Atpūta Bulgārijā – vienmēr laba ideja! Ceļojums ar autobusu uz Bulgāriju

«ATPŪTA BULGĀRIJĀ – VIENMĒR LABA IDEJA!»

Ainaviska daba, viesmīlīga tauta, azūra jūra, pludmales, kuras klātas ar maigām smiltīm un bagāta augļu un gardumu daudzveidība! 
Kas vēl ir nepieciešams pilnai laimei? - tikai interesanta un pārdomāta ekskursiju programma, domāta tieši Jums, kas papildinās atpūtu ar pozitīvām emocijām un patīkamām atmiņam!

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ungārija: Egera – Rumānija: Buhareste – Bulgārija: Saules krasts – Nesebra – Sozopole – Šipka – Rožu ieleja – Varna - “Akmens mežs” - Džipi Safari - «Pirātu kruīzs» ar jahtu

1.diena

05:00 Izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2.diena

Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis tūkstošās turku armijas uzbrukumus. 
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus, baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. Pārbraucam līdz Rumānijai. Nakts viesnīcā Rumānijā.

3. diena

Brokastis. Dodamies uz Rumānijas galvaspilsētu – Buharesti. Buhareste ir viena no lielākajām Balkānu pilsētām, tā ir kontrastu pilsēta ar neparastu un interesantu vēsturi. Piedāvājam apskates ekskursiju vietējā gida pavadībā. Ekskursijas laikā dzirdēsim aizraujošu stāstu par šeit dzīvojošās neordinārās tautas vēsturi; soli pa solim gids atklās pilsētas vēsturi un parādīs galvenos pilsētas arhitektūras pieminekļus, ar kuriem pilsēta lepojas. Pēc ekskursijas, brīvajā laikā, Jums būs iespēja nobaudīt vietējo virtuvi, iegādāties nacionālos produktus, kas tipiski tikai Rumānijai. Pārbrauciens līdz Bulgārijai. Ierašanās viesnīcā. Nakts viesnīcā vienā no labākajiem un populārākajiem Bulgārijas kūrortiem – Saulainais krasts.

Saulainais Krasts – var teikt viens no pazīstamākajiem Bulgārijas kūrortiem! Kūrorts atrodas līča krastā, bet no otras puses to apskauj kalnu masīvs, padarot dabu šeit neparasti ainavisku, bet klimatu siltu un patīkamu - kalni neļauj ieplūst aukstam gaisam un vējam. Tieši tamdēļ kūrorts ir tik ļoti iemīļots Eiropas iedzīvotāju vidū, un var ar pārliecību teikt, ka šī ir ideāla vieta atpūtai!

4. diena

Brokastis. Brīva diena Melnās jūras krastā. Pēc trīs pavadītajām dienām ceļā ļausimies atpūtai, baudīsim dienvidu saules siltumu un jūru. Vakarā, atpūtušies un atkal spēku pilni, esam gatavi vakariņām un izklaidei! Šodien burtiski ienirsim vietējā kolorītā un jautrā atmosfērā – dodamies uz īstu Bulgāru vakaru! Gards ēdiens, mājas vīni un liela vietējo dziesmu un deju daudzveidība padarīs mūsu vakaru jautru un neaizmirstamu! Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

5. diena

Brokastis. Brīva diena atpūtai Melnās jūras krastā. Tiem, kas vēlās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju 

Senākās Melnās jūras piekrastes pilsētas: Nesebra un Sozopole

Nesebra – Bulgārijas pērle: arhitektūras šedevrs, viena no senākajām Eiropas pilsētām, kura ir saglabājusies līdz mūsdienām. Pierādīts, ka tās vēsture iestiepjas trīs tūksoši gadu senatnē, katru gadu arheologi atklāj ar vien jaunas liecības par senajām kultūrām un civilizāciju, kas apdzīvojuši pussalu. Nesebra ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. 1956 gadā tā tika pasludināta par pilsētu – muzeju.
Sozopole – kūrorta pilsētiņa, atrodas 30 km no Burgasas un tai visnotaļ interesanta un bagāta vēsture. Pilsētiņa tika grieķu kolonistu dibināta vēl tālā 6gs p.m.ē. Laikam ritot, tā attīstījās, auga, papildinot savu vēsturi ar jauniem notikumiem un daudziem noslēpumiem. Mūsdienās tā ir bulgāru bohēmas iemīļota vieta, tā vilina māksliniekus, mūziķus, aktierus ar īpašo atmosfēru, ko tai piedod skaistās baznīcas, senās baltās mājas ar dakstiņu jumtiem, akmeņainās šķērsielas un šaurās bruģētās ieliņas, kas ievijas vīnogulājos, te pat ir smilšainās pludmales un romantiskā osta. Tas viss piedod pilsētiņai īpašu un noslēpumainu atmosfēru. Šo skaisto dienu mēs noslēgsim ar garšīgāko bulgāru vīnu degustāciju... Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

6. diena

Brokastis. Brīva diena atpūtai Melnās jūras krastā. Tiem, kas vēlās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju

(Maijā) Šodien mēs iepazīsimies ar ziedošo un daiļo Bulgāriju, kā arī ieskatīsimies valsts vēsturiskajās lapaspusēs, par tās varonīgo cīņu par brīvību

Apmeklēsim nelielo pilsētiņu Šipka, kura atrodas Bulgāru kalnu pakājē. Pilsētiņas vēsture aizsākās vēl senos laikos, un tieši šeit norita lielākās kaujas un cīņa par brīvību un neatkarību no ārzemju iebrucējiem, kuri mēģināja ieņemt šo zemi. Par piemiņu šīm dienām, pakalnā tika uzcelts Brīvības piemineklis, kas šodien ir iekļauts Šipkas muzeja-parka sastāvā. Vietējā gida stāstījums iepazīstinās mūs ar šiem varonīgiem stāstiem. 
Netālu no Šipkas pilsētas atrodas vēl viena pazīstama vieta – Rožu ieleja. Kādreiz, vēl 17 gs, te tika iestādītas tūkstošiem dažādu rožu, kuras ļoti labi iedzīvojās vietējā klimatā, un vēl līdz šaj dienai, ik gadu, daiļi zied. Vērosim šos daiļos dārzus. Tie zied līdz jūnija vidum, pēc tam rozes nogriež, un no tām izgatavo aromātisko rožu eļļu. 
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

(Septembrī) Iepazīsim antīku Bulgāriju un izbaudīsim īstu Bulgāru viesmīlību!

Apmeklēsim senu pilsētu Plovdiva, kura atrodas uz septiņiem pakalniem Bulgārijas dienvidos. Tā arī ir otra lielāka pilsēta pēc galvaspilsētas Sofijas, kura arī pretendē uz senākās Eiropas pilsētas titulu. Plovdiva atrodas upes Marica krastā, un sadala pilsētu divās daļās. Ekskursijas laikā apskatīsim Romas impērijas laika antīko teātri, kurš savulaik varēja ietilpināt 6000 skatītājus. Pilsētā ir saglabājies arī imperatora Adriana senais stadions, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz pilsētu. Savukārt uz Bunardžik pakalna 50-jos gados bija uzstādīts slavenais piemineklis padomju karavīram – atbrīvotājam Aļjošam.
Tuvojas vakars un esam gatavi vakariņām un izklaidei! Ieslīgsim jautrības gaisotnē – būsim visīstākajā bulgāru vakarā! Garšīgs, sātīgs ēdiens, mājas vīns, nacionālās dziesmas un tautiskās dejas padarīs šo vakaru neaizmirstamu. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

7. diena

Brokastis. Brīva diena atpūtai Melnās jūras krastā. Tiem, kas vēlās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju

Izgulējušies un pabrokastojuši – esam gatavi jauniem iespaidiem! Šodien mēs dosimies uz vēl vienu kolorītu kūrort-pilsētu – Varnu!

Varnas vēsture, kā daudzām Bulgārijas pilsētām, ir sena un bagāta ar notikumiem. 7.gs. šeit atradās Odessos cietoksnis, ko cēluši ir grieķu kolonisti no Miletas. 14.gs pilsētu iekaroja Maķedonijas Aleksandrs, bet 15.gs. tā tika iekļauta Romas impērijas sastāvā. Bulgāru vārdā Varna, pilsēta tika nosaukta 9.gs. kaut gan pilnīga iekļaušana Bulgārijas karalistē bija tikai 13. gs. Bulgāru otrās karalistes laikā Varna bija rosīgs tirdzniecības centrs, kur norisinājās tirdzniecība ar Dženovu, Venēciju un Dubrovnikiem. 20.gs. tūrisma vilnis pārvērta Varnu par vienu no iemīļotām atpūtas vietām gan vietējo iedzīvotāju, gan ārzemju tūristu vidū.
Pēc ekskursijas dosimies uz vienu no neparastākajām mistiskajām vietām – “Akmens mežu”. 70 km2 lielā teritorijā atrodas liels daudzums akmens kolonnu, kuru diametrs ir līdz 3 metriem un augstums līdz 7 metriem. Vietējie iedzīvotāji šos akmeņus sauc par “Sistiem akmeņiem”, jo akmeņos var redzēt dažādas plaisas, kuras ir piepildītas ar smiltīm. Skatoties uz šiem akmeņiem, šķiet tie nevar būt dabas radīti, bet gan cilvēka rokām salikti.. Interesanti, ka noslēpums par šo akmeņu rašanos līdz šim brīdim nav atklāts! Ir vairākas versijas ko izvirzījuši zinātnieki.... Bet vietēje “Akmens mežu” uzskata par mistisku spēka vietu, kur piepildās vēlēšanās. 
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

8.diena

Brokastis. Brīva diena atpūtai Melnās jūras krastā. Tiem, kas vēlās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju

Šajā dienā mūs sagaida aizraujošs piedzīvojums – Džip-safari!

Profesionāli šoferi mūs izvizinās pa skaistām vietām, kuras pieejams ir tikai braucienā ar džipiem. Romantiskas foto pauzes, vietējās produkcijas degustācija kolorītajos ciematiņos, piedod odziņu mūsu ceļojumam. Pēc aizraujošā ceļojuma mūs sagaida sātīgas pusdienas ar atvēsinošiem dzērieniem. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

9.diena

Brokastis. Brīva diena atpūtai Melnās jūras krastā. Tiem, kas vēlās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju

Iepazīstot jūru - „Pirātu kuģis”

Šodien apskatīsim Bulgāriju no ūdens. Piedāvājam doties jūras kruīzā ar kolorītu jahtu. Svaigs jūras gaiss un gleznainās ainavas, silta saule un jautra kompānija paliks atmiņā uz ilgu! Dienu uz jahtas pabeigsim ar gardām pusdienām un vietējiem dzērieniem. Atpūtušies, paēduši un priecīgi atgriežamies viesnīcā. Nakts viesnīcā Saulainā Krasta kūrortā. 

10. diena

Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Bulgārija, Rumānija, Ungārija. Pa ceļam būs pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Slovākijā.

11. diena 

Brokastis. Dodamies uz mājām. Tranzīts caur Slovākiju, Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze Polijas teritorijā. Ierašanās Rīgā naktī, uz rīta pusi. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3-4*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem) Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām
 • Ēdināšana: brokastis

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ekskursija Egerā, vietējā gida pavadībā: 10 EUR
 • Ekskursija Buharestā, vietējā gida pavadībā: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija: Nesebra un Sozopole: 35 EUR 
 • Bulgāru vakars (atrakcijas + ēdiens): 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija: Šipka un Rožu ieleja (Maijā) vai Plovdina (Septembrī): 40 EUR
 • Izbraukuma ekskursija: Varna un Akmens mežs: 40 EUR
 • Izbraukuma ekskursija: Džipi Safari: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija: Pirātu kuģis: 35 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 160 EUR
 • Papildvieta autobusā – 120 EUR
 • Personīgie tēriņi: suvenīriem un ēšanai
 • Ieejas biļetes apskates objektos pēc maršruta
 • Degustācija Egerā (gulašzupa un vīns): 25 EUR

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Atpūta Bulgārijā – vienmēr laba ideja! Ceļojums ar autobusu uz Bulgāriju. Atpūta Bulgārijas kūrortā - Saules krasts. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ungārija: Egera – Rumānija: Buhareste – Bulgārija: Saules krasts – Nesebra – Sozopole – Šipka – Rožu ieleja – Varna - “Akmens mežs” - Džipi Safari - «Pirātu kruīzs» ar jahtu