroyar ar brokastīm

 • Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā. 
 • Piemaksa par vēlo izreģistrēšanos: 125 EUR par vienvietīgu un divvietīgu numuru, 180 EUR par trīsvietīgu numuru. Pakalpojums pieejams tikai pēc pieprasījuma.

Ekskursijas:

 • Touršhavnas pilsētas ekskursija: 55 EUR
 • Pārgājiens uz Kirkjubøur un alus darītavas apmeklējums: 90 EUR
 • Ekskursija uz Ziemeļu salām: 110 EUR
 • Vestmanna putnu klintis: 140 EUR
Pērc
 • Lidojums + viesnīca
  10 brīvas vietas
  74900
Pirkt

Fēru salas maija svētkos! Ceļojums ar lidmašīnu. Ceļojums nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem. Uz Fēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographiclasītāji pagājušajā gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).