13.07 Polijas skaistākās pilis, pazemes ūdenskritumi un zelta raktuves! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Polijas skaistākās pilis, pazemes ūdenskritumi un zelta raktuves!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vroclava: Ksenžas pils – Opole: Mošnas pils – Bledne Skaly: Klodzko zeme, Lāča ala un zelta raktuves – Varšava

1.diena

Agri no rīta, izbraucam no Rīgas. Ceļš cauri Latvijai un Lietuvai. Pusdienu pauze Polijā, netālu no Varšavas. Pārbrauciens līdz Vroclavai. Nakts viesnīcā. 

2.diena

Brokastis. Ekskursija «Ksenžas pils un Vroclava» (25 EUR). Brauciens uz Ksenžas pili – trešo lielāko pili Polijā, kas izvietojusies augstas klints virsotnē, kuru ieskauj dabiska aiza caur kuru nestaidzīgi plūst Pelčnicas upe.  Pils sākotnēji celta 14.gs., bet laika gaitā daudzkārt pārbūvēta. Tāpēc tās arhitektūrā var saskatīt dažādu stilu elementus no gotikas līdz barokam. Šobrīd šeit skatāms izcils baroka interjers. Pils kompleksā ietilpst 400 istabas un zāles, kā arī 12 skaistas dārza terases ar graciozām strūklakām, kas atrodas pils pakājē. Pils staļļos joprojām ik gadu norisinās starptautiska mēroga zirgu izsoles. 
Vroclava – viena no vecākajām un skaistākajām Polijas pilsētam, kura lepojas ar notikumiem bagātu vēsturi. Pastaiga pa vecpilsētu vietējā gida pavadībā, tās laikā apskatīsim: Tirgus laukumu, ko ieskauj izsmalcinātas savrupmājas, majestātisko Rātsnamu, Kauna stabu, kas celts no akmens 15.gs., Sv.Jāņa Kristītāja baznīcu, Sv. Elžbetas baznīcu, “Jasa un “Malgosa” namus, pilsētas skulpturālos simbolus – rūķus, mazas figūriņas, kas izkaisītas pa visu pilsētu. To ir vairāk nekā 50 un katrai no tām ir sava nozīme. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Vroclavā.

3.diena

Brokastis. Izbraukuma ekskursija «Mošnas pils un Opole» (25 EUR). Dodamies uz Mošnas pili. Pils celta 17.gs. un ir galvenais Opoles provinces tūrisma apskates objekts, kas pārsteidz ar savu arhetektonisko daudzveidību. Pils centrālā daļa veidota baroka stilā, rietumu spārns – neorenesanses stilā, bet austrumu spārns – neogotikas stilā. Šo grezno celtni rotā 99 torņi un tornīši. Pils austrumu spārnā izveidota skaista stikla oranžērija. Pilī ir bagātīgs interjers, skaisti dekoratīvie elementi un skulptūru daudzveidība. Blakus pilij atrodas burvīgs dārzs, kura platība sastāda 200 hektārus. Tālāk mūsu ceļš ved uz Opoli, kas tiek dēvēta par Polijas Venēciju. Tā ir viena no vecākajām Polijas pilsētām, kura pirmoreiz rakstos minēta jau 845. gadā. Izvietojusies pie Oderas upes, tā vairākus gadsimtus bija Augšsilēzijas galvaspilseta. Pastaiga pa vecpilsētu: gotiskā katedrāle, tirgus laukums, kuru ieskauj baroka stilā celtas pilsētnieku mājas, pilsētas sienu drupas, Piastas tornis ar 163 grādu slīpumu - Polijas aizsardzības arhitektūras piemērs, no kura var baudīt neaizmirstamu senās pilsētas panorāmu. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Vroclavā. 

4.diena

Brokastis. Izbraukuma ekskursija uz Bledne Skaly (35 EUR). Bledne Skaly – tā ir skaista Polijas apkaime ar ļoti daudzām interesantām tūristu vietām: klintis, labirinti, pazemes muzejs, Lāču ala. Klodzko Zemes apmeklējums, mēs redzēsim Cietoksni Pils kalnā, ko tagad sauc par Cietokšņa kalnu. Cietoksnis tika uzcelts senas nocietinātas pilsētas vietā. Pārbrauciens uz Lāča alu – vienu no skaistākajām stalaktītu alām Polijā. Tās kaļķakmens klints iežos ir atrodamas seno dzīvnieku fosilijas, kuri šeit dzīvoja vēl Pleistocēna periodā, pirms Ledus laikmeta! Alas apmeklējums: alas vidējais stāvs ar gaiteņu labirintu, unikāliem stalaktītiem, stalagmitiem un kaskādēm. Alas labirinta garums ir vairāk kā 2,5 km un augstuma starpība starp augstāko un zemāko punktu ir aptuveni 60 m! Pārbrauciens uz Zloty Stok, Zelta raktuvju muzeja apmeklējums. Pazemes zelta raktuvēs dzirdēsim leģendu par Ģertrūdi, apskatīsim senās kartes un raktuvju plānus, un, protams, pats galvenais, redzēsim kā zeltu ieguva! 1000 gadu laikā ir iegūtas vairāk nekā 16 tonnas zelta, un ir vēl .. Kā arī, redzēsim vienīgo Polijā pazemes ūdenskritumu, kura augstums ir 8 metri. 
Viesošanās kalniešu ciematiņā, kur nodarbojas ar aitu audzēšanu un siera gatavošanu pēc senajām metodēm. Vakarā atgriešanās Vroclavā. Nakts viesnīcā.

5.diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Varšavu. Varšavas vecpilsētas apskate vietējā gida pavadībā (10 EUR). Ekskursijas laikā iepazīsimies ar ievērojamākajiem apskates objektiem: Pils laukums, Karaļa pils, Varšavas vecākā baznīca - Sv. Jāņa katedrāle, Renesanses stilā celtā Jezuītu baznīca, Sigismunda kolonna. Iepazīsim karaļu un galma ikdienu. Brīvais laiks. Ceļš uz Rīgu, caur Poliju un Lietuvu. Vēlu vakarā ierašanās Rigā. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu izņemot ekskursijas par papildus maksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcā

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbraukuma ekskursija «Ksenžas pils un Vroclava»: 25 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Mošnas pils un Opele»: 25 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Bledne Skaly un Zelta raktuves»: 35 EUR
 • Varšavas pilsētas apskates ekskursija: vietējā gida pavadībā: 10 EUR
 • Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 65 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Piemaksa par papildvietu autobusā: 70 EUR
 • Ieejas biļetes Ksenžas pilī: 34 pzl pieaugušie / 24 pzl bērniem
 • Ieejas biļetes Mošnas pilī: 15 pzl pieaugušie / 9 pzl bērniem
 • Ieejas biļetes Lāču ala: 25 plz pieaugušie / 20 pzl bērniem / Atļauja fotografēt 10 plz
 • Ieejas biļetes Zelta raktuves: 23 plz pieaugušie / 18 pzl bērniem

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
Pērc
 • 13.07.22 - 17.07.22
  44 brīvas vietas
  20500
Pirkt

Polijas skaistākās pilis, pazemes ūdenskritumi un zelta raktuves! vai Polijas Luāras ieleja un zelta raktuves! Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vroclava: Ksenžas pils – Opole: Mošnas pils – Bledne Skaly: kaļķakmens klintis, Lāča ala un zelta raktuves – Varšava