Pleskava: Krievijas vēstures lappuses. Ceļojums skolēnu grupām uz Krieviju.

«Krievijas vēstures lappuses»

Ceļojums skolēnu grupām uz Krieviju. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Pečori – Izborska – Pleskava – Novgoroda – Puškina Kalni.

Cienījamie pedagogi!
Skolnieku grupām tagad ir unikāla iespēja doties uz Pleskavu ar bezmaksas Krievijas vīzu!  
Ceļojumu birojs "LAIMTŪRE" organizēs Jums braucienu ar  uzaicinājumu no Krievijas puses. 
Gaidīsim Jūsu iesniegumus!

1. diena:

6.00 izbraukšana no Rīgas. 
Ekskursija sākas uzreiz pēc Krievijas robežas šķērsošanas.  Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris, kas pirmsākumos atradās alās, deva arī vārdu pilsētai. Gleznainā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karsta smilšu alas. Klosteris ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem, ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli. Pusdienas. 
Ekskursija pa Izborskas cietoksni. Tas celts 14. gadsimtā. Izborska ir viena no senākajām Krievijas pilsētām. Izborska un tās apkārtne ir slavena ne tikai ar saviem nozīmīgajiem Krievijas vēstures pieminekļiem, arhitektūru un kultūru, bet arī ar krāšņo dabu. Izborskas apkārtne ir viena no skaistākajām vietām Pleskavas apkaimē. Vēsturiskais cietoksnis, baznīcas un kapelas, kā arī senās vienstāvu celtnes ne tikai harmoniski iekļaujas ainavā, bet arī papildina un akcentē senās pierobežas skarbo skaistumu.
Taču Izborskas pati populārākā tūristu apskates vieta - Slāvu atslēgas avoti. Pēdējo gadu laikā Slāvu atslēgu avoti ir vieta, kur ierodas liels skaits svētceļotāju no visas pasaules. 
Pārbrauciens uz Pleskavu– vienu no vecākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Apskates ekskursija pa Pleskavu: Kremlis, Trejādības katedrāle, Kancelejas palātas. Vakariņas. Iekārtošanās viesnīcā. 

2. diena:

Brokastis. Izbraukšana uz Novgorodu. Ekskursija pa Novgorodu sākas no Tirgoņu puses, kur arī vēl tagad stāv XII. – XV. gadsimtā celtie unikālie tempļi, kas būvēti par tirgoņu naudu. Jaroslavas Sēta un večes laukums – senās pilsētas ekonomiskās un politiskās dzīves centrs. Novgorodas Kremlis “Detinec”. Kremļa teritorijā atrodas Svētās Sofijas dievnams – viena no krievu zemes svētajām vietām, Granovīta palāta, piemineklis “Krievijas tūkstošgade”. Koktēlniecības muzejs “Vitoslavļici”. Atgriešanās Pleskavā. Vakariņas. Nakts viesnīcā.

3. diena:

Brokastis. Pārbrauciens uz Puškina kalniem. Ekskursija uz A. Puškina muzeju – rezervātu. 
Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Liegais, “tuksnesīgo”,  gadsimtiem veco parku, valdzinājums, ziedošās liepas, gaišā Sorota, migla, kas paceļas virs laukiem, iespiežas atmiņā uz visu mūžu, saplūst ar A. Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Pusdienas. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

„PEČORI – IZBORSKA – PLESKAVA – PUŠKINA KALNI”

2 DIENU CEĻOJUMS SKOLĒNU GRUPĀM UZ KRIEVIJU. 

Cienījamie pedagogi!
Skolnieku grupām tagad ir unikāla iespēja doties uz Pleskavu ar bezmaksas Krievijas vīzu!  
Ceļojumu birojs "LAIMTŪRE" organizēs Jums braucienu ar  uzaicinājumu no Krievijas puses. 
Gaidīsim Jūsu iesniegumus!

1. DIENA:

6.00 izbraukšana no Rīgas. Ekskursija sākas uzreiz pēc Krievijas robežas šķērsošanas.  Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris, kas pirmsākumos atradās alās, deva arī vārdu pilsētai. Gleznainā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karsta smilšu alas. Klosteris ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem, ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli. Pusdienas. Ekskursija pa Izborskas cietoksni. Tas celts 14. gadsimtā. Izborska ir viena no senākajām Krievijas pilsētām. Izborska un tās apkārtne ir slavena ne tikai ar saviem nozīmīgajiem Krievijas vēstures pieminekļiem, arhitektūru un kultūru, bet arī ar krāšņo dabu. Izborskas apkārtne ir viena no skaistākajām vietām Pleskavas apkaimē. Vēsturiskais cietoksnis, baznīcas un kapelas, kā arī senās vienstāvu celtnes ne tikai harmoniski iekļaujas ainavā, bet arī papildina un akcentē senās pierobežas skarbo skaistumu.
Taču Izborskas pati populārākā tūristu apskates vieta - Slāvu atslēgas avoti. Pēdējo gadu laikā Slāvu atslēgu avoti ir vieta, kur ierodas liels skaits svētceļotāju no visas pasaules. Pārbrauciens uz Pleskavu– vienu no vecākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Apskates ekskursija pa Pleskavu: Kremlis, Trejādības katedrāle, Kancelejas palātas. Vakariņas Iekārtošanās viesnīcā. Atpūta.

2. DIENA:

Brokastis. Pārbrauciens uz Puškina kalniem. Ekskursija uz A. Puškina muzeju – rezervātu. Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Liegais, “tuksnesīgo”,  gadsimtiem veco parku, valdzinājums, ziedošās liepas, gaišā Sorota, migla, kas paceļas virs laukiem, iespiežas atmiņā uz visu mūžu, saplūst ar A. Puškina dzeju. Pusdienas. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

«IR EZERĀ VIENĀ, TRĪS SALAS TIK DAIĻAS..» 

Pleskavas zeme – tā ir tīro ezeru un neparasti svaiga gaisa zeme. Šo zemi sauc par “tūkstots ezeru” zemi. Un tā tiešām ir! Iepazīsim Pleskavu ar tās apbrīnojamām un neparastām salām -  Talaba salām.

APMEKLĒTĀS VIETAS CEĻOJUMA LAIKĀ: PEČORI UN PEČORU KLOSTERIS – IZBORSKA: IZBORSKAS CIETOKSNIS – PLESKAVA: MIROŽSKAS KLOSTERA SPASOPREOBRAŽENSKAS KATEDRĀLE, POGANKINA PALĀTAS – Talaba salas - PUŠKINA KALNI: MIHAILOVSKAS UN TRIGORSKAS MUIŽAS

1. DIENA

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem, ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli. Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus.
Kremļa apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot un neviens nevarēja tikt tai garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis. Piedāvājam īpašu izbraukuma ekskursiju ar kuteri uz Talaba salām. Dosimies izbraukumā ar kuteri Peipusa- Pleskavas ezerā. Ezers ir trešais lielākais Eiropas teritorijā. “Ir ezerā vienā, trīs burvīgas salas..” tā raksta senas grāmatas par Talība arhipelāgu. Salu arhipelāgu bieži vien sauc par Pleskavas Islandi. Pati lielākā arhipelāga sala ir Belova sala jeb Augšējā sala. Uz salas 16 gs. izveidojās klosteris un tā kļuva apdzīvota. Uz salas var satikt retu putnu sugas, doties peldē tīrajos ezera ūdeņos un atpūsties. Apmeklēsim Svētā Pētera un Pāvela baznīcu, kura ir klostera īpašumā. Arī šodien baznīcā norit dievkalpojumi un uz salu bieži dodas svētceļotāji. Baznīcā zem altāra atrodas svētie pīšļi. Tūristi dalās iespaidos, ka pat šodienas Augšējā sala izskatās kā fantastiska svešzemju pasaule– daiļa, balta kaļķakmens baznīca, kas stalti stāv pie neliela zvejnieku ciematiņa, dzeltenas smiltis ar koka laiviņām.. Pastaga apkārt salai, iesim pa seniem ceļiem cauri egļu mežam un koku galotnēs redzēsim gārņu ligzdas. Otra lielākā sala – Talabska sala jeb Zalīta sala. Šī sala izceļas ar faktu, ka uz tās ilgu laiku dzīvojis un tagad ir apglabāts protojerejs (virspriesteris) Nikolajs Gurjanovs. Svētceļinieki dodas uz šo salu, lai sajustu svētumu. Tieši uz šīs salas kādreiz dzīvoja vairāki tūkstoši “talabiešu”. Tā bija tauta, kuru neviens nevarēja uzvarēt, pat varenā Pleskava. Apmeklēsim Sv. Nikolaja baznīcu, kurā atrodas Dievmātes svētbilde “Благодатное Небо” - šī svētbilde darot brīnumus. Redzēsim Nikolaja māju, kurā viņš dzīvoja, un vietu, kur ir apglabāts. Trešā sala – pēc izmēra mazākā – Mazais Talabinec. Atgriešanās Pleskavā. Nakts viesnīcā Pleskavā. 

3. DIENA 

Brokastis. Brīva diena. Ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu  Puškina kalnos. Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts darbus, tai skaitā „Jevgēņijs Oņegins”, "Es atceros brīnišķīgu mirkli..” un daudzus citus. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

«KRIEVIJA SĀKĀS ŠEIT: PLESKAVA, DIŽĀ NOVGORODA, VALDAJA UN PUŠKINA KALNI» 

Krievijas vēstures lapaspuses, vasara

APMEKLĒTĀS VIETAS CEĻOJUMA LAIKĀ: PEČORI UN PEČORU KLOSTERIS – IZBORSKA: IZBORSKAS CIETOKSNIS – PLESKAVA – NOVGORODA: JAROSLAVAS SĒTA, VITOSLAVĻICI – VALDAJA: ZVANU MUZEJS, IVERSKAS KLOSTERIS - PUŠKINA KALNI: MIHAILOVSKAS UN TRIGORSKAS MUIŽAS

1. DIENA

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli.
Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju– Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus.
Pilsētas apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot, un neviens nevarēja tikt garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis. Izbraukums uz Novgorodu. Ekskursija Novgorodā. Novgoroda ļaus Jums ielūkoties ‘’īstajā’’ Krievijā, ar krāsainām, griezumiem rotātām koka ēkām, krāsainu un zeltītu kupolu siluetiem pret pelēkajām Volhovas debesīm, spilgtiem amatnieku darinājumiem un teiksmām. Ekskursija sākas no Tirgoņu puses, kur arī vēl tagad stāv XII. – XV. gadsimtā celtie unikālie tempļi, kas būvēti par tirgoņu naudu. Jaroslavas Sēta un večes laukums – senās pilsētas ekonomiskās un politiskās dzīves centrs. Novgorodas Kremlis “Detinec”- nocietināts pilsētas centrs. Kremļa teritorijā atrodas Svētās Sofijas dievnams – viena no krievu zemes svētajām vietām, Granovīta palāta, piemineklis “Krievijas tūkstošgade”. 
Ekskursijas turpinājumā piedāvājam doties uz koktēlniecības muzeju “Vitoslavļici”. Šis ir apbrīnojams senkrievu arhitektūras muzejs zem klajām debesīm. Apskatīsim senkrievu mājas, uzzināsim par senkrievu tradīcijām un dzīves iekārtu, par kāzu ceremonijām un daudz ko citu. Redzēsim Georga katedrāles klosteri, kurš stalti stāv ezera krastā. Atgriešanās Novgorodā. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Novgorodā.

3. diena 

Brokastis. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Valdaju. Ekskursija „Zvanu dzimtene un centrs” – vienīgā vieta pasaulē, kur ir iespējams iepazīties ar visa veida zvaniem: baznīcu zvani, durvju zvani, kabinetu zvaniņi, kuģu zvani, suvenīru zvaniņi, un vēl daudz citu! Šeit būs iespēja atrast jebkura veida zvanu, no vislielākajiem līdz pašiem mazākajiem! Zvanu muzejs – atklās noslēpumus zvanu veidošanā, ļaus noklausīties dažādus zvanu veidus un izstāstīs zvanu vēsturi. Katram apmeklētājam būs iespēja izveidot savu zvana melodiju. Pusdienas. Ekskursija uz Iverskas klosteri, kurš bija dibināts vienā no ezera salām. Iverskas klosteris ir viens no unikāliem arhitektūras pieminekļiem, šeit atrodas akmens un koka apstrādes centrs. No koka un akmens tiek veidoti burtiski mākslas darbi. Vakarā atgriešanās uz Pleskavu. Nakts viesnīcā Pleskavā.

4. DIENA 

Brokastis. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu Puškina kalnos. Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju- Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts savu darbu, starp kuriem ir arī „Jevgēņijs Oņegins” un daudzi citi darbi. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižu apmeklējums. Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Brauciens ar tūristu klases autobusu
 • Transporta un ceļa izdevumi
 • Dzīvošana tūristu klases viesnīcā Pleskavā (2 naktis)
 • Ēdināšana: 2 brokastis, 2 pusdienas, 2 vakariņas
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Medicīniskā apdrošināšana

Papildus izdevumi:

 • Krievijas vīza LR pilsoņiem
 • Ekskursijas apkalpošana un ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā: Pečori, Izborska, Pleskava, Novgoroda, Puškina Kalni - ir obligāta un tiek apmaksāta tūres pasūtījuma laikā –  40 EUR (bērni līdz 16g.), pieaugušie - 50 EUR

Braucienam niepieciešamie dokumenti: 

 • LR pilsoņiem jānoformē vīza 20 dienas pirms ceļošanas. Nepieciešama pase, 1 fotogrāfija (3.5x4.5 krāsaina uz baltā fona), aizpildītā anketa!
 • Ceļojumu birojs «LAIMTŪRE» sniedz konsultācijas par Krievijas bezmaksas vīzai nepieciešamo dokumentu formēšanu.
 • Dodoties ceļojumā, tūrista pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc brauciena beigu datuma 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, dodoties ceļojumā bez vecākiem, nepieciešama pase, notariāli apstiprināta vecāku atļauja un dzimšanas apliecība.

Papildinformācija par braucienu:

 • Ārvalstu pilsoņiem nepieciešama reģistrācija. Reģistrācijas cena viesnīcā no 200 RUB. http://russia.russian-visas.net/russia/misc/registration/
 • Programmā piedāvātās viesnīcas atbilst to valstu standartu kategorijām, kurā tās atrodas. Par papildus samaksu ir iespējama izvietošana augstākās kategorijas viesnīcā.
 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. 
 • Apmeklējot klosteri nepieciešams atbilstošs apģērbs (meitenēm gari svārki un lakatiņi).

Brauciena cena:  

40 skolēnu grupai + 3     35 SKOLĒNU GRUPAI + 3     30 SKOLĒNU GRUPAI + 3
140 EUR     155 EUR     169 EUR

 

Piesakies
 • Jums piemērotā laikā
  9500
Pieteikties

Krievijas vēstures lappuses. Ceļojums skolēnu grupām uz Krieviju. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Pečori – Izborska – Pleskava – Novgoroda – Puškina Kalni. Cienījamie pedagogi! Skolnieku grupām tagad ir unikāla iespēja doties uz Pleskavu ar bezmaksas Krievijas vīzu! Ceļojumu birojs "LAIMTŪRE" organizēs Jums braucienu ar uzaicinājumu no Krievijas puses. Gaidīsim Jūsu iesniegumus!