Ceļojumi skolām uz Lietuvu! (1 diena)

Skolēnu vienas dienas ekskursijas Lietuvā

JAUNUMS!!! «Birži un Anīkšči ar pastaigu starp koku galotnēm»

Pārbrauciens uz Biržiem. Tā ir viena no senākajām Lietuvas pilsētām, kas skaita jau piekto savas vēstures gadu simteni. Pilsēta atrodas starp divām upēm —Apašču un Aglonu un diviem ezeriem — Širvēnas un Kiluču. Birži ir bijusī kunigaišu Radvilu pilsēta, kuras greznums un pagātnes liecinieks — bastiona cietoksnis. Šajā pilsētā XIX gs. vidū savas pēdas atstājuši arī grāfi Tiškeviči. Pilsētu grezno Sv. Jāņa Kristītāja katoļu un Evaņģēlisko reformātu baznīca. Aplūkosim gājēju tiltu pār Širvēnas ezeru. Širvēnas ezers ir vecākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. Tas izveidots 1575. gadā, aizsprostojot divas cauri Biržiem tekošas upes, lai sargātu pieeju cietoksnim un pilsētai. Širvēnas ezera platība ir apmēram 325 ha, bet 525 m garais tilts pār to ir garākais gājēju tilts pāri ezeram Lietuvā. Pār pa tiltu aiziesim līdz Astravas muižai - vienam no skaistākajiem romantisma laika muižu ansambļiem.

Tālāk mūsu ceļš ved uz Anīkščiem. Anīkšči ir vienīgā pilsēta Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens. Gar Šventojas upi, kas plūst cauri Anīkšču rajonam, paveras brīnišķīgās Lietuvas dabas ainavas, bet viens no Lietuvas lielākajiem ezeriem – Rubiķu ezers, ar 16 salām veido unikālu neskartās dabas labirintu. Anīkšču silā atrodas Puntukas granīta laukakmens, viens no varenākajiem akmeņiem visā Lietuvā. Uz šī akmens ir iecirsts apliecinājums tautai, ko tai veltījuši divi drosmīgi lietuviešu piloti. Un vēl Anīkšči ir Lietuvas nacionālā dzēriena – vīna - galvaspilsēta. Neliela ekskursija pa pilsētu. Dosimies uz vienu pilsētas lielākajiem lepnumiem- Šaursliežu dzelzceļa muzeju. Muzeja ekspozīcija atrodas šaursliežu dzelzceļa stacijas kompleksā. Šeit jūs ieraudzīsiet atjaunotas simtgadīgās stacijas ēkas, sliedes un ūdens torni, bruģētu laukumu un tērauda tiltu pāri Šventoja upei. Jums būs iespēja paceļot pa dažādiem šaursliežu dzelzceļa vēstures periodiem un izmēģināt interesantus eksponātus: rokas piedziņas drezīnu vai trīsriteni uz dzelzceļa sliedēm. Mūsu ceļojuma noslēgumā dosimies pastaigā virs koku galotnēm – jaunatklātajā Anīkšču takā. Taka ir 300 m gara un 21 m augsta.

Ekskursijas cena skolēnam: 22 EUR

Ieejas biļetes:

 • Ieejas biļetes Šaursliežu dzelzceļa muzejā- pieaugušajiem : 1,75 EUR ; skolēniem, studentiem- 1,40 EUR
 • Pastaiga virs koku galotnēm – 1 EUR

«Lietuvas divas galvaspilsētas» Viļņa un Traķi

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Apskates ekskursija Viļņā. Dažādu arhitektūras stilu baznīcas – Sv. Annas baznīca, Sv. Kazimira baznīca, Katedrāle un Sv. Nikolaja un Sv. Gara baznīcas – pilsētas lepnums. Neparastas ielas un pagalmi, Ebreju kvartāls un universitāte, Ģedimina tornis un valdnieku pils. Ekskursija uz Traķiem – Lietuvas kņazistes seno galvaspilsētu. Pilsēta atrodas starp ezeriem, uz salas virs Galves ezera. Galvenās kņaza Vitauta rezidences gotiskie torņi kuri majestātiski slejas virs ezeriem. Šobrīd vienīgā pils uz salas visā Centrālajā Eiropā, kurā darbojas vēstures muzejs. Pils apmeklējums. Brīvs laiks. Vakarā ceļš uz Rīgu.

Ekskursijas cena skolēnam: 20 EUR

Ieejas biļetes:

 • Traķu pilī: skolēniem - 2.32 EUR, pieaugušajiem - 5.21 EUR

«Lietuvas Trojas dārgumi» Ķērnava un Traķi

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Ķērnava -  pirmā Lietuvas galvaspilsēta. Viens no lielākajiem aizsargpilsētu kompleksiem, kas saglabājies Baltijā. Gleznaini pakalni, kas atgādina par pagātnes Lietuvas kņazistes nocietinājumu diženumu. Šī vieta ir pārpildīta ar vēsturi un leģendām, kur no kalniem paveras elpu airaujoši skati. Arheoloģiskais komplekss iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Muzeja apmeklējums. Ekskursija uz Traķiem – Lietuvas kņazistes seno galvaspilsētu. Pilsēta atrodas starp ezeriem, uz salas virs Galves ezera. Galvenās kņaza Vitauta rezidences gotiskie torņi kuri majestātiski slejas virs ezeriem. Šobrīd vienīgā pils uz salas visā Centrālajā Eiropā, kurā darbojas vēstures muzejs. Pils apmeklējums. Brīvs laiks. Vakarā ceļš uz Rīgu.

Ekskursijas cena skolēnam: 20 EUR

Ieejas biļetes:

 • Traķu pilī: skolēniem - 2.32 EUR, pieaugušajiem - 5.21 EUR
 • Ķērnavas arheoloģiskajā kompleksā:  skolniekiem - 1.74 EUR  , gida pakalpojumi – 14.48 EUR

«Viena diena Kauņā»

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Aizraujoša un izglītojoša ekskursija pa Kauņu. Vecākā pilsēta, kura atrodas pie Neres ietekas Nemunā, kur redzamas XIII gadsimta kņaza pilsdrupas. Baznīca, kas nodēvēta par godu kņazam Vitautam Lielajam. Perkūna nams. Pētera un Pāvila Katedrāle. Rātslaukums. Centrālā Kauņas iela - Laisves (Brīvības) aleja - savieno veco un jauno pilsētu. Jūs varēsiet apmeklēt Kauņas muzejus – Velnu muzeju, kura kolekcijā ir vairāk nekā trīs tūkstoši eksponātu; nacionālo M.K.Čurļoņa muzeju, kur aplūkojama izcilā lietuviešu mākslinieka un komponista gleznu kolekcija. Brīvs laiks. Vakarā ceļš uz Rīgu.

Ekskursijas cena skolēnam : 21 EUR

Ieejas biļetes:

 • Velnu muzejā: skolēniem - 0.87 EUR, pieaugušajiem - 1.74 EUR
 • Nacionālajā mākslas muzejā:  skolniekiem - 0.58 EUR, pieaugušajiem - 1.16 EUR

«Delfinārijs un dinozauru parks»

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Klaipēda – ostas pilsēta, trešā lielākā pilsēta Lietuvā. Jūs redzēsiet senas mājas, šauras ieliņas un citus apskates objektus. Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu – Neringu, pārbrauciens līdz delfinārijam ar autobusu. Lietuvas delfinārijā skatīsimies aizraujošu delfīnu šovu, kurā piedalās pudeļdegunu delfīni. Delfīni ne tikai piedalās aizraujošajā šovā un izglīto skatītājus, bet arī rada daudz prieka un pozitīvas enerģijas gan mazajiem, gan lielajiem skatītājiem.

Pēc vēlēšanās, vienīgā dinozauru parka Baltijā Radailia apmeklējums. Ierašanās Raidaļu ciematā, kas atrodas vien 7 km attālumā no Klaipēdas. Šajā ciematā apskatāms lielākais Dinozauru parks Baltijas valstīs. Šeit Tev būs iespēja iejusties patiesi reālistiska efekta savvaļas dabā. Te varēsi redzēt visīstākos dinozaurus, kas mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni, ar kuriem bērni var fotografēties un vizināties viņu mugurā. Parka apmeklētājiem biļetes cenā ir iekļautas arī dažādas papildatrakcijas, kā piemēram, 5D kinoteātris, ūdensvelosipēdi, rotaļu laukumi, karuseļi, batuti, spoguļu istaba un mašinītes. Parka teritorijā par papildmaksu ir iespējams apmeklēt Radaiļu muižas restorānu. Izbraukšana uz Rīgu. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā

Ekskursijas cena skolēnam: 20 EUR

Ieejas biļetes:

 • Delfinārijs – skolniekiem - 4.00 EUR, pieaugušajiem - 7.00 EUR
 • Dinozauru parks: skolniekiem - 4.00 EUR  , pieaugušajiem – 7.30 EUR
 • Biļetes prāmim: skolniekiem - 0.40 EUR, pieaugušajiem - 0.80 EUR

«Lauku muižas pasaule»

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Jūs apmeklēsiet lielāko muižu Lietuvā - Pakruojis muižu ar saglabājušos muižas ēku kompleksu: pili, vējdzirnavām un ūdensdzirnavām, tiltu un gleznainu parku. Ekskursijas laikā dzirdēsiet aizraujošu stāstu par īpašniekiem un apmeklēsiet vienīgo spīdzināšanas muzeju Lietuvā kā arī teātri, kas atrodas kūtī. Pēc vēlēšanās, iespējams pasūtīt izglītojošo programmu  par senajiem kalēju darbiem. Jums pat būs iespēja pašam izveidot savu laimīgu naglu vai monētu. Jūs varēsiet doties izbraucienā ar karieti un pašiem iejusties īpašnieku ādā, pārbaudot muižas apkārtni. Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā

Ekskursijas cena skolēnam: 19 EUR

Ieejas biļetes:

 • Ieejas maksa Pakrojas muižā + interaktīvā programma: pieaugušajiem- 9 EUR; bērniem; studentiem, pensionāriem- 7 EUR.
 • Izglītojošā programma -  pēc pieprasījuma
 • Izbrauciens ar karieti 2 zirgu pajūgā 30 min

«Gardā ekskursija uz Šauļiem»

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļš uz Lietuvu. Krusta kalna apskates ekskursija. Ekskursija pa Šauļiem. Katedrāle, Sv. Pētera un Pāvila baznīcas. Saules pulksteņa laukums. H. Frenkeļa villa. Šokolādes muzeja apmeklējums, kur iepazīsieties ar šokolādes radīšanas vēsturi un uzzināsiet, kā šokolādi gatavoja maiji un acteki un kā šīs metodes saglabājušās līdz mūsdienām. Varēsiet arī pašrocīgi izgatavot kādu šokolādes gardumu. Dzirnavnieka muižā Jūs varēsiet piedalīties tradicionālās lietuviešu maizes cepšanas procesā. Sēžot pie karstās krāsns, Jūs uzzināsiet par garo maizes ceļu no sējas līdz pat brīdim, kad tā tiek pasniegta uz galda, kā arī par tradīcijām un rituāliem. Jums būs iespēja pašiem izgatavot un cept maizi.

Ekskursijas cena skolēnam: 19 EUR

Ieejas biļetes:

 • Dzirnavnieka muiža - skolēniem  - 3 EUR
 • Programma «Maizes cepšana» - pēc pieprasījuma
 • Šokolādes muzeja izglītojošā programma – 9 EUR

Skolēnu vienas dienas ekskursijas Lietuvā

Programmas cena noradīta uz vienu cilvēku 40 skolēnu grupai + 2 pavadošie.

Ekskursijas cenā iekļauts:

 • Ekskursijas programma, muzeju rezervācijas
 • Brauciens ērtā autobusā (40 – 49 vietas)
 • Gida – ekskursijas vadītāja pakalpojumi visa maršruta laikā

Papildus izdevumi:

 • Ieejas biļetes muzejos (vērtība norādīta ceļojuma aprakstā - bērniem/pieaugušajiem)
 • Izklaides
 • Ēdināšana

Cenas un ieejas biļetes muzejos norādītas uz 01.08.2015. Iespējamas cenu izmaiņas, tāpēc, lūdzam tās noskaidrot ekskursijas pieteikšanas laikā.

Mūsu kompānijai ir 15 gadu ilga pieredze skolnieku ekskursiju organizēšanā un vadīšanā pa visu Latviju.
Jums strādā profesionāļi, kas mīl un lieliski pārzina savu darbu. Mēs patiesi pateicamies  visiem par veiksmīgo sadarbību!
Mums svarīgākais ir apkalpošanas kvalitāte un Jūsu labsajūta.

Ceļojumu biroja «LAIMTŪRE» kolektīvs

Piesakies
 • Jums piemērotā laikā (cena no)
  1900
Pieteikties

Skolēnu vienas dienas ekskursijas Lietuvā. Ekskursijas: Birži un Anīkšči ar pastaigu starp koku galotnēm, Lietuvas divas galvaspilsētas - Viļņa un Traķi, Lietuvas Trojas dārgumi - Ķērnava un Traķi, Viena diena Kauņā, Delfinārijs un dinozauru parks, Lauku muižas pasaule, Gardā ekskursija uz Šauļiem. Interaktīvas ekskursijas skolēnu grupām Lietuvā.