Itālija – Apelsīnu kaujas Itālijā! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Itālija – Apelsīnu kaujas Itālijā!»

12.gadsimtā Ivrejas apkaimē dzīvojis despotisks feodālis. Pēc tā laika paradumiem vietējam valdniekam bijušas pirmās nakts tiesības ar katru jauno līgavu. Te dzīvojusi arī meldera meita, brīnumskaistā Violeta. Kad viņas kāzu dienā valdnieks izsaucis meiteni pie sevis, Violeta nesamulsusi – ieradusies tirāniskā feodāļa īpašumā, nocirtusi viņam galvu un no pils balkona to parādījusi cilvēkiem. Meitenes drošsirdīgā rīcība kļuvusi par līksmu notikumu pilsētas dzīvē. Tāpēc tagad notikumu piemin ar apelsīnu sulas upēm pilsētas ielās, bet ļaudis Ivrejā ierodas pēc brīvības gara un saldās smaržas.

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Burgenlande, Vīna degustācija Austrijā – Bassano del Grappa – Novāra – Oropas klosteris – Turīna – Ivreja – Komo – Memmingena - Drēzdene

1. diena

Agri rītā izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens pāri Lietuvai un Polijai. Laiks karstām pusdienām. Nakts viesnīcā Polijā.

2. diena

Brokastis. Čehija, Austrija. Pārbrauciens līdz Burgenlandes reģionam, kurš ir slavens ar saviem vīnogu dārziem un vīnu. Iepazīšanās ar Burgenlandes vīna darīšanas noslēpumiem un šī dzēriena baudīšana. Šis vīns ir pazīstams ar savu deserta saldo garšu. Vīna cienītājiem Burgenlandes vīns būs īsta bauda! Pārbrauciens. Nakts viesnīcā Klāgenfurtes apkaimē.

3. diena

Brokastis. Itālija. Bassano del Grappa – pilsētiņā Grappas kalna pakājē, slavena ar keramikas izstrādājumiem un vīnogu degvīnu grappu. Iespēja to arī nogaršot. Pilsētas simbols – Andrea Palladio 1569. gadā celtais tilts (ponte degli Alpini) pār Brentas upi. Ieteicams pusdienās kādā no vietējām tratorijām nobaudīt pastu vai kaneloni. Vakara pastaiga Novārā – jaukā Pjemontes pilsētā, kas slavena ar Sangaudendzo baziliku, katedrāli un brolletto. Nakts viesnīcā Pjemontē.

4. diena

Brokastis. Rīta pastaiga Oropas klosterī, kas izveidojies 1500 m v.j.l. Tas slavens ar savu Melno Madonnu, ko atver tikai īpašās dienās svētceļotājiem. Bet iespaidīgā bazilika ir apskates vērta!

Turīna – šokolādes pilsēta, kas savulaik bija nozīmīgākā Savojas dinastijas ziemas rezidence. Pilsētas arkāžu ielas vilina uz pastaigām un iepirkšanos. Šeit ir radies aperitīvs, tāpēc šeit glāze dzēriena ar antipasti ir jānobauda! Vakars Pjemontes slavenajos vīna dārzos, lai baudītu izslavētos sarkanvīnus un tradicionālo virtuvi. Nakts viesnīcā Pjemontē.

5. diena

Brokastis. Ivreja – pilsēta, kur kopā ar lērumu cilvēku vērot karnevālu vai piedalīties apelsīnu kaujās, ja ir uzvilktas kādas netīrākas drēbes, jo apelsīnu sula te šķīst uz visām pusēm. Te pat pieaugušie atkal nonāk bērna prātā... Šajā dienā pilsētā notiek daudz pasākumu – pietiek visai dienai! Apelsīnu kaujas Ivrejā notiek kopš 1808.g., un kopš tā laika karnevālā iesaistās visa pilsēta, katra no 9 komandām pārstāv savu pilsētas kvartālu, katrai ir sava leģenda un tērps. 300t apelsīnu ik gadus tiek triekti pret ienaidnieku komandu. Apelsīni ne tikai kalpo par burvīgu ieroči, bet arī garšo lieliski! Pēc kārtīgi izbaudītas dienas, nakts viesnīcā Pjemontē.

6. diena

Brokastis. Komo ezers – bagāto milāniešu vasaras atpūtas vieta, kur villa ir arī Stingam un Džordžam Klūnijam. Komo pilsēta, kas lepojas ar savu skaisto katedrāli un romantiskajām ielām. Pacēlājs Brunates kalnā, no kura vērot jauko Komo ezera panorāmu, malkojot kapučīno. Braucam tālāk: Šveices Alpi, Lihtenšteina, Vācija. Bavārijas mazpilsēta Memmingena, kur ieteicams pavakariņot īsti bavāriskā stilā – ar cūkas cepeti un alu. Nakts viesnīcā Minhenes apkaimē.

7. diena

Brokastis. Drēzdene, saukta par Elbas Florenci un Saksijas galvaspilsētu. Drēzdene – «Vācijas mākslas galvaspilsēta», Jūsu uzmanībai piedāvās daudzus slavenus muzejus ar neskaitāmiem izciliem mākslas darbiem. Pilsēta lepojas ar varenām celtnēm. Populārs kvartāls ap Teātra laukumu – Rezidences pils, kuru rotā mozaīka «Karaļu gājiens», Galma baznīca, Cvingers, Gleznu galerija, Zempera opera, Augusta tilts un Brīles terase. Brīvs laiks. Pārbrauciens uz Poliju, nakts viesnīcā.

8. diena

Brokastis. Tranzīts caur Poliju un Lietuvu. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā (latviešu valodā)
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”/atzīmētas ar „*”
 • Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana – 5.6 EUR / virs 65g. 11.2 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 100 EUR
 • Papildvieta autobusā – 100 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Oropa, Turīna: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Ivreja, Apelsīnu kaujas: 30 EUR
 • Burgenlandes vīna degustācija ar uzkodām ~ 20 EUR
 • Grappas degustācija Turīnā ~ 5EUR
 • Sarkanvīna degustācija Pjemontes vīna dārzos ~ 25 EUR
 • Karnevāls Ivrejā ~ 10 EUR
 • Pacēlājs Brunates kalnā ~ 10 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 30 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī.
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Itālija – Apelsīnu kaujas Itālijā! notikumu piemin ar apelsīnu sulas upēm pilsētas ielās, bet ļaudis Ivrejā ierodas pēc brīvības gara un saldās smaržas. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Burgenlande, Vīna degustācija Austrijā – Bassano del Grappa – Novāra – Oropas klosteris – Turīna – Ivreja – Komo – Memmingena - Drēzdene