Baltkrievija – ceļš klāts ar pilīm un kristāla mirdzumu! Ceļojums ar autobusu

«Baltkrievija – ceļš klāts ar pilīm un kristāla mirdzumu!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Novogrudok – stikla un kristāla rūpnīca – Lida – jostu aušanas rūpnīca - Ņesviža – Mira - Grodņa

1.diena 

Agri no rīta, izbraukšana no Rīgas. Tranzīts Lietuva, Baltkrievija. Ierašanās Minskā dienas vidū. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks pilsētā. Piedāvājam Minskas apskates ekskursiju vietējā gida pavadībā (15 EUR), krievu valodā. Ekskursijas laikā Minska atvērsies Jums visā savā krāšņumā: plaši pilsētas prospekti un omulīgās ieliņas, arhitektūras pieminekļu, ansambļu un parku dauzdveidība. Savas garās vēstures laikā, Minska vairākkārt tika izpostīta, taču katru reizi Minska cēlās no jauna, pilsēta auga un katru reizi papildinajās ar jauniem objektiem. Arī šodien Minska ir mūsdienīga, skaista pilsēta ar vairāk kā milions iedzīvotāju. Minska ir viena no tām pilsētām, kas, pateicoties savai vēsturei, ļoti harmoniski apvieno sevī gan vēsturisko mantojumu, gan mūsdienīgo tempu. 
Pēc ekskursijas, brīvs laiks. Galvenajā pilsētas laukumā, Jums būs iespēja apiet daudzus suvenīru veikalus. Turpat netālu no laukuma, atrodās daudzas kafejnīcas, kurās var nobaudīt baltkrievu ēdienus. Vakarā varat apmeklēt Balkrievijas cirku, vai teātri. Nakts viesnīcā Minskā. 

2. diena

Brokastis. Brīva diena Minskā, piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā «Ceļš: ar pilīm un kritāla mirdzumu» (25 EUR).
Novogrudok – Pirmā Lietuvas kņazistes galvaspilsēta. Pilsēta ar tūkstošgades vēsturi ir saglabājusi neparastas ainavas, kuras paveras no pils kalna. Pils kalnā redzēsim pils drupas, kādreizējā varenā pils simtsgades atpakaļ pulcēja daudzus viesus un šeit tika kronēti daudzi karaļi. Neliela ekskursija un pils drupu apskate.
Tālāk diena pārvēršās par brīnumainu kristāla pasaku. Apmeklēsim stikta rūpnīcu, kur uzzināsim senas receptes pēc kurām taisa krāsainu stiklu un kristālu. Rūpnīcas muzejā iepazīsimies ar dažādiem meistardarbiem no stikla. Vitrāžas, dekoratīvie elementi no šī stikla rotā daudzas pilis, teātrus un stadionus visā Baltkrievijā. Ekskursijas laikā ieskatīsimies rūpnīcas darbā: kā meistari ar savām rokām rada īstus šedevrus no stikla.
Pilsēta ar bagātu vēsturi, daudziem vēsturiskiem pieminekļiem un mūsdienīgu infrastruktūru – tādu redz Lidu šodien katrs tās iedzīvotājs un viesis. Pilsēta, kurā viduslaiku pils un mūsdienīgas ēkas harmoniski sadzīvo kopā. Ekskursija pilsētā. Lidas pils – to var nosaukt par “laika mašīnu” vai apbrīnojamu ceļojumu viduslaikos, kur katra pils daļa atgādina par bruņiniekiem un romantiku. Uzmērot viduslaiku bruņas, katrs varēs sajusties kā bruņinieks. Pēc ekskursijas brīvs laiks. Vakarā atgriešanās Minskā, nakts viesnīcā.

3. diena

Brokastis. Brīva diena Minskā, piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā «Vēstures josta» (25 EUR).
Apmeklēsim unikālu un vienīgo tāda veida rūpnīcu, kur ir atjaunojuši un saglabājuši jostu aušanas metodes pēc vecām tehnoloģijām. Ekskursijas laikā iepazīsimies ar aušanas amatu un prasmi, vērosim kā rodas šedevru darbi pateicoties šim amatam un redzēsim Slucas jostas analoģiju, kura veidota pēc tā laika tehnoloģijām. Muzejā redzēsim aušanas mašīnu, kura pēc pasūtījuma izgatavoja Vācu kompānija Mageba – tā ir vienīgā tāda veida mašīna pasaulē, kuru veidoja pēc pasūtījuma pēc īpašām prasībām. Pēc ekskursijas būs iespēja apmeklēt veikalu, un iegādāties suvenīrus. 
Pārbrauciens uz Ņesvižu – vienu no vecākām un noslēpumainākām pilsētām Baltkrievijā, kur atrodas Ņesvižas pils, Ņesvižas pils apmeklējums. Kādreiz, XVI gs, viena no skaistākajām un bagātākajām pilīm, kura varēja, skaistuma ziņā, konkurēt ar karaļu pilīm. Pilī atrodas grezns parkets, veidots no dažadu koku šķirnēm, apburoši griezti, apzeltītas sienas. Vasaras laikā, Ņesvižas pils parks ir neatkārtojami daiļš un ziedošs! Laiks gardām pusdienām.
Pārbrauciens uz Miru – neskatoties uz to, ka pilsētiņa ir neliela, tā lepojas ar saviem apskates objektiem, kuri pievilina katru ceļotaju. Miras pils – unikāls pils kompleks, kurš ietver sevī pašu pili, daiļu dārzu, pils baznīcu un vēl citas pils ēkas. Apskatīsimies pili no ārpuses, uztaisīsim skaistas bildes. Vakarā atgriešanās Minskā, nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Viena no senākajām Baltkrievijas pilsētām Grodņa atrodas pie pašas Polijas un Lietuvas robežas. Cauri pilsētai plūst Nemuna upe, kas vieno Baltkrieviju un Lietuvu. Pilsēta vienmēr bijusi ievērojams tirdzniecības, amatniecības, mākslas centrs. Grodņas apskates ekskursija (10 EUR), redzēsim apburošo pilsētas arhitektūru. Baznīcas pārsteidz ar arhitektūru un skaitās vienas no skaistākajām valstī. Vecpilsētā labi saglabājusies senā 2-3-stāvu apbūve ar jaukiem mansardiem. Tizengauza laukums, Žilibera parks, Medicīniskās akadēmijas ēka un citas pilsētas vietas būs iepazītas ekskursijas laikā. Pilsēta lepojas ar iekoptiem parkiem, gājēju ieliņām un jaukiem krodziņiem un, protams, daudziem iepirkšanās centriem! Pēc ekskursijas laiks iepirkties! 
Dienas otrā pusē, izbraukšana uz Rīgu. Robeža, laiks ceļā. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Grupas vīza uz Baltkrieviju + dokumentu noformēšana: 15 EUR
 • Ekskursija Minskā, vietējā gida pavadībā, krievu valodā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Izbaukuma ekskursija «Ceļš: ar pilīm un kritāla mirdzumu»: 25 EUR pieaugušajam / 20 EUR bērniem līdz 14
 • Izbaukuma ekskursija «Vēstures josta»: 25 EUR pieaugušajam / 20 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Ekskursija Grodņā, vietējā gida pavadībā, krievu valodā: 10 EUR / 5 EUR bērniem līdz 14 gadiem
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 60 EUR
 • Papildvieta autobusā – 70 EUR
 • Ieejas biļetes Ņesvižas pilī + ekskursija pilī gida pavadībā: Pieaugušie 8 EUR, bērni 4 EUR
 • Grupas pusdienas Nesvižā: 8 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

DOKUMENTI:

 • Grupas vīzas saņemšanai ir nepieciešama: aizpildīta anketa (anketu var saņemt birojā), pase, ar derīguma termiņu vairāk kā 6 mēneši (pase tiek nodota Baltkrievijas vēstniecībā), un 1 fotogrāfija: izmērs 3,5cm x 4,5cm, krāsaina un balta fona, sejai ir jābūt 80% no bildes izmēra. Fotogrāfija nevar būt vecāka par 6 mēnešiem. 
 • Dodoties ceļojumā ar bērniem: bērnam ir jābūt ierakstītam vecāku pasē. Ja bērns ceļo bez vecākiem, ir jābūt pilnvarai, kura atļauj bērnam šķērsot robežu un doties uz ārzemēm bez vecākiem. Nododot pasi, vīzas saņemšanai, ir jāiesniedz bērna Dzimšanas Apliecības oriģināls (šis ir attiecināms uz visām personām, kuras ir dzimušas 1991. gadā un vēlāk). 
 • Anketa: var izdarīt Laimtūre birojā, vai lūgt, lai kompānijas darbinieki atsūta to Jums uz elektronisko pastu. 
 • Vīzas saņemšanas process: viena nedēļa. 

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Baltkrievija – ceļš klāts ar pilīm un kristāla mirdzumu! Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Minska – Novogrudok – stikla un kristāla rūpnīca – Lida – jostu aušanas rūpnīca - Ņesviža – Mira - Grodņa