Bulgārija. Atpūta pie jūras. Čarterreisi.
LIDOJUMI: VARNA: SĀKOT NO 06.06.22 LĪDZ 05.09.22 (PIRMDIENĀS) & BURGASA: 26.05.22 LĪDZ 11.09.22 (CETURTDIENĀS, SVĒTDIENĀS)
Pludmales atpūta Bulgārijā bija populāra jau laikā, kad pastāvēja dižā un nedalāmā PSRS. Lieliskie bulgāru virtuves ēdieni, brīnišķīgā attieksme pret visu valstu tūristiem, daudzie interesantie tūrisma apskates objekti un to daudzveidība – lūk, vien daļa no iemesliem, kamdēļ atpūta Bulgārijā paliek labā atmiņā.
Viesnīcu specifika
Šo Melnās jūras krastu Eiropieši atpūtai atklāja salīdzinoši nesen. Tā kā valstī ilgu laiku valdīja sociālistiskais režīms, viesnīcu ārējais izskats atgādina padomju arhitektūru, tomēr iekšējās telpas un numuri ir pilnībā renovēti. Pēdējo gadu laikā ir uzceltas daudz jaunas un modernas viesnīcās ar labiekārtotām teritorijām, peldbaseiniem. Kūrortu pludmales ir valdības īpašums tādēļ atpūtas krēslus un saulessargus iespējams iznomāt par papildus samaksu.
Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!
Varna
Varna ir trešā lielākā Bulgārijas pilsēta (500 000 iedzīvotāju), nozīmīgākā Bulgārijas Melnās jūras piekrastes pilsēta un galvenā valsts osta. Varnu dēvē par Melnās jūras karalieni, pilsēta ir valsts lielākais tūrisma, kultūras, biznesa un izglītības centrs, Bulgārijas nacionālās flotes štābs un tirdzniecības osta. Šīs lieliskās pilsētas vēsture sniedzas tālu pagātnē. Varnas nekropolē tika atrasti pasaulē vecākie zelta priekšmeti, darināti aptuveni 4000 gadus. lpp. m.ē. Atradumi tiek glabāti Varnas vēstures muzejā. Interesi raisa arī romiešu termas Romas impērijas triju gadsimtu valdīšanas vislabāk saglabātais apliecinājums. Šodien Varna ir mūsdienīga pilsēta un pievilcīgs Melnās jūras kūrorts. Liela muzeju, bāru, kafejnīcu, restorānu, diskotēku, veikalu izvēle sniedz iespēju kā mazajiem, tā arī pieaugušajiem ceļotājiem, ne tikai iepazīties ar tūkstošgadīgo vareno kultūru, bet arī izklaidēties. Ļoti interesanti ir Vēstures, Etnogrāfijas un Jūras muzejs, kā arī Jūras dārzs ar lielu akvāriju un delfināriju.
Varna ir studentu pilsēta, kurā atrodas 5 lielas universitātes, uz kurām katru gadu brauc liels jauno cilvēku skaits. Varnā tiek organizēti visā pasaulē pazīstami baleta festivāli, kā arī kinofestivāls „Zelta roze”, animācijas filmu festivāls „Zelta delfīns”, tautas koru konkursi.
Nesebra
Nesebra ir izvietota uz gleznainas salas ap 120 km no Varnas. Pilsēta, kuru bieži dēvē arī par Melnās jūras pērli, cēlusies no maza zvejnieku ciemata, kurš bija pazīstams jau 7. gs., un mūsdienās ir pāraugusi lielā un skaistā pilsētā. Nesebra ir kā pilsēta-muzejs zem klajām debesīm, kuru veidojusi gandrīz trīs tūkstošgades gara dažādu tautu vēsture. Nesebrā uzplauka trāķiešu kultūra, no tiem laikiem pilsētā ir saglabājusies daļa cietokšņa sienas un vārti. Trāķija bija diezgan noslēpumaina civilizācija, kurai nebija savas rakstības, bet kura bija pazīstama ar augstu kultūras līmeni. Spartaks un leģendārais grieķu dziedātājs un mūziķis Orfejs, un matemātiķis Demokrits dzimuši Trāķijā. Kādreiz plaukstošā pilsēta bija pazīstama ar 40 tempļiem un dievnamiem, no kuriem līdz mūsdienām saglabājušies vairs tikai 10. Pilsētā nav daudz augstu ēku, jo turku valdīšanas laikā bulgāriem neatļāva celt mājas, kuru augstums pārsniegtu jātnieka uz zirga garumu. Neskatoties uz to, ka pilsēta vairāk kārt tikusi iekarota un pārgājusi no viena valdnieka pie cita (grieķi, romieši, bizantieši, turki), tajā tik un tā ir saglabājušās senās celtnes. Šī unikālā pilsēta-muzejs ir iekļauta UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā un ir viena no 8 tajā iekļautajām Bulgārijas pērlēm.
Balčika
Balčika ir Melnās jūras piekrastes pilsēta un kūrorts Bulgārijas ziemeļaustrumos, 40 km attālumā no Varnas. Pilsēta majestātiski plešas uz kalnu terasēm, kuras no Dobrudžas plato stiepjas uz leju līdz pat jūrai. Pilsēta ir dibināta 2500 gadus atpakaļ uz baltām kaļķakmens klintīm un ir viena no senākajām grieķu kolonijām Melnās jūras piekrastē. Līdz šim laikam kalnu aizās strāvo minerālūdens avoti, kuri Bulgārijā tiek uzskatīti par lielu vērtību un kopā ar rozi ir atzīti par valsts simboliem. Tūristiem Balčikā piedāvā izbaudīt peldi dubļu vannās. 1,5 km no pilsētas atrodas skaists botāniskais dārzs, kurā uz 65000 m2 teritorijā aug vairāk nekā 600 unikālu augu sugu no visas pasaules. Dārzu caurvij akmens celiņu tīkls, kuri kādreiz bija pārklāti ar paklājiem, tas tika izveidots netālu no Rumānijas karalienes Marijas kādreizējās rezidences. Karaliene tik ļoti iemīļoja Balčiku, ka iegādājās šeit zemi un uzcēla pili, kuru nosauca „Klusā ligzda”. Kaliakras rags, uz kura atrodas Balčika, ir apvīts ar dažādiem mītiem un leģendām. Rags iestiepies dziļi jūrā un to veido 60-70 m augstas kaļķakmens klintis, tā nepieejamība bijusi viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šeit tika uzbūvēts senais Tirizas cietoksnis. Viduslaiku cietokšņa drupas apskatāmas arī mūsdienās, tajās ierīkots arheoloģijas muzejs un restorāns.
Sozopole
Sozopoles pilsēta ir Melnās jūras piekrastes vecākā grieķu kolonija, slavena ar savu vecpilsētu, kuras šaurās ieliņas vijas starp senajām ēkām. Vietējie veikaliņi piedāvā iegādāties daudz dažādus oriģinālus suvenīrus, restorānos var nobaudīt lieliskus zivju ēdienus. Sozopoli, tās unikālās un senlaicīgās atmosfēras dēļ, īpaši iecienījuši gleznotāji un rakstnieki, kā arī ceļotāji.
Akmeņu mežs Probiti Kamni
Probiti Kamni mežs atrodas 10 km no Varnas, tā apkārtnē izveidojies unikāls un vienreizējs akmeņu mežs, vienīgais šāds mežs visā pasaulē. Mežā 50 km2 teritorijā atrodas viena liela akmeņu grupa, kurai apkārt izvietojušās vēl 15 mazākas. Šī vieta ir ieguvusi pasaules mēroga interesi, ģeologi no visas pasaules apmeklē mežu, cenšoties izdibināt tā noslēpumu un akmeņu mīklu. Bulgāri tic, ka mežs izstaro ļoti spēcīgu enerģiju.
Kazanlaka un rožu ieleja
Bulgārija ir viena no lielākajām rožu eļļas ražotājām pasaulē. Kazanlaka ir rožu eļļas iegūšanas centrs, un Kazanlakas eļļas roze ir viens no visplašāk pazīstamajiem Bulgārijas nacionālajiem simboliem. Eļļu, ko ražo šajā reģionā pazīst ar nosaukumu „zelta šķidrums”. Īstā rožu eļļa ir trīs reizes dārgāka par zeltu, lai iegūtu 1 kg rožu eļļas, nepieciešami 3000 kg rožu, bet, lai iegūtu 1 g eļļas – 1300 rožu ziedlapiņu. Rozes agri no rīta ar rokām novāc ap 2000 cilvēku. Ražas novākšanas noslēgumā, maija beigās vai jūnija sākumā, tiek rīkots festivāls.
Noderīga informācija un padomi
Bankas. Bankas strādā 09:00-16:00. Izejamās dienas – sestdiena un svētdiena.
Veikali. Lielākā daļa veikalu strādā no 9.00 līdz 19.00-21.00.
Dzeramnauda. Tradicionāli viesmīļiem un viesnīcu darbiniekiem atstāj dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes), bet tas nav obligāti.
Transports
Bulgārijā ir labi attīstīts autobusu un dzelzceļa satiksmes tīkls. Pilsētās kursē autobusi, trolejbusi, dažās pilsētās arī tramvaji un metro. Sabiedriskā transporta biļetes var iegādāties transporta līdzeklī. Pilsētās Jūs varat izmantot arī dzeltenos taksometrus. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas, bet ieteicams par brauciena cenu ar taksometra vadītāju vienoties jau iepriekš.
Aizliegumi
Stingri aizliegts fotografēt un filmēt militāros un citus valsts nozīmes objektus. Nav ieteicams dzert ūdeni no krāna, labāk izmantot dzeramo ūdeni pudelēs, ko iespējams iegādāties veikalos.
Dāvanas
Visunikālākais suvenīrs no Bulgārijas ir rožu eļļa un no tās iegūts alkoholiskais dzēriens (20 grādu stipruma – sievietēm un 40 grādu – vīriešiem).