Gada ābolu festivāls Tiri, «ceļojums laikā» un piedzīvojumi Tartu! Ekskursija uz Igauniju

«Gada ābolu festivāls Tiri, «ceļojums laikā» un piedzīvojumi Tartu!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Tiri, ābolu festivāls – Paide - Tartu: Igaunijas Nacionālais muzejs, Zinātnes centru «AHHAA»

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Dodamies tālāk uz Tiri ābolu festivālu! Astotajā Ābolu festivālā jūs varat iegādāties ābolus, nogaršot tos, uzzināt visu par ābolu šķirnām kā arī jautāt audzētājiem padomus par koku audzēšanu. Šeit tiek piedāvāti konditorejas izstrādājumi, konservi, uzkodas, dzērieni, stādi un viss pārējais, kas ir saistīts ar āboliem! Uzzināt var jaunas receptes un ēdienus – būsiet pārsteigti cik daudz var pagatavot no āboliem! Festivāla viesi var piedalīties tautas gudrību apmācībās, ābolu produktu konkursos, kā arī vērot festivāla kultūras programmu. Brīvs laiks festivāla baudīšanai.

Ierašanās Paidē. Nocietinājuma tornī, Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.

Pārbrauciens līdz Tartu – savdabīga un daudzveidīga pilsēta. Pilsēta ar senām tradīcijām, bet mūsdienīga pateicoties iedzīvotājiem un dzīvesveidam. Neliela pastaiga pilsētā gida pavadībā. Rātslaukums, kas jau senos laikos tika izmantots kā tirgošanās vieta starp vecpilsētu un ostu. Viduslaikos uz laukuma uzcēla Rātsnamu – pilsētas valdi. Sv. Jāņa baznīca ir ne tikai interesanta vietējas nozīmes kultūras ēka, bet arī iespaidīgs piemineklis visas Rietumeiropas mērogā. Piedāvājam apmeklēt vienu no Tartu muzejiem:

 • Jaunais Igaunijas Nacionālais muzejs (INM) kā nacionālais muzejs ir igauniskuma saglabātājs, tautas pamatvērtību nesējs un nepārtrauktības uzturētājs. Apmeklētājiem būs atvērta gan materiālā, gan virtuālā pasaule, kas aicina atklāt, izzināt un pašam visā piedalīties. Muzejā ir divas pastāvīgās ekspozīcijas. "Tikšanās" ir izstāde par vienkāršiem Igaunijas cilvēkiem, kas šajā zemē ir dzīvojuši visos laikos. Izstāde "Urāla atskaņas" parāda somugru tautas un samojedu tradicionālo ikdienas kultūru.
 • Tiem, kuri vēlās īstus piedzīvojumus, būs iespēja apmeklēt Zinātnes centru «AHHAA». Jūs redzēsiet milzīgu enerģijas mašīnu jeb Ņūtona Ābeli un pārsteidzošo Hobermana lodi, sagaida piedzīvojums ar liftu uz zemes dzīlēm un velosipēds, kas «dāvā spārnus», kā arī apmeklēsiet minilaboratorijas bērniem un jauniešiem, bērnu biržu, zinātnes veikaliņu. Daudzveidīgajā dzīvo radību muzejā «Jūras pasaule» Jūs redzēsiet ne tikai akvāriju ar jūras radībām, bet arī akvāriju ar skudru rosīgo koloniju. Lodveida planetārijs kā liela sudrabota lode atrodas uz ēkas jumta kur iespējams ieraudzīt pat pašas mazākās Piena Ceļa zvaigznes, kā arī redzēt interesantas filmas par kosmosu.

Izbraukšana uz Rīgu. ~22:00 atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR
 • Ieejas biļetes laika centrā "Wittenstein: 8 EUR
 • Zinātnes centrs «AHHAA» – no 8 EUR no personas
 • Planetārijs – 2 EUR no personas

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Gada ābolu festivāls Tiri, «ceļojums laikā» un piedzīvojumi Tartu! Ekskursija uz Igauniju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Tiri, ābolu festivāls – Paide - Tartu: Igaunijas Nacionālais muzejs, Zinātnes centru «AHHAA»