Brīnumskaistā Melnkalne – noslēpumaina zeme ar bagātu dabu un spilgtu sauli! Ceļojums ar autobusu.

«Brīnumskaistā Melnkalne – noslēpumaina zeme ar bagātu dabu un spilgtu sauli!»

11 dienas, visas naktis viesnīcās! Dzīvojam 2-vietīgos apartamentos Budvā!

Melnkalne – tā ir ideāla vieta atpūtai. Zeme ar ideālu klimatu, nevainojamu ekoloģiju, tīru jūru un tirkīzzaļu ūdeni! Pasakaina daba, kalnaina ainava, lieliskas pludmales – tā ir valsts vizītkarte. Melnkalnē visur var redzēt zaļus krūmus, dārzus, kokus, ziedu laukus – īsta paradīze zemes virsū!
Melnkalne tiek uzskatīta par Eiropas ekoloģijas rezervātu. Brīnišķīgās pludmales, nacionālie parki, tīra jūra, bagātas ekskursiju programmas, garšīgs un nedārgs ēdiens, lieliski vīni, viesmīlīgi cilvēki, kas piedevām vēl ir apveltīti ar lielisku humora izjūtu!
Kristāldzidrs jūras ūdens un sniegā tītas kalnu virsotnes ir kļuvušas par Melnkalnes vizītkarti. Ne velti Melnkalne ir iekļauta “labāko vietu pasaulē” sarakstā. Tieši šeit ir sastopams īpaši liels dabas krāšņums, tās daudzveidība un neatkārtojama greznība. Sniegoti kalni, apvīti ar mežiem, atrodas kopā ar daudziem eksotiskiem augiem; lazūra ūdens, kalnu ezeri un ūdenskritumi starp kanjoniem – tas ir neatkārtojams skaistums!

Ceļojuma laikā apmeklētas vietas: Ungārija: Egera - Horvātija: Krkas Nacionālais Parks – Melnkalne: Budva – Skadaras ezers un nacionālais parks - Moračas un Taras kanjoni - Durmitor Nacionālais parks -  Boka – Kotoras līci – Kotora – Bar -  Ostrogas klosteris - Albānija: Škodera 

1.diena

5.00 izbraukšana no Rīgas. Pa ceļam Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts tranzīta viesnīcā Slovākijā.

2.diena

Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis varenās turku armijas uzbrukumus. 
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus un baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. 
Pārbrauciens līdz Horvātijai. Nakts viesnīca Horvātija.

3.diena

Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem.  
Pārbrauciens līdz Melnkalnei. Ierodamies Budvā, kas ir viens no vispopulārākajiem Melnkalnes kūrortiem; tas ir moderns viesnīcas komplekss ar veikaliem, restorāniem un bāriem. Šeit ir sīkoļu pludmale. Nakts apartamentos pie Budvas.

Atpūta pie Adrijas jūras ar dzīvošanu kūrorta apartamentos, pašā jūras krastā. Kas var būt labāks? Jūra, saule, apbrīnojama daba un gards ēdiens!
Lai Jūsu atpūtu padarītu interesantāku un daudzveidīgāku, piedāvājam Jums ekskursijas un izklaides programmas un, protams, gardus Melnkalnes nacionālos ēdienus!

Budvu dēvē par Melnkalnes tūrisma galvaspilsētu. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, venēciešu pilsētas mūri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. 

4. diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Skadaras ezeru.
Skadaras ezers ir lielākais Balkānos, atrodas starp Melnkalni un Albāniju. Daloties starp divām valstīm, arī ezeram ir divi nosaukumi: Skadaras ezers jeb Škodras ezers, nosaukts Albānijas pilsētiņas vārdā. Būdams lielākais Balkānos, ezers ir mājas vairāk kā 260 putnu sugām un ir pilns ar saliņām, klosteriem un skaistu kalnu ieskauts. Daudzviet ūdens augiem klātas plašas teritorijas. Melnkalnes pusē 1983. gadā izveidots Skadaras ezera nacionālais parks. Parks aptver gan bagātu augu pasauli, gan arhitektūras pieminekļus. Kruīzs pa Skadaras ezeru. Brauciens ar nelielu kuģīti caur ezera niedrēm un pa iztīrītiem kanāliem ir īpaši spilgts notikums. Niedres burtiski čum un mudž no dažādiem putniem, ziedošām ūdensrozēm un lilijām. Gar ezera krastiem ir arī daudz nelielas pilsētiņas, kas glabā daudzu gadsimtu vēsturi. Piestāsim pie kādas no skaistajām baznīcām vai cietokšņa drupām. Pēc tam mūs gaida pusdienas terasē ezera krastā. Ēdienkartē: cepta forele vai karpa, svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns (baltais/sarkanais), sula, ūdens, rakija. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 
Vakarā, pēc labi pavadītas dienas, atpūta jūras krastā vai piedāvājam doties vakariņās: Vakars nacionālajā stilā. Dosimies uz Melnkalnes ciematiņu kalna pakājē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Melnkalnes piekrasti. Kā galveno ēdienu Jums pasniegs jēru, gatavotu podiņā krāsnī, kā arī vietējās uzkodas (siers, olīvas, vītināta gaļa), svaigu dārzeņu salātus, mājas vīnu un vīnogu šņabi (loza). Nacionālā virtuve tiks baudīta kopā ar mākslinieku uzstāšanos, dziesmām un dejām – brīnišķīgā atmosfēra pilnībā ļaus iegrimt Melnkalnes ceļojuma baudīšanā! Vakara programma un patīkams vakars dzīvās mūzikas pavadībā. Dzīres un atpūta! Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 

5. diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija Moračas un Taras kanjoni, Durmitor Nacionālais parks.
Pa ceļam uz kanjoniem, Jums būs iespēja atkal redzēt Skadaras ezeru, kas ir lielākais Balkānos. Brauksim cauri Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai, tālāk gar Morečas upi. Pieturas fotopauzēm. Moračas  klosteris dibināts 1252. gadā. Klostera apmeklējums. Ekskursijas turpinājumā, Kanjoni - vieni no galvenajiem tūrisma objektiem Melnkalnes ziemeļos. Moračas kanjons – viens no skaistākajiem Eiropā, caur kuru ved pēc otrā pasaules kara būvēts ceļš. Kanjona dziļums ir aptuveni 1000 metru, bet garums 30 kilometri; Moračas kanjons ir mazāks par Taras upes kanjonu, taču tā krasti ir bagātāki ar floru un izskats ir krāšņāks. Dodamies tālāk, Taras upes kanjons – dziļākais Eiropā – 1300 metri! Mežonīga un neaprakstāma skaistuma kanjons, ko veido Tara upe, ir otrs lielākais pasaulē aiz Kolorādo kanjona Amerikas Savienotajās Valstīs. Gadsimtu gaitā šī „ Eiropas asara” ir kļuvusi par īstu dabas meistardarbu, izveidojot vairākas skaistas aizas un upes izliekumus. Ūdenskritumi un upes mierīgākās daļas kopā veido unikālu un skaistu ainavu. Redzēsim interesanto Džordževiča tiltu. Braucam cauri Durmitor Nacionālajam parkam. Neskarts dabas stūrītis, kalnu pļavas, kas līdzinās Alpu un ledus ezeriem. Parkā atrodas Melnais ezers, kas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka. Vietējie iedzīvotāji to dēvē par “kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Staigājot pa brīnumaini kluso mežu, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa. Durmitor Nacionālajā parkā atrodas augstākā Melnkalnes virsotne – Bobov Kuk. Atpakaļceļā pietura Žabljakas pilsētā pusdienām un pastaigai. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 

6.diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Boka – Kotoras līci.
Boka Kotorska līcis ir viens no skaistākajiem līčiem pasaulē. Tas sastāv no četriem jūras šaurumiem, un to ietver augstas klintis, kas atspoguļojas tumši zilajos Adrijas jūras ūdeņos. Šīs ekskursijas laikā Jūs varēsiet jūsmot par fantastiskajiem dabas skatiem. Viļņu čuksti Jums izstāstīs teiksmas par vareniem valdniekiem, spēcīgām dinastijām, slaveniem kapteiņiem un drosmīgajiem Kotoras jūrniekiem. 
Dienas nobeigumā ekskursija Kotoras pilsēta. Pie Adrijas jūras un Kotoras līča esošā Melnkalnes pilsēta ir zināma jau kopš Romas impērijas laikiem un piesaista ar pārsteidzošo ainavu un burvīgo vecpilsētu. Tās daudzo kultūrvēsturisko pieminekļu dēļ Kotora ir pasludināta par UNESCO kultūras pieminekli. Pilsētas centrā atrodas Sv. Trifana katedrāle, kas ir pilsētas svētais aizgādnis. Tāpat te atrodas Sv. Luka, Sv. Annas, Sv. Mihovila, Sv. Nikolaja baznīcas, kņazu pils, Drago pils, Bizantijas pils, Pima pils. Redzēsiet Napoleona teātri, pulksteņtorni, kur laiks tiek skaitīts jau vairākus gadsimtus, pat kauna stabu Drago laukumā. Iepazīsiet arī nelielo Sv. Rozes baznīcu, ar kuru saistās brīnišķīga leģenda. Šķietami laikā sastingušo Kotoras pilsētu ielenc venēciešu būvētais aizsargmūris, bet vecpilsētu caurvij šauras ieliņas. Virs rietumu Jūras vārtiem akmenī iecirsts bijušā Dienvidslāvijas vadītāja Josipa Broza Tito aforisms: "Sveša mums nevajag, bet savu neatdosim." Pilsētā ir daudz omulīgu kafejnīcu, veikaliņu, ceptuvju, antikvariātu, muzeju. Kotoras unikalitāti vislabāk sajutīsiet svaigo produktu tirgū un mazajos vietējos veikaliņos. Iespaidīgs skats uz pilsētu paveras no Sv. Ivana cietokšņa, kas slejas augstu kalnā un līdz kuram var nokļūt, pieveicot 1350 pakāpienus. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. 

7.diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija uz Albaniju – Ērgļu zeme.
Zeme, kas bagāta ar seniem, antīkiem ciematiem, skaļiem tirgiem, arhaiskiem laukiem, tulkojumā no albāņu valodas nozīmē „Ērgļu zeme”. Dzīve šajā Eiropas daļā nemaz nelīdzinās ierastajai eiropiešu steidzīgajai dzīvei– albāņi dzīvo mierīgi, bet skaļi. Ceļmalās var ieraudzīt gan katoļu baznīcas, gan mošejas, gan pareizticīgo baznīcas. Pirmā pilsēta, ko apmeklēsim būs Škodera. Jūs pabūsiet pašā vecākajā Eiropas cietoksnī – Rozafa. Kā arī būs iespēja apmeklēt masku ražošanas fabriku, kur tiek izgatavotas maskas Venēcijas karnevālam. Te varēs iegādāties maskas par pašizmaksu! Vēlu vakarā atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā.

8.diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija uz vienu no populārākajām Melnkalnes pilsētām – Bar. Apmeklēsim vecpilsētu, kuru dēvē par Melnkalnes Pompeju. Šī pilsēta ar vairāk kā 10 gadsimtu senu vēsturi apburs mūsu iztēli un atgriezīs tālā senatnē. Netālu no senās Bar pilsētas atrodas vēl viens īpašs objekts: Vecā olīve (Stara Maslina). Šim kokam ir vairāk nekā 2000 gadu. Ja koki varētu runāt ... Cik daudz interesantu lietu tas pieredzējis savas dzīves laikā ... Pēc tam dosimies lejā uz jauno pilsētas daļu. Tā kā šo pilsētu prāmju satiksme savieno ar Itāliju, kas ir slavena ar populāriem preču zīmoliem, Bar ir arī lieliska vieta, kur doties iepirkties! Modes cienītāji varēs atrast apģērbu un apavus par saprātīgām cenām. Atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. Laiks atpūtai. 

9.diena

Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus samaksu, izbraukuma ekskursija Ostrogas klosteris
Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. Īpaši turku jūga laikā klosteris bija nacionālās ticības un ideju glabātājs. Sv. Vasīlija laikā tieši šis klosteris bija vieta, kur pulcējās serbu patrioti - haiduki, lai cīnītos pret turku jūgu. Vedenskas baznīcas relikvārijā glabājas šķirsts ar Sv. Vasīlija svētajiem pīšļiem, kā arī 1732. gada lūgšanu grāmata un ar 1779. gadu datētie baznīcas svečturi. 1903. gadā Ostrogu ir apmeklējis krievu ceļotājs E. Markovs un viņš rakstīja: “Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi. Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie.
Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000 m augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints, kad Sv. Vasīlijs nomira, - vairāk kā pirms 300 gadiem. Tas aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes. Galvenā ir cilvēka ticība, kas dara brīnumus un Ostrogas klosteris ir vieta, kas cilvēkus piesaista un dod garīgu mieru. Dienas otrajā pusē atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. Laiks atpūtai un peldei Adrijas jūrā.

10.diena

Agri no rīta izbraukšana uz Rīgu. Šķērsosim Horvātiju, Austriju, Čehiju. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Polijas/ Čehijas pierobežā.

11.diena

Brokastis. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Pusdienu pauze Polijā. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana tranzīt-viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem)
 • 2-vietīgie apartamenti ar ērtībām Budvā (guļamistaba, virtuve un liels balkons)
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Papildvieta autobusā: 120 EUR
 • Personiskie izdevumi: ēšanai un suvenīriem
 • Piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu ceļojuma laikā: 120 EUR
 • Brokastis Melnkalnes apartamentos: 5 EUR par personu par brokastīm
 • Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu (viesnīcā) - 1 EUR no cilvēka/nakts

Ekskursijas:

 • Apskates ekskursiju Egerā: 10 EUR
 • Izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Skadaras ezeru: 30 EUR 
 • Izbraukuma ekskursija Moračas un Taras kanjoni, Durmitor Nacionālais parks: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija un kruīzs pa Boka – Kotoras līci: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Albaniju – Ērgļu zeme: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena un Neguši: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Ostrogas klosteris: 25 EUR

Ieejas biļetes:

 • Ieejas biļetes visos apskates objektos ceļojuma laikā, pusdienas, nacionālie parki, nacionālais vakars

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Brīnumskaistā Melnkalne – noslēpumaina zeme ar bagātu dabu un spilgtu sauli! Ceļojums ar autobusu. 11 dienas! Ceļojuma laikā apmeklētas vietas: Horvātija: Melnkalne: Bečici kūrorts (Budva) – Skadaras ezers un nacionālais parks - Moračas un Taras kanjoni - Durmitor Nacionālais parks - Boka – Kotoras līci – Kotora – Albānija: Škodera – Durres – Tirāna – Melnkalne: Cetiņa - Lovčena – Neguši - Lovčenas nacionālais dabas parks - Ostrogas klosteris. Ceļojuma laika apmeklētās valstis: Slovākija – Horvātija – Melnkalne – Albānija - Čehija