Amatnieku dienas Traķos un viduslaiku stāsti Viļņā un Kauņā! Nedēļas nogale Lietuvā

«Amatnieku dienas Traķos un viduslaiku stāsti Viļņā un Kauņā!»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Traķi – Viļņa – Rumšišķes - Kauņa

Amatnieku dienas Traķos – tie ir īsti amatnieku svētki! Tie glabā katra amatnieka darbu un senās Lietuvas tradīcijas. Svētki nodemonstrēs amatnieku augstās prasmes, un atklās amatnieku noslēpumus. Viduslaiku Viļņa iepriecinās ar karstu kafiju. Vēl, uzzināsim senās Lietuvas tradīcijas Tautas sadzīves muzejā zem klājas debess un izstaigāsim Kauņas vecpilsētas šaurās ieliņas.

1. diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris). Pa ceļam pietura kafijas pauzei.

Ierodamies Traķos. Traķus dēvē par Lietuvas lielkņazistes senāko galvaspilsētu. Pilsēta atrodas ļoti skaistā apvidū, ezeru ielokā un vasaras laikā šeit ir īpaši skaistas ainavas. Lielākā - Galves ezera ūdeņos spoguļojas Traķu ezerpils torņi. Agrāk pilī atradās Lietuvas dižkunga Vitauta galvenā rezidence, tagad tūristus priecē vēstures muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par pils un novada teiksmaino pagātni. Traķu pils ir vienīgā pils Eiropā, kas atrodas uz salas ezera vidū. 

Amatnienības dienas te tiek svinētas jau kopš 2005. gada, katru gadu pārsteidzot ar kaut ko jaunu! Festivāls, kura laika būs iespēja iepazīties ar amatniekiem, piedalīties dejās un nobaudīt nacionālās virtuves gardumus. Mūzikas prieksnesumu pavadībā, izstaigāt amatnieku tirdziņu, ar lielu klāstu rokdarbu, kurā varēsiet iegādāties suvenīrus un dāvanas draugiem. Dejas, dziesmas un gardumi Traķos būs ideāls brīvdienu ceļojums!

Pārbrauciens uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Pilsētas apskates ekskursija. Viļņas Vecpilsēta iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Pastaiga pa vecpilsētas šaurajām ieliņām ļaus Jums izjust pilsētas seno garu. Viļņas Universitāte – viena no vecākajām universitātēm Eiropā. Ebreju kvartāls, Sv.Annas baznīca – katoļu ticības baznīca, klasiskās gotikas paraugs, viens no galvenajiem apskates objektiem Viļņā. Ģedimina tornis – vēstures un kultūras piemineklis. Rietumu tornis tika uzcelts 1419-1422. gadā, Vitovta valdīšanas laikā. Tornis atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā, un ir 48 metrus augsts. Redzēsim mūsdienu pilsētas centru – Ģedimina prospekts. 

Brīvais laiks pilsētā. Jūs varat doties romantiskā pastaigā pa vecpilsētu. Vasaras vakara saule īpaši skaisti pasvītro un apgaismo vecpilsētas bruģētās ieliņas .. viduslaiku gars ir jūtams aiz katra pagrieziena. Pavadiet laiku kādā omulīgā restorānā, kuru šeit ir daudz, izbaudiet glāzi vīna, vai tasi kafijas. Vai arī, varat pavadīt laiku labāko un skaistāko suvenīru meklējumos. Nakts viesnīcā Viļņā. 

2. diena

Brokastis viesnīcā. Dodamies uz Lietuvas Tautas sadzīves muzeju – viens no lielākajiem etnogrāfijas muzejiem zem klājas debess Eiropā. Tas aizņem 195 ha lielu platību. Ēkās, sadzīves mājās, kuras atrodas to dabīgajā vidē, ir ļoti labi saglabājušās – saglabājot savu eksterjeri un interjeri. Šeit var redzēt kā nodarbojās ar dažāda veida darbu – zemkopības un amatniecības darba rīki. Muzeja centrā atrodas vesela pilsēta, kas bija raksturīga Lietuvas teritorijā esošām, šeit atrodas: bruģēts Rātslaukums, baznīca, krogs, apkārt rātslaukumam izvietotas tirgotāju mājas, kurās veido māla podus, izgatavo krelles no dzintara, izstrādājumus no koka, auž audumu. Ekskursijas laikā uzzināsim visu par tā laika dzīvi. Brīvs laiks, muzeja krogā ir iespējams iedzert kafiju un nogaršot tradicionālus Lietuviešu ēdienus. 

Pārbraucam uz Kauņu. Piedāvājam dosies uz ekskursija Kauņas vecpilsētā. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet pilsētas interesantākos un nozīmīgākos arhitektūras un vēstures pieminekļus, kā arī dzirdēsiet interesantas leģendas, kas ir saistītas ar Vecpilsētas vēsturi. Pilsēta lepojas ar kompaktu, labi saglabātu un izlolotu Vecpilsētu, kurā atrodas daudz vērtīgu kultūras un arhitektūras pieminekļu: Kauņas pilis, gotikas Pērkona ēka, Vītauta Dižā un Sv. Ģertrūdas baznīca, „Baltais balodis“ Kauņas rātslaukums un daudzas citas vietas.

Brīvs laiks pastaigai un suvenīru iegādei. Iesakam apmeklēt vienu no apskates objektiem:

 • Kauņas Sv. Ģertrūdes baznīcu, kas ir viens no izcilākajiem Lietuvas gotikas pieminekļiem. Blakus baznīcai esošajā Sveču svētnīcā ziedotāji var iedegt svecītes, kas deg 7 dienas, kuru laikā tiek lūgts Dievs.
 • Varat doties uz vienīgo Velnu muzeju pasaulē. Šeit tiek glabāta vairāk nekā 3000 velnu liela kolekcija. Muzeja eksponāti ir atceļojuši no Armēnijas, Jakutijas, Meksikas, Kubas, Ukrainas, Japānas un citām valstīm.
 • Varat apmeklēt M. K. Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju, kurš iepazīstinās Jūs ar mākslinieka darbiem. Te pat netālu, atrodas Vītauta Dižā kara muzejs, kurā var apskatīt Lietuvas vēstures attīstību. Blakus muzejam atrodas simbolisks Brīvības piemineklis, kura pakājē deg mūžīgais uguns – piemiņa visiem karā kritušajiem. 
 • Varat doties izbraucienā ar funikulieri, kas tiek uzskatīts par vienu no vecākajiem pacēlājiem Eiropā. Tas būs aizraujošs brauciens augšup līdz Memoriālajai Kristus Augšāmcelšanās baznīcai. Šeit, par papildus samaksu, ir iespēja baudīt brīnišķīgu Kauņas panorāmu no skattorņa.

Izbraucam uz māju pusi. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Nakts viesnīcā 3*, divvietīgos numuros ar ērtībām
 • Brokastis viesnīcā

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Traķu pils apmeklējums: ieejas biļetes: no 4 EUR
 • Ekskursija gida pavadībā Viļņā: 5 EUR
 • Ekskursija gida pavadībā Kauņā: 5 EUR
 • Iebraukšana + ieejas biļetes + ekskursija Lietuvas Tautas sadzīves muzejā: 10 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 40 EUR
 • Papildvieta autobusā – 40 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Amatnieku dienas Traķos un viduslaiku stāsti Viļņā un Kauņā! Nedēļas nogale Lietuvā ir ideāli piemērota atpūta tiem, kas nevēlas doties tālā ceļā, tomēr vēlās atpūsties un iepazīt jaunas vietas. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Traķi – Viļņa – Rumšišķes - Kauņa