Ciemos pie Setiem uz Ļūbnicas Sīpolu un zivju gadatirgu! Ekskursija uz Igauniju

«Ciemos pie setiem uz Ļūbnicas zivju un sīpolu gadatirgu!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vastselīna - Meremee - Obinitsa - Sātse – Ļūbnica

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Pārbrauciens uz Dienvidigauniju – uz Setomā teritoriju. Iepazīsimies ar Setu kultūru, kas bieži tiek apskatīta kā pastāvoša uz divu pasauļu robežas, tāpēc, ja vēlaties iepazīt kādu Eiropas autentisko kultūru, dodieties ar mums uz Igaunijas dienvidaustrumu pierobežas tradicionālajiem Setu ciemiem! Seti joprojām ir saglabājuši ciešas saites ar savām saknēm un kopj savu unikālo dzīvesveidu, tai skaitā valodu un tradicionālo apģērbu.

Vastselīnas Bīskapa Pils. Vastselīnas pilskalna apkārtne ir pasakaina, teiksmainām leģendām apvīta vieta, kur valdzinošā dabas ielokā atrodas pilskalns ar 14.gs. sākumā celtā viduslaiku cietokšņa pilsdrupām un pils kapelas mūriem, te pat atrodas pils muzejs, Svētceļotāju māja un Ceļa gājēju kapela, muižas parks un dabas takas. Pasakaina vieta fotogrāfijām un atpūtai. 

Līkumotais un ainaviskais Setomā ceļš ved mūs pāri pakalniem un pļavām, redzēsim vienu no Setomā skatu torņiem, kuru šeit ir daudz un ir viens no šīs zemes simboliem. Izbrauksim cauri Setu ciemam, kurš ir saglabājis senās dzīves iekārtu un kultūru.

Puisas alas. Smilšakmens alas ir roku veidotas no 1922. līdz 1966. gadam. Dažādu veidu smiltis, piesātinātas ar dažādiem minerāliem un dzelzi, tika izmantotas stikla ražošanai: zaļā stikla pudeles, tumši brūnās glāzes, caurspīdīga stilka vāzes un daudz citu skaistu stikla priekšmetu, kurus mēs varam atrast mūsu mājās. Dotā brīdī alās vairs nestrādā, bet tās ir kļuvušas ne vien par populāru tūrisma objektu, bet dzīvesvietu sikspārņiem, kuri šeit pavada ziemu. Tieši Piusas alās atrodas Austrumeiropas lielākā sikspārņu ziemošanas kolonija. Muzeja gida pavadībā uzzināsim interesantākos stāstus par alām un ekskursijas beigās varēsim nopirkt stikla suvenīrus.

Dodamies gar pašu Igaunijas un Krievijas robežu uz Sātses ciemu. Ziepju darbnīcas apmeklējums. Šeit strādā pirmais un vienīgais Setumā vīriešu kārtas ziepju meisters. Katra ziepju gabaliņa sastāvā ir kaut kas no Setumā dabas. Visunikālākā sastāvdaļa ir svētais ūdens, kas nācis no tuvumā esošā Pečoru klostera, un kas nav sastopams nevinās citās ziepēs pasaulē. Īpaši iecienītas ir darvas ziepes, purva ziepes, Piusas smilšu ziepes. Meistars ir izstrādājis ap 40 dažādu veidu setu ziepju! Iepazīsimies ar ziepju daudzveidību un, protams, varēsim arī gabaliņu ziepju iegādāties un atvest uz mājām.

Vai zini, kas ir Sātses Zābaks? Tik liels, ka visi kopā, vienlaicīgi varēsim tajā “iekāpt”! Uz neilgu brīdi, bet diezgan aizraujošu!

Ļūbnicas zivju un sīpolu gadatirgus. Galvenās gadatirgus preces ir vecajos zvejnieku ciemos augstajās dobēs izaudzētie, greznās virtenēs sapītie sīpoli un Pleskavas ezerā saķertās zivis. Bez sīpoliem un zivīm šeit pārdošanā ir arī citas preces: pīrāgi, dārzeņi, dzērieni, amatniecības izstrādājumi, kā arī rūpniecības preces. Bet visejošākā prece tomēr ir vecie labie Peipusa sīpoli: nopērkami gan kilogramos, gan virtenēs. Gadatirgus gaisotni papildina kultūras programma, notiek arī dažādas mācību darbnīcas un konkursi. Laimīgi un gardumus sapirkušies – braucam mājās.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes un ekskursija muzeja gida pavadībā Puisas alas: 5 EUR
 • Ieejas biļetes Vastselīnas Bīskapa Pils: pilsdrupas: 3 EUR / pilsdrupas un pils muzejs: 9 EUR 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ciemos pie Setiem uz Ļūbnicas Sīpolu un zivju gadatirgu! Ekskursija uz Igauniju. Setomā: Vana Jüri Ziepju darbnīca - Sātse Seto muzejs - Ļūbnicas Sīpolu un zivju gadatirgus. Apmeklētājiem tiek piedāvāti dažādi rokdarbi, piedalīšanās pārtikas degustēšanā un foto konkursā. Būs iespēja nopirkt dažādus gardumus, tai skaitā zivis, kuras zvejnieki paši ir saķēruši un pagatavojuši.