Gardo nēģu festivāls Salacgrīvā un dižbrūkleņu ražas novākšana Vidzemē! Dienas ekskursija Latvija

«Gardo nēģu festivāls Salacgrīvā un dižbrūkleņu ražas novākšana Vidzemē!»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Salacgrīva, nēģu festivāls un degustācija – Bīriņi, dabas veselības produktu degustācija – ogu lasīšana (ražas novākšana)

1.diena

Agri no rīta, 08:00, izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Dodamies uz Salacgrīvu. Apmeklēsim nēģu murdu taci. Nēģu tacis ir tradicionāls un unikāls zvejas veids. Nēģi daudziem ir īpaša delikatese, taču nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta. Tikai Salacgrīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Katru gadu pirms sezonas sākuma zvejnieki taci ierīko no jauna. Ar taci nēģus zvejo 6 mēnešus - no augusta līdz februārim. Mūs sagaida interesants stāstījums, un, protams, gardo nēģu degustācija!
Tieši šodien Salacgrīvā valda liela rosība – notiek devītais Nēģu Festivāls! Svētku viesi varēs apskatīt gan Salacas un Svētupes nēģu tačus, kur šīs upes radības tiek ķertas, gan nobaudīt tradicionāli un neparasti pagatavotus nēģus, gan būt pasaulē garākā viltotā nēģa mērīšanā un nogaršošanā, gan izkalt savu metāla nēģi un iepirkties amatnieku tirdziņā. Brīvais laiks Salacgrīvā, lai dotos uz svētku norises vietām, kur sagaidīs gan lieli, gan mazi pārsteigumi.

Pēc gardo nēģu un svētku pasākumu baudīšanas, dosimies uz kādu īpašu zemnieku saimniecību, kur uzzināsim kā atgūt spēkus un atgriezties pie sevis paša un dabas. Un atgriešanās biļete pie dabas ir turziņas un sīrupu kausi ar īstām, dzīvību glabājošām dižbrūklenēm, rabarberiem, cidonijām, ķirbjiem un citiem dabas brīnumiem. Laipnie saimnieki mūs pacienās ar dzīviem, enerģētiski bagātiem produktiem, kas iedvesmo un spēcina ķermeni un garu – dabīgiem, dziļi veselīgiem sīrupiem, sulām un sukādēm. Katrs produkts šeit ir veidots ar tik spēcīgu domu un iegūts tik zaļā vietā, ka cilvēka ķermenis un gars nekļūdīgi to atpazīst kā spēka avotu. Ekskursija saimniecībā un produktu degustācija. Pēc tam, katram kurš vēlēsies, būs unikāla iespējams iebrist purva skaistajās zaļajās ogu mētrās un pašam savām rokām salasīt veselīgās lielogu dzērvenes vai dižbrūklenes! Bet tiem, kas ogas nelasīs, piedāvājam tikmēr doties nelielā pastaigā un apskatīties Laugas purva ezeru. Katram, kurš vēlēsies, būs arī iespējams iegādāties saimniecībā ražotos gardos veselības spēka produktus.

Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR
 • Ieejas biļetes: nēģu tucis ekskursija un degustācija: 3 EUR
 • Ieejas biļetes: dabas produktu degustācija un ekskursija: 3 EUR
 • Ogu pašlasīšana: cena par salasīto daudzumu puse no tirgus cenas (tiek precizēta uz vietas)

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus uzņēmuma kompetences, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Gardo nēģu festivāls Salacgrīvā un dižbrūkleņu ražas novākšana Vidzemē! Dienas ekskursija Latvija. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Salacgrīva, nēģu festivāls un degustācija – Bīriņi, dabas veselības produktu degustācija – ogu lasīšana (ražas novākšana)