Dienvidigaunijas noslēpumi, dabas brīnumi un ciemošanās pie Meža brāļiem! Dienas ekskursija Igaunija
Jaunums

«Dienvidigaunijas noslēpumi, dabas brīnumi un ciemošanās pie Meža brāļiem!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Misso – Vastselīna – Voru – Reuge - Meniste

Ekskursija Mežabrāļa saimniecībā ir iekļauta cenā!

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums). Pārbrauciens uz Dienvidigauniju.

Vastselīnas Bīskapa Pils. Vastselīnas pilskalna apkārtne ir pasakaina, teiksmainām leģendām apvīta vieta, kur valdzinošā dabas ielokā atrodas pilskalns ar 14.gs. sākumā celtā viduslaiku cietokšņa pilsdrupām un pils kapelas mūriem, te pat atrodas pils muzejs, Svētceļotāju māja un Ceļa gājēju kapela, muižas parks un dabas takas. Pasakaina vieta fotogrāfijām un atpūtai. 

Mūs sagaida izklaidējoša ekskursija „Ceļojums laikā – uz viduslaikiem!“. Mēs tuvāk iepazīsim un izbaudīsim viduslaiku dzīvesveidu. Viduslaiku tērpos pilsdāma vai pilskungs pavadīs pa viduslaiku izklaidējošā centra telpām Vastselīnas pilskalna muzejmājas abos stāvos, iepazīstinot ar dzīvi viduslaikos. Uzklausot pils stāstus un leģendas, ir iespējams vīriem pielaikot bruņukreklu, un dāmām nevainības jostu. Pēc ekskursijas, var nobaudīt tasi kafijas pils krogā.

Ceļš ved cauri burvīgai Voru pilsētai. kura tika dibināta vēl 1784. gadā. Šeit brauksim garām Voru pilsētas Tamula pludmalei, ar kuru lepojas vietējie iedzīvotāji. Foto pause pie Voru pilsētas galvenā lepnuma – pilsētas laukuma. Šeit atrodas Rātsnams, Sv Katrīnas baznīca un pilsētas vecākā ēka – skola, celta XVIII gs, un banka. Laukums ir tematiski izrotāts un skaists. 

Nākamā Dienvidigaunijas pērlīte – Reuge. Viens no galvenajiem pilsētas objektiem ir Skatu torņis "Pesapuu" (Koks ar ligzdu). Skatu torņa augstums ir 30 metri (augšējā skatu platforma atrodas 27 metru augstumā), bet pēc izskata skatu tornis atgādina koku ar diviem putnu būriem. Darba idejas autors ir arhitekts Karmo Tera (Karmo Tõra). Tie kuri vēlās, varēs uzkāpt skatu tornī, te būs gan skaists skats, gan sanāks iespaidīgas fotogrāfijas!

Menistes (Mõniste) brīvdabas muzejs - pats pirmais brīvdabas muzejs Igaunijā. Cara laika lauku sētas dzīvojamajā rijā var aplūkot 19. gadsimta ēkas iekārtojumu, darbarīkus, mājsaimniecības piederumus un apģērbu. Savukārt Igaunijas laika lauku sētā ir ierīkota kalēja darbarīku, zirgu iejūgšanas un rokdarbu piederumu, tautastērpu, tautas mūzikas instrumentu u.c. laikmetam raksturīgu priekšmetu ekspozīcija. Te var mācīties gatavot dažādus priekšmetus no kaula un māla, aust zvejas tīklu un audumu, malt graudus un cept akmens laikmeta maizi. Ekskursijas laikā uzzināsim kāda bija dzīve tajos laikos.

Gardums dienas izskaņā! Dodamies uz Meža brāļu saimniecību, kur meža brāļi pastāstīs savu stāstu un parādīs savu dzīvi. Pārsteigums būs oriģinālais bunkurs klētī un pazemes bunkura apskate kā arī „meža šalku“ testēšana. Iespaidu un pozitīvu emociju pilni – dodamies mājās.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programme
 • Meža brāļu saimniecības apmeklējums un ekskursija

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes un Vastselīnas Bīskapa Pils: pilsdrupas, pils muzejs + izklaidējoša ekskursija: 10 EUR
 • Ieejas biļetes un ekskursija Menistes brīvdabas muzejā: 10 EUR 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Dienvidigaunijas noslēpumi, dabas brīnumi un ciemošanās pie Meža brāļiem! Dienas ekskursija Igaunija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Misso – Vastselīna – Voru – Reuge - Meniste. Ekskursija Mežabrāļa saimniecībā ir iekļauta cenā!