07.08 Karēlija! Kiži sala – Valaama sala – Solovku salas! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju

«Karēlija. Kiži sala – Valaama sala – Solovku salas»

Iekļauts cenā – ekskursiju klāsts un ēdināšana!

Laipni lūgti Karēlijā! Ceļojuma laikā Jums būs iespēja izbraukt vislielākos Eiropas ezerus – Ladogas un Oņegas, kas apskalo Karēliju no dienvidiem līdz Baltajai jūrai. Jūs redzēsiet Solovku arhipelāga dabu, kas atrodas tikai 160 km no Polārā loka. Pasakainā Kiži sala, sirmā Valaama sala, Solovku klosteris ar savu diženību – šie pasaulslavenie pieminekļi, neskaitāmie ezeri, smaragda meži, krāčainās upes un laipnie cilvēki neatstās Jūs vienaldzīgus! Vienreiz apmeklējot Karēliju, Jūs gribēsiet šeit atgriezties vēl un vēl ...

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pleskava - Sanktpēterburga – Petrozavodska – Kižu sala – Karēlijas bērzu dabas rezervātā „Kivač” - Medvežegorska - Kema - Solovku salas – Kalnu parks „Ruskeāla” - Sortavala – Valaama sala – Sanktpēterburga

1. diena

06:00 izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pastaiga vecpilsētā: Kremlis, ir iespēja apmeklēt Trejādības katedrāli un Kancelejas palātas. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Sanktpēterburgu. Nakts viesnīcā Sanktpēterburgā. www.laimture.lv

2. diena

Brokastis. Apskates ekskursija Sanktpēterburgā: svinīgie Īzaka un Pils laukuma ansambļi, Admiralitāte, plašais Ņevas prospekts, kas atgādina Berlīnes Kurfürstendamm un Ņujorkas Brodveju, un ko dēvē arī par Tolerances ielu, jo tajā uzbūvētas dažādu konfesiju baznīcas. Krāšņās Marmora un Menšikova pilis, Vasilija salas strēle – Biržas ēka, Rostrālās kolonnas. Brīvs laiks. Būs iespēja apmeklēt pilsētas muzejus, Īzaka katedrāli, Kristus Augšāmcelšanās baznīcu – dēvētu par Spas-na-Krovi, Krievu muzeju. Ieiet slavenajā Grāmatu veikalā – Zingera namā, vai izbaudīt Ņevas prospekta daudzos veikalus. Pēc vēlēšanās iespēja izbraukt ar kuģīti pa Sanktpēterburgas upēm un kanāliem «Ziemeļu Venēcija...» (no 500 RUB). Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Petrozavodsku. Nakts viesnīcā Petrozovodskā.

3. diena

Brokastis. Laipni lūgti Karēlijas galvaspilsētā – Petrozovodskā! Piecu jūru osta, kura izvietota Oņegas ezera krastā. Īsta Eiropiska pilsēta ar karelo-somu kolorītu, Sanktpēterburgas vienaudzis, mājīga, skaista, ar savu unikālo vēsturi. Petrozovodsku dibināja Pēteris I 1703. gadā, taču par pilsētu to pasludināja Katrīna II tikai 1777. gadā. Petrozavodskas apskates ekskursija. Jūs redzēsiet Oņegas ezera skaisto krastmalu, Petrozavodskas Valsts universitāti, Muzikālo teātri, Nacionālo bibliotēku. Brīvs laiks pilsētā, vai piedāvājam doties ekskursijā uz Kiži salu. Pārbrauciens ar ātrgaitas kuteri «Komēta» pa Oņegas ezeru uz Kiži salu (60 EUR). Visa sala ir brīvdabas koka arhitektūras muzejs. 176 gadu garumā ar nezināmu meistaru rokām tika veidots unikāls arhitektūras ansamblis. Preobraženskas baznīca, kas ar saviem divdesmit diviem torņiem tiek uzskatīta par neatkārtojamu paraugu, tautas koka arhitektūras virsotni, Pokrova baznīca, kapsētas zvanu tornis, zemnieku mājas, saimniecības ēkas un visvecākā koka baznīca Krievijā – Lazarja Augšāmcelšanās baznīca. Koka baznīcas, kas atrodas uz Kiži salas ezera ziemeļu daļā, iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vērtīgākie arhitektūras un kultūras pieminekļi ir divas neparastas koka baznīcas, kas celtas 18. gadsimtā. Atgriešanās Petrozavodskā. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Karēlijas pilsētu Kemu. Ekskursija Karēlijas bērzu dabas rezervātā „Kivač”. Jums pastāstīs, kāpēc izstrādājumi no karēlijas bērza ir unikāli. Redzēsim vienu no daiļākajiem ūdenskritumiem Karēlijā un izbaudīsim neparasti dzidru un svaigu Karēlijas gaisu. Pārbrauciens uz Medvežegorskas pilsētu, kas atrodas Oņegas ezera krastā. Grupas pusdienas kafejnīcā. Karēlijas fabrikas „Karēlijas raksti” apmeklējums. Šī unikālā vieta ir pati lielākā visā Ziemeļrietumu Krievijā, kas strādā ar Krievijas rakstu saglabāšanu un kultūru. Jūs redzēsiet linu un kokvilnas izstrādājumus ar visdažādākajiem rakstiem. Būs iespēja iegādāties dažādus roku darbus, lakatus ar unikāliem rakstiem un daudz ko citu. Lēnām tuvojamies Baltajai jūrai! Pārbrauciens uz Kemu - mēs esam klāt pie Baltās Jūras! Baltās naktis Karēlijā tiešām ir viens no galvenajiem iemesliem, lai atbrauktu uz šejieni! Naktī ir tik pat gaišs cik dienā! Šis laiks ir viennozīmīgi labs tiem, kuriem patīk daba un tās skaistums, jo daba šajā laikā ir īpaši pievilcīga un bagāta. Saule tikai mazliet pieskarās horizontam un nenorietot, pārpeld debesīs uz otru pusi un tad atkal ceļās augšā. Laiks, kad pasaule tiek apgaismota īpašā tonī, kuru nevar redzēt dienas laikā. Nakts viesnīcā Baltās Jūras krastā. 

5. diena

Brokastis. Transfērs uz Jūras ostu. Brauciens ar tvaikoni uz Solovku arhipelāgu Baltaja jūrā (80 EUR). Ekskursija "Soloveckas klostera vēsture un arhitektūra": teritorija, katedrāles, sienas, torņi, nekropole, Solovku kremlis – viss ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Grupas pusdienas kafejnīcā. Iepazīšanās ar Soloveckas kremļa centrālo arhitektūras kompleksu un saimniecības būvēm, muzeja ekspozīcijas apmeklēšana. Ekskursija uz Soloveckas labirintu rekonstrukciju. Solovku salām ir divas vēstures posmi: bagāts ar svētumu, laikā, kad šeit plauka Solovku salu klosteris, un tumšu vēstures brīdi, kad šeit atradās Solovku salu nometne. Šodien sala atgūst jaunu dzīvību, uzņemot tūristus un svētceļotājus. Vakarā atgriešanās viesnīcā jūras krastā. 

6. diena 

Brokastis. Izbraucam uz Petrozovodsku. Karēlija – Tā ir unikāla pasaules vieta, zilo ezeru zeme, balto nakšu un saulaino dienu zeme, bagāta ar medījumiem un zivīm. Daba atklāj daiļākos skatus, klintis, ezerus un jūras. Karēlijā, gluži kā citā dimensijā, laiks apstājas, daba ir palikusi cilvēku neskarta un saglabājusi savu noslēpumu. Pusdienas Medvežegorskā, Oņegas ezera krastā. Ierodamies Petrozovodskā; laiks pastaigai, apmeklēt kafeinīcu un izbaudīt Karēlijas baltās naktis. Nakts viesnīcā Petrozovodskā.

7. diena 

Brokastis. Turpinam ceļojumu Karēlijā. Dodamies uz Sortavalo pusi. Ekskursija kalnu parkā „Ruskeāla”. Parks ir iekļauts Krievijas kultūras mantojuma sarakstā un ir daiļāko parku top desmit sarakstā. Šeit tiek apvienota dabas varenība un daiļums. Milzīgi, balti- pelēki ieži, marmora karjers, kas slejās augšup no zilā ūdens, nespēj atstāt vienaldzīgu! Brauciens uz Ruskeālu ūdenskritumiem – slavenās filmas “Bet rītausmas šeit klusas...” filmēšanas vietu. Pārbrauciens uz Sortavala pusi. Pilsēta ir viena no senākajām Karēlijas pilsētām. Pilsētā starp nelielām koka mājiņām un daudzstāvu koka mājām mēs redzēsim pārsteidzoši skaistas celtnes, kuras XIX gadsimta beigās uzbūveja somu arhitekti. Sortavalo tiek dēvēta par sudraba vītolu pilsētu, jo tā ir zaļiem kokiem bagāta. Nakts viesnīcā ezera krastā.

8. diena 

Brokastis. Brīvs laiks Sortavalo pilsētā. Piedāvājam doties uz Valaam salu. Brauciens pa Ladogas ezeru uz Valaama salu (65 EUR). Apskates ekskursija klostera centrālajā ciemā, Spaskas Preobraženskas katedrāles apmeklējums. Īpaši skaisti šeit izskatās zvanu tornis, Svētie vārti, Jaroslavļas brīnumdaru baznīca, Spasas Preobraženskas katedrāle, mūku celles korpuss, ēdamzāle un klostera pārziņa istabas.  Nikolas, Voskresenskas un Gefsimana mūku mītņu apmeklējums. Grupas pusdienas kafejnīcā. Atgriešanās Sortavalas pilsētā. Pārbrauciens uz Sanktpēterburgu. Lielveikala apmeklējums un pauze karstai maltītei. Izbraukšana uz Rīgu. Nakts ceļā.

9. diena 

Atgriešanās Rīgā dienas pirmajā pusē.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: 7 brokastis, 2 pusdienas

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem): 70 EUR
 • Ekskursija uz Kiži salu: 60 EUR (ieejas biļetes rezervātā, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija) 
 • Ekskursija uz Valaama salu: 65 EUR (ieejas biļetes objektos, pusdienas, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija)
 • Ekskursija uz Solovku salām: 80 EUR (ieejas biļetes, pusdienas, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija)
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 140 EUR
 • Papildvieta autobusā – 110 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Ārvalstu pilsoņiem nepieciešama reģistrācija. Reģistrācijas cena viesnīcā no 200 RUB.

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīza aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.
 • Braucot uz Karēliju lūgums atcerēties, ka mēs apmeklējam daudz garīgu vietu, tai skaitā darbojošos klosterus. Lūgums atcerēties ņemt līdzi atbilstošu apģērbu! Sievietēm: lakatu, ar kuru var apsegt galvu, un garus svārkus, vai vēl vienu garu lakatu, kuru var apsiet apkārt pa virus biksēm. Vīriešiem: garas bikses, lūgums neiet svētās vietās ar šortiem, kuri atver ceļus. Lūgums atcerēties, ka svētās vietās ir aizliegts filmēt un bildēt! 
 • Karēlijā, jebkurā gada laikā, laika apstākļi var krasi mainīties. Paņemiet līdzi vēl vienu apavu pāri, ņemiet vērā, ka var būt lietus, un var būt auksts – ņemiet siltas drēbes (pat vasarā), atcerieties: mēs būsim tuvu pie Polārā loka! Ņemiet līdzi arī līdzeki pret odiem, jo tie mēdz būt Karēlijā ļoti uzmācīgi! 

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Pērc
 • 07.08.21- 15.08.21
  40 brīvas vietas
  49500
Pirkt

Karēlija. Kiži sala – Valaama sala – Solovku salas. IEKĻAUTS CENĀ! – ekskursiju klāsts un ēdināšana - brokastis un pusdienas! Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pleskava - Sanktpēterburga – Petrozavodska – Kižu sala – Karēlijas bērzu dabas rezervātā „Kivač” - Medvežegorska - Kema - Solovku salas – Kalnu parks „Ruskeāla” - Sortavala – Valaama sala – Sanktpēterburga