Gaismas festivāls Tartu, ciemošanās pie zirgiem un maizes cepšana Hellenurmes ūdensdzirnavās!
Jaunums

«Gaismas festivāls Tartu, ciemošanās pie zirgiem un maizes cepšana Hellenurmes ūdensdzirnavās!»

Zelta rudens, nedēļas nogale Igaunijā skolēnu rudens brīvlaikā!

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Hellenurmes ūdensdzirnavas – Tartu - Ilenurmes muižas komplekss

1. diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Pārbrauciens uz Igaunuju. Mūs sagaida Hellenurmes ūdensdzirnavas – tās ir lielas ūdensdzirnavas, kas atrodas gleznas ūdenskrātuves krastā. Iekārtojums – miltu malšanas un putraimu ražošanas iekārtas – galvenokārt saglabājies no 1930. gadiem. Četrarpus stāvu augstās ūdensdzirnavas joprojām ir darba kārtībā. Apmeklējuma laikā vērosim, kas dzirnavās notiek ar graudiem, kā arī nogaršosim uz vietas gatavotos miltu izstrādājumus!

Pārbrauciens uz Tartu – savdabīga un daudzveidīga pilsēta, universitātes, muzeju un Hanzas pilsēta. Tiek dēvēta par jaunības un pavasara pilsētu, kā arī tā ir vecākā pilsēta Baltijā. Pilsēta ar senām tradīcijām, bet mūsdienīga pateicoties iedzīvotājiem un dzīvesveidam.
Apskates ekskursija pa pilsētu. Jūs apskatīsiet vienu no Tartu pērlēm – Toomemjagi kalnu, kur atrodas angļu stilā iekārtots parks. Doma baznīcas drupas. Rātslaukums, kas jau senos laikos tika izmantots kā tirgošanās vieta starp vecpilsētu un ostu. Viduslaikos uz laukuma uzcēla Rātsnamu – pilsētas valdi. Sv. Jāņa baznīca ir ne tikai interesanta vietējas nozīmes kultūras ēka, bet arī iespaidīgs piemineklis visas Rietumeiropas mērogā. Tartu universitātes studentu pilsētiņa – dibināta 1632. gadā pēc Zviedrijas karaļa Gustava II Ādolfa rīkojuma. Skulptūra ar strūklaku „Skūpstošies studenti”, kas ir viens no galvenajiem Tartu pilsētas simboliem. Jau 1948. gadā tajā pašā vietā atradās populāra strūklaka: kāzās ap to griezās kāzinieki, strūklakā arī peldējās. 

Iekārtošanās jaunā 3* viesnīcā. Brīvs laiks pilsētā. Šonedēļ Tartū norit Gaismas festivāls! Gaismas festivāls ir visaptverošs, starptautisks, nozares apvienojošs gaismas un gaismas mākslas festivāls. Programmu veido starptautiskie semināri, ārpustelpu instalācijas, gaismas izstāde un iekštelpu izstādes. Gismas festivāls koncentrējas uz Tartu vecpilsētu, kas oktobra pēdējā nedēļā kļūs par Gaismas pasauli. Unikālās un savdabīgās instalācijas vilina publiku dzestrajos rudens vakaros baudīt brīvdabas mākslu.
Piedāvājam sasildīties kādā jaukā Tartū restorānā, kuru šeit ir daudz un katra gaumei. Tiem, kam rudens vakars kļūs par aukstu, piedāvājam apmeklēt Aura akvaparku! Centrs piedāvā labāko sportisko izklaidi visu vecumu apmeklētājiem. Peldbaseinā, ūdens atrakciju parkā, veselības klubā un pirtīs visa ģimene var jauki pavadīt laiku, relaksēties un nodoties sportiskām aktivitātēm. Ūdens parka piesaistes objekti ir 55 un 38 metrus garie slīdkalniņi. Veselības klubs piedāvā atpūtu patīkamā gaisotnē. Pirts priekus var baudīt 9 dažādās pirtīs. Turklāt veselības klubā ir burbuļvanna un 40°C japāņu vanna. Nakts viesnīcā.

2. diena

Brokastis. Pēc izvēles, piedāvājam izbraukuma ekskursiju «Ciemos pie dzīvniekiem». Dosimies uz Igaunijas Lauksaimniecības muzeju, vēsturiskajā Ilenurmes muižas kompleksā. Muzeja galvenais uzdevums ir vākt dažādus priekšmetus un informāciju, kas ataino lauksaimniecības un lauku dzīves attīstību, un sabiedrības iepazīstināšanas ar apkopoto bagātību. Te tiek rīkotas izstādes, tiek veidotas izglītojošas un interesantas meistarklases un programmas, piedāvāts tuvāk iepazīt kalēja, galdnieka, restauratora, rokdarbu meistara, maiznieka u.c. darbus. Redzēsim galvenos muižas saimniekus: zirgus, aitas, vistiņas un trušus! Var doties izjādē, vai pabarot dzīvnieciņus. Rudens krāsās daba ir daiļa! Laiks skaistām fotogrāfijām! Pēcpusdienā atgriešanās Tartu. 

Tiem, kuri izvēlās palikt Tartū, piedāvājam apmeklēt vienu no daudziem pilsētas muzejiem:

 • Igaunijas Nacionālais muzejs (INM) kā nacionālais muzejs ir igauniskuma saglabātājs, tautas pamatvērtību nesējs un nepārtrauktības uzturētājs. Apmeklētājiem būs atvērta gan materiālā, gan virtuālā pasaule, kas aicina atklāt, izzināt un pašam visā piedalīties. Muzejā ir divas pastāvīgās ekspozīcijas. "Tikšanās" ir izstāde par vienkāršiem Igaunijas cilvēkiem, kas šajā zemē ir dzīvojuši visos laikos. Izstāde "Urāla atskaņas" parāda somugru tautas un samojedu tradicionālo ikdienas kultūru.
 • Zinātnes centra «AHHAA» apmeklējums. Jūs redzēsiet milzīgu enerģijas mašīnu jeb Ņūtona Ābeli un pārsteidzošo Hobermana lodi, sagaida piedzīvojums ar liftu uz zemes dzīlēm un velosipēds, kas «dāvā spārnus», kā arī apmeklēsiet minilaboratorijas bērniem un jauniešiem, bērnu biržu, zinātnes veikaliņu. Daudzveidīgajā dzīvo radību muzejā «Jūras pasaule» Jūs redzēsiet ne tikai akvāriju ar jūras radībām, bet arī akvāriju ar skudru rosīgo koloniju. Lodveida planetārijs kā liela sudrabota lode atrodas uz ēkas jumta kur iespējams ieraudzīt pat pašas mazākās Piena Ceļa zvaigznes, kā arī redzēt interesantas filmas par kosmosu.
 • Tartu pilsētas muzeju, Tipogrāfijas un papīra muzeju, Tartu rotaļlietu muzeju, Māju kājām gaisā vai izbaudīt dienu Aura akvaparkā. 

Izbraukšana no Tartu uz Rīgu. ~21:00 atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Dzīvošana 3* viesnīcā, 2-vietīgos numuros ar ērtībām. Brokastis: Zviedru galds

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā – 40 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Ilenurmes muižas kompleksu: 10 EUR
 • Ieejas biļetes Ilenurmes muižas kompleksā: no 4 EUR
 • Hellenurmes ūdensdzirnavu muzejs un degustācija – 6 EUR
 • Ieejas biļetes Tartu rotaļlietu muzeja – no 4 EUR (bērniem), 5 EUR pieaugušais
 • Akvaparka “AURA” apmeklējums – no 7 EUR (bērniem), 8 EUR pieaugušajiem
 • Zinātnes centrs «AHHAA» – no 8 EUR no personas
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru: 40 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Gaismas festivāls Tartu, ciemošanās pie zirgiem un maizes cepšana Hellenurmes ūdensdzirnavās! Zelta rudens, nedēļas nogale Igaunijā skolēnu rudens brīvlaikā! Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Hellenurmes ūdensdzirnavas – Tartu - Ilenurmes muižas komplekss. Apmeklē: AHHAA centru, Tartu pilsētas muzeju, Tipogrāfijas un papīra muzeju, Tartu rotaļlietu muzeju, Māju kājām gaisā vai izbaudīt dienu Aura akvaparkā.