Apburošā Slovākija: termālie avoti un baseini, stalaktītu alas un Augstie Tatri. Ceļojums ar autobusu
Izpārdots

«Apburošā Slovākija: termālie avoti un baseini, stalaktītu alas, pilis un Augstie Tatri»

Slovākija – īpaša valsts. Te, nelielā valstī, var atrast visu: ainavisku dabu, no augsto kalnu virsotnēm, pāri ezeriem un lejā pa ūdenskritimiem līdz brīnumainiem stalaktītiem dziļās alās; bagātu vēsturi pilnu ar tradīcijām, dziesmām un noslēpumiem pilnām pilīm, gardu ēdienu un relaksējošiem termālajiem baseiniem. 

Apmeklētas vietas ceļojuma laikā: Varšava – Pienini Nacionālajā parks – nobrauciens ar plostiem un pusdienas Guraļu krogā - Poprada – Tatranska Lomnica (Augstie Tatri) - Košice – Levoča – Spiškas cietoksnis - “Vrbov” termālais parks – Demanovas stalaktītu alas: Brīvības ala - Oravas pils - krakova

1. diena 

Agri no rīta izbraucam no Rīgas. Laiks ceļā, Lietuva, Polija, pārbrauciens uz Varšavu. Brīvs laiks pastaigai vēsturiskajā Varšavas centrā, kuras laikā varēsiet redzēt Pils laukumu, Karaļa pili, Varšavas vecāko baznīcu – Sv. Jāņa baznīca, te pat būs tirgus laukums, gotiska stila baznīcas un senas māju fasādēs. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Krakovu. Nakts viesnīcā Krakovas apkaimē.

2. diena 

Brokastis viesnīcā. Ceļš ved pāri Tatriem uz Slovākiju. Dodamies uz Oravas pili, kas atrodas uz 112 metrus augstas klints pie Oravas upes un tiek uzskatīta par pašu skaistāko Slovākijas pili. Pils it kā karājas tieši virs upes, un tieši šī novietojuma dēļ tai ir vēl viens nosaukums - “ērgļa ligzda”. Tiem, kuri vēlas, būs iespēja apmeklēt pili. Gadsimtu gaitā, pils ir augusi, un šodien tajā atrodamas 154 dažādas istabas un zāles, 754 pakāpieni un protams pasakaini skati! Pils celšana ir bijis garš process, un katrs gadsimts pils arhitektūrā ir atstājis savas pēdas: šodien gan pils ārpusē, gan interjeros var manīt dažādus arhitektūras stilus: gotika, renesanse, baroks un pat elementi no modernisma. Brīnišķīgais skats, kas ieskauj Oravas pili no visam pusēm, spēj apburt ik vienu. Tie, kuri ir izvēlējušies neiet uz pili, varēs izbudīt brīvu laiku Oravas pils pakājie, pilsētiņā. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Demanovas ieleju. Slovākijas alas ir īsti dārgumi, kas tūristiem piedāvā neparastu pieredzi un iespēju atklāt noslēpumaino un apburošo pazemes valstības skaistumu. Demanovas stalaktītu alas ir visskaistākās un interesantākās Slovākijā. 2 km pastaiga pazemē pa alu labirintiem un zālēm piecos dažādos līmeņos. Demanovas Brīvības ala, kuru mēs apmeklēsim ir viena no skaistākajām Eiropas alām un pati apmeklētākā ala Slovākijā. Alai ir sarežģīta koridoru, pazemes zāļu un grotu sistēma. Bez stalaktītiem, stalagmītiem un brīnumainiem akmens ūdenskritumiem šeit atrodas arī nelieli pazemes ezeriņi ar bagātīgiem stalaktītu rotājumiem dažādos veidos. Pēc pastaigas pazemes valstībā, dodamies uz Popradu. Iekārtošanās viesnīcā un brīvais laiks Popradā. Iespēja doties relaksēties termālajā ūdens atrakciju parkā “Aquacity”. Nakts viesnīcā.

3. diena 

Brokastis. Brīva diena Popradā. Piedāvājam, par papildus maksu, doties ekskursijā iepazīt kalnu burvību un apburošo Košices pilsētu (30 EUR). 
Dosimies skaistā pastaigā kalnos. Augstie Tatri ir nacionālo parku ieskauti, šeit, kalnos, atrodas aptuveni 100 ezeru un vairāki ainaviski ūdenskritumi. Šodien redzēsim daļiņu no visa, ko sniedz Augstie Tatri - mūs sagaida Tatranska Lomnica. No panorāmas laukuma kalna virsotnē paveras elpu aizraujošs skats uz Augsto Tatru kalnu burvību, kur var redzēt vairākas smailes, un kalnu ezerus. Pastaiga būs interesanta! Katrs varēs izvērtēt savus spēkus garākā vai īsākā pastaigā. Redzēsim arī vienu no Agsto Tatru ezeriem.. Pusdienu pauze kalnu krodziņā. Dodamies tālāk..
Pārbrauciens uz Košicu. Kājāmgājēju ekskursija Košicē vietējā gida pavadībā. Otrā pēc lieluma pilsēta Slovākijā, atpazīstama pēc sava brīnišķīgi atjaunotā vēsturiskā centra, kā arī pēc gotiskās Svētās Elizabetes katedrāles (XIV gs.). Galvenā Košices iela, kas ir piepildīta ar augstmaņu pilīm un katoļu baznīcām, šodien ir gājēju zona ar daudziem veikaliņiem, kafejnīcām un restorāniem. Šo ieliņu iziesim ar gidu, un dzirdēsim stāstus par to, kā pilsēta ir augusi. Pilsētā ir daudz muzeju, kā, piemēram, pazemes Arheoloģiskais muzejs, Bendes bastions ar seno ieroču izstādi, Slovākijas tehnikas muzejs ar planetāriju un citi muzeji. Brīvais laiks Košicē. Iespēja apmeklēt tirdzniecības centru “Aupark”, kurā varēsiet sapirkties dažādus gardumus, izbaudīt kafiju vai arī aiziet uz sev vēlamu muzeju! Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Piedāvājam ekskursiju uz Spišku un “Vrbov” termālo baseinu parku (30 EUR). 
Sāksim mūsu dienu ar Levočas pilsētas iepazīšanu. Levoča ir bijušais centrs un pati bagātākā pilsēta Spišas reģionā. Dotajā brīdī Levoča ir kultūrvēsturisks dārgums starp Slovākijas pilsētām, kura ir slavena ar Svētā Jēkaba katedrāli, kur atrodas pasaules augstākais gotiskais altāris (19 m), kā arī ar senlaicīgiem nocietinājumiem. Gida pavadībā iziesim cauri mazām pilsētas ieliņam, iepazīsim pilsētas vēsturi un tradīcijas. Būs iespēja ieiet suvenīru veikaliņā, vai izbaudīt tasi kafijas vietējā kafejnīcā. Dodamies tālāk uz Spiškas cietoksni, kas iekļauts UNESCO pasaules mantojumā kopš 1993. gada un ir viens no lielākajiem un varenākajiem cietokšņiem Viduseiropā. Ir saglabājušās cietokšņa daļas, kas tika uzceltas XIII-XV gs. Cietoksnis aizņem 4,4 ha lielu platību un atrodas uz dolomītu klintīm gandrīz 200 m virs apkārt esošajiem laukiem un virs pilsētiņas Spišske Podhradje. Daudzi šo cietoksni uzskata par Slovākijas nacionālo simbolu. Izstaigājuši cietoksni, nofotografējušies un iegādājušies suvenīrus, dodamies uz pilsētiņu, kurā ir laiks ieturēt pusdienas. Tālāk, Termālais parks “Vrbov” - baseinu komplekss ar termālo ūdeni (26 – 38 С°). Geotermālais ūdens baseinos ienāk no vairāk par 2000 m liela dziļuma un satur minerālus, kas labvēlīgi ietekmē ādu, elpošanas, kustību, nervu u.c. sistēmas. Apmeklētāju rīcībā ir bārs ar uzkodām, labi paēst var arī Kolibā, kas atrodas tieši termālo baseinu teritorijā. Atpūtušies, atgriežamies viesnīcā. Nakts viesnīcā.

5. diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Dunajecas upi. Mūs sagaida Pienini Nacionālais parks - pats mazākais no Slovākijas nacionālajiem parkiem, taču tā krāšņums un augu valstība ir visbagātākā. Otrs vecākais Slovākijas parks, kurš atrodas uz pašas robežas ar Poliju. Tieši starp divām valstīm, kalnu pakajē, ir izveidojusies aizsargājamā zona. Viens no populārākajiem un iemīļotākajiem laika pavadīšanas priekiem parkā ir nobrauciens ar plostiem pa Dunajecas upi, kuru izbaudīsim arī mēs, jautru, nacionālajās drēbēs tērptu laivinieku pavadībā! Upe pati par sevi nav dziļa, bet ļoti daudz krāču un vietām ļoti strauja, taču plostnieki savu darbu prot, līdz ar to brauciens ir drošs un patīkams. Brīnišķīgi kalnu skati pavada visu braucienu! Brauciens ilgst aptuveni divas stundas pa 11 km garu trasi. Esam veikuši ūdens ceļu un tagad laiks ir ieturēt pusdienas! Mūs jau gaida nacionālajā Guraļu krogā parka kalnu ielokā, kurā ir iespēja iedzert slovāku nacionālo dzērienu Borovičku un uzlaist kādu danci.. slovāku tautas nacionālie ēdieni, dzērieni, slovāku dziesmas – te būs jautri! Labi paēduši, izpriecājušies, dodamies uz Poliju. Pārbrauciens uz Krakovu. Pēc vēlēšanās, vakara ekskursija Polijas «simt baznīcu pilsētā» - Krakovā. Ne velti Krakova ir ierakstīta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā kā viens no pasaules vērtīgākajiem objektiem. Pilsētas vēsturiskā centra apskate: slavenais Vāveles kalns ar gotisko katedrāli un Karaļu pili, tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca, Sukiennices ēka, Jagelonu universitāte. Nakts viesnīcā Krakovā.

6. diena

Brokastis. Tranzīts - Polija, Lietuva. Laiks pusdienām. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbrauciena ekskursija “Augstie Tatri un Košice”:  30 EUR / 25 EUR bērniem līdz 12g
 • Izbrauciena ekskursija uz Levoču, Spišu ar atpūtu termālajā parkā “Vrbov”: 30 EUR / 25 EUR bērniem līdz 12g
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu 1-vietīgā nr - 90 EUR
 • Tūristu nodoklis
 • Papildvieta autobusā – 90 EUR

Biļetes

 • Nobrauciens ar plostiem pa Dunajecas upi: 27 EUR
 • Pusdienas Goraļu krogā: 25 EUR
 • Ieejas biļetes Spišas cietoksnī: pieaugušais 8 EUR / seniori un studenti 6 EUR / bērni līdz 18g 4 EUR
 • Ieejas biļetes termālajā parkā “Vrbov”: apmeklējums 2,5h: no 10,50 EUR pieaugušais / 8 EUR bērniem 
 • Ieejas biļetes Demanovas stalaktītu alās: 15 EUR / 7.50 EUR bērniem / 10 EUR foto atļauja
 • Apskates ekskursija gida pavadībā Krakovā: 10 EUR
 • Austiņas ekskursijas laikā: 4 EUR
 • Ieejas biļetes Oravas pilī: 7 EUR / 3.5 EUR (mazais loks) / 10 EUR / 5 EUR bērniem līdz 12g (lielais loks)

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Pērc
 • 23.07.24 - 28.07.24
  42 brīvas vietas
  31900
 • 20.08.24 - 25.08.24
  33 brīvas vietas
  31900
 • 17.09.24 - 22.09.24
  44 brīvas vietas
  31900
Pirkt

Apburošā Slovākija: termālie avoti un baseini, stalaktītu alas un Augstie Tatri. Ceļojums ar autobusu. Apmeklētas vietas ceļojuma laikā: Varšava –Pienini Nacionālajā parks – nobrauciens ar plostiem - Poprada – Jasova - Košice – Spišas cietoksnis – Levoča - “Vrbov” termālais parks – Bardejova - Demanovas stalaktītu alas: Brīvības ala un Ledus ala – Oravas pils