Hurgada, Ēģipte. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Valsts:
Ceļojuma tips:

Hurgada, ĒĢIPTE. ATPŪTA PIE JŪRAS. ČARTERREISI.

Karstā saule, siltā jūra un koraļļu rifi – vien daži faktori, kamdēļ Ēģipte ir viens no vispievilcīgākajiem pludmales atpūtas virzieniem pasaulē. Dažas stundas lidojuma un Jūs jau būsiet Sarkanās jūras krastā. Hurgada un Šarm eš Šeiha - moderni un visai skaļi; nomaļāki un klusāki ir Makadibeja un Somabeja, sērfinga un daiveru faniem ir Safāga un Dehaba.

VIESNĪCU SPECIFIKA

Ēģiptē ir spēkā no Eiropas valstīm atšķirīgi viesnīcu klasifikācijas standarti. Nekādā gadījumā nedrīkst salīdzināt vienas kategorijas viesnīcas Ēģiptē un Eiropā. 
Piemēram, četru zvaigžņu viesnīca Ēģiptē var atbilst triju zvaigžņu viesnīcas standartiem Eiropā.Ēģiptes viesnīcu būvniecībā un apdarē reti izmanto importētus mūsdienīgus materiālus. Šeit pastāv pilnīgi atšķirīga izpratne par skaistumu (viesnīcu interjerā izmanto daudz marmora, zeltu u.c. vietējos materiālus imitējošas detaļas).
Ēģiptes viesnīcu apkalpojošais personāls ir tikai vīrieši. Personāls ir ļoti izpalīdzīgs, cenšas izdabāt gan tūristiem iekārtojoties viesnīcā (pavada līdz numuram, nes ceļasomas), gan uzkopjot numurus, protams, rēķinoties ar atbilstošu atalgojumu – dzeramnaudu (bakšišu).

HURGADA, ĒĢIPTE

Hurgada ir viens no svarīgākajiem Sarkanās jūras piekrastes tūrisma centriem. Tas izveidojies zvejnieku pilsētiņas vietā, un no Kairas to šķir 450 km. Kūrorts ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā. Pilsēta, kuras piekrastē ir vairāk nekā 200 viesnīcu, vēl aizvien turpina attīstīties.
Hurgadas kūrortu veido trīs centri: El Sakkala (šeit neliela zvejnieku ciematiņa vietā ir izveidojies jauns pilsētas centrs ar daudzām viesnīcām un veikaliem, kuros pārdod juvelierizstrādājumus, ādas, galantērijas preces, suvenīrus u. tml.), El Dahāra (pilsētas senā daļa, kurā galvenokārt mīt vietējie iedzīvotāji un kurā tikpat kā nav viesnīcu) un nesen uzceltais mūsdienīgais Village road (jaunais rajons ar viesnīcām, veikaliem, kafejnīcām un bāriem 5 km garumā).
Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas. Ja Jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu ar tā bagātīgo preču klāstu, tad šis kūrorts ir Jums kā radīts. Šeit ir ļoti daudz restorānu, kafejnīcu un diskotēku.
Hurgadā ir daudz jūras velšu restorānu, itāliešu virtuve (ļoti garda pica), virtuve gardēžiem, kā arī ir iespējams jūras krastā nobaudīt ēģiptiešu virtuves ēdienus.
Sarkanās jūras zemūdens pasauli uzskata par vienu no skaistākajām un krāšņākajām pasaulē. Sarkanajā jūrā ir iespēja izbaudīt visus ūdens sporta veidus – niršanu, buru sportu, braukšanu ar vēja dēli u. c. Šeit savu atvaļinājumu pavada un ar sportu nodarbojas daudzi zemūdens peldēšanas entuziasti. Gandrīz katrā lielākajā Hurgadas viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.
Tiek organizēti arī jūras ceļojumi uz koraļļu rifiem. Giftunas sala ir ideāla vieta, kur pirmo reizi iepazīties ar zemūdens pasauli. Pie „House”, „Abu Dabab”, „Shoab Alam”, „Shab Sharm”, „Panoramos”, „Shoab Al Hamra” („Elphinstone”) rifiem, kā arī pie rifa, kas ir blakus „Rashman” grotai, ir vērts izbaudīt zemūdens peldēšanu gan dienā, gan naktī.

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

KAIRA

Ēģiptes galvaspilsēta Kaira ir Āfrikas vislielākā pilsēta. Līdz pat mūsdienām Kaira dominē ne tikai Ēģiptē, bet arī visā arābu kultūras teritorijā. Vēsturiskā Nīlas upe, kas sadala pilsētu divās daļās, ir viena no nemainīgākajām un pastāvīgākajām vērtībām ēģiptiešu dzīvē. Ar tūkstošiem gadu senu vēsturi, tā joprojām mierīgi plūst caur moderniem kvartāliem un graustu rajoniem, gar senatnē mirušo mauzolejiem un greznām viesnīcām.
Paliekošu iespaidu galvaspilsētas viesiem dāvā Ēģiptes Vēstures muzejs, kurā ir viena no bagātākajām kolekcijām pasaulē. Šeit Jums būs iespēja aplūkot Valdnieku ielejas slavenos arheoloģiskos atradumus (kurus 1923. gadā atrada arheologs Hovards Kārters un lords Karnarvons). Tie ir apmēram 5000 Tutanhamona kapenēs atrastu rotu, dārglietu, sarkofāgu un sadzīves priekšmetu. Jau pats faraona sarkofāgs, kas darināts no tīra zelta, sver 110 kg. Tur arī var apskatīt slaveno Tutanhamona zelta masku, kuras fotoattēlus izmanto kā ilustrāciju gandrīz visās grāmatās par Ēģiptes vēsturi.

GIZAS PIRAMĪDAS 

Par senās ēģiptiešu valsts dibinātāju uzskata Džoseru (2700. gads p. m. ē.). Īpaši slavenu seno valsti padarīja ceturtās dinastijas faraoni – piramīdu cēlēji. Vislielākās piramīdas slejas Gizā, kas ir netālu no Kairas. Tās pārsteidz pat mūsdienīgus cilvēkus, kuri ir daudz ko redzējuši. Šādā veidā senie ēģiptieši, kuri faraonus uzskatīja par starpniekiem starp Ēģipti un dievu, rūpējās par savu valdnieku pēcnāves labklājību. Lai šo mērķi sasniegtu, viņi ieguldīja daudz spēka un līdzekļu (līdzās faraona mūmijai tika novietoti arī dārglietu kalni).
Rūpējoties par mirušo faraonu ķermeņiem, ēģiptieši veica milzīgu zinātnisku atklājumu – izgudroja paņēmienu, kā pasargāt ķermeni no satrūdēšanas. Vislielākā ir faraona Heopsa (viņš vadīja valsti no 2551. līdz 2528. gadam p. m. ē.) piramīda, kas ir 147 metrus augsta. Piramīdas celtniecībai tika izlietoti 2,5 milj. kaļķakmens bloku, kas svēra gandrīz 15 tonnas.
Hafrēna un Mikerīna piramīdas ir pieticīgākas, taču tikpat grandiozas.
Tikpat noslēpumaina ir majestātiskajām Gizas piramīdām līdzās esošā Lielā Sfinksa (ar lauvas ķermeni un karaliski rotātu cilvēka galvu). Pagaidām vēl nav zināms, kad tikusi izveidota šī Ēģiptē lielākā statuja. Valda uzskats, ka tā simbolizē valdnieka savienību ar dievu Ra.

LUKSORA

Senajā Ēģiptes galvaspilsētā Luksorā (Fīvā) gan majestātiskie tempļi, gan obeliski atgādina faraonu laikus. Karnakas un Luksoras tempļus, kas veltīti saules dievam Amonam, viņa sievai Mutai un dēlam Honsam, savieno grandioza sfinksu aleja. Iepretim tempļiem ir faraona Ramzesa II laikos celti granīta un kvarca obeliski un statujas. Obelisks ir viens no ambiciozākajiem un bīstamākajiem ēģiptiešu tehnoloģiskajiem sasniegumiem.

ALEKSANDRIJA

Iedzīvotāju skaita un ekonomiskā nozīmīguma ziņā šī ir otra lielākā pilsēta Ēģiptē. Kādreiz tā bija Ēģiptes galvaspilsēta. Aleksandrija ir 225 km attālumā no Kairas, un tā ir diezgan atšķirīga no pārējās Ēģiptes kultūras ziņā. Aleksandrijai vairāk piemīt Vidusjūras, nevis Austrumu pilsētu iezīmes.
Vidusjūras krastā, Nīlas deltas rietumu daļā esošā Aleksandrija ir plaši pazīstama ar savu vēsturi. Dodoties ekskursijā uz Aleksandriju, Jums ir iespēja tuvāk iepazīt Maķedonijas Aleksandra 332. gadā p. m. ē. dibināto pilsētu. Saskaņā ar Maķedonijas Aleksandra norādījumiem, pilsēta tika celta pēc detalizēti izstrādāta arhitektūras plānojuma. Līdz pat mūsdienām ir saglabājušās līdztekus piekrastei izvietotās garās maģistrāles un īsās šķērsielas, kas šķērso lielās ielas taisnā leņķī. Šī ir viena no skaistākajām hellēnisma laika pilsētām.

CEĻOJUMS AR DŽIPIEM PA TUKSNESI

Kā minēts Bībelē, tās tuksnešos ir ceļš, pa kuru Mozus veda ebrejus no Ēģiptes uz Apsolīto zemi. Šis maršruts ir noslēpums pat gidiem, kuri par savu zemi allaž ir gatavi pastāstīt pēc iespējas vairāk. Neviens Jums neparādīs, pa kuru tieši ceļu gājuši Izraēlas bērni, taču Jums būs iespēja izbaudīt smilšu svelmaino karstumu, ja dosieties ceļojumā pa tuksnesi ar džipiem. Ceļojuma laikā Jūs iepazīsieties arī ar tuksneša vietējiem iedzīvotājiem – beduīniem. Ciematā ir iespēja baudīt izjādi ar kamieli vai nofotografēties, stāvot viņam līdzās. Par to no Jums iekasēs nelielu samaksu. Nauda jāatdod ciemata vecākajam. Viņš izlemj, kas kopienai nepieciešams, un, dodoties uz pilsētu, sagādā visu vajadzīgo. Un tomēr visu aptverošajā tuksnesī pieticīgi dzīvojošie beduīni smaida. Viņi ir apmierināti ar savu dzīvi un to, ko Allāhs viņiem ir devis.

Piesakies
  • 2021/22. gads, cenas no
    12 brīvas vietas
    35000
Pieteikties

Hurgada, Ēģipte. Atpūta pie jūras. Čarterreisi. Karstā saule, siltā jūra un koraļļu rifi – vien daži faktori, kamdēļ Ēģipte ir viens no vispievilcīgākajiem pludmales atpūtas virzieniem pasaulē. Dažas stundas lidojuma un Jūs jau būsiet Sarkanās jūras krastā. Hurgada un Šarm eš Šeiha - moderni un visai skaļi; nomaļāki un klusāki ir Makadibeja un Somabeja, sērfinga un daiveru faniem ir Safāga un Dehaba.