05.08 Krievija sākās šeit: Pleskava, Dižā Novgoroda, Valdaja un Puškina kalni! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju.

«Krievija sākās šeit: Pleskava, Dižā Novgoroda, Valdaja un Puškina kalni» 

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava – Novgoroda: Jaroslavas sēta, Vitoslavļici – Valdaja: Zvanu muzejs, Iverskas klosteris - Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas

1. diena

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli.
Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju– Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus. Pilsētas apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot, un neviens nevarēja tikt garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena

Brokastis.  Izbraukums uz Novgorodu. Ekskursija Novgorodā. Novgoroda ļaus Jums ielūkoties ‘’īstajā’’ Krievijā, ar krāsainām, griezumiem rotātām koka ēkām, krāsainu un zeltītu kupolu siluetiem pret pelēkajām Volhovas debesīm, spilgtiem amatnieku darinājumiem un teiksmām. Ekskursija sākas no Tirgoņu puses, kur arī vēl tagad stāv XII. – XV. gadsimtā celtie unikālie tempļi, kas būvēti par tirgoņu naudu. Jaroslavas Sēta un večes laukums – senās pilsētas ekonomiskās un politiskās dzīves centrs. Novgorodas Kremlis “Detinec”- nocietināts pilsētas centrs. Kremļa teritorijā atrodas Svētās Sofijas dievnams – viena no krievu zemes svētajām vietām, Granovīta palāta, piemineklis “Krievijas tūkstošgade”. 
Ekskursijas turpinājumā piedāvājam doties uz koktēlniecības muzeju “Vitoslavļici” (15EUR). Šis ir apbrīnojams senkrievu arhitektūras muzejs zem klajām debesīm. Apskatīsim senkrievu mājas, uzzināsim par senkrievu tradīcijām un dzīves iekārtu, par kāzu ceremonijām un daudz ko citu. Redzēsim Georga katedrāles klosteri, kurš stalti stāv ezera krastā. Atgriešanās Novgorodā. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Novgorodā.

3. diena 

Brokastis. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Valdaju (40EUR). Ekskursija „Zvanu dzimtene un centrs” – vienīgā vieta pasaulē, kur ir iespējams iepazīties ar visa veida zvaniem: baznīcu zvani, durvju zvani, kabinetu zvaniņi, kuģu zvani, suvenīru zvaniņi, un vēl daudz citu! Šeit būs iespēja atrast jebkura veida zvanu, no vislielākajiem līdz pašiem mazākajiem! Zvanu muzejs – atklās noslēpumus zvanu veidošanā, ļaus noklausīties dažādus zvanu veidus un izstāstīs zvanu vēsturi. Katram apmeklētājam būs iespēja izveidot savu zvana melodiju. Pusdienas. Ekskursija uz Iverskas klosteri, kurš bija dibināts vienā no ezera salām. Iverskas klosteris ir viens no unikāliem arhitektūras pieminekļiem, šeit atrodas akmens un koka apstrādes centrs. No koka un akmens tiek veidoti burtiski mākslas darbi. Vakarā atgriešanās uz Pleskavu. Nakts viesnīcā Pleskavā.

4. diena 

Brokastis. Brīva diena. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu Puškina kalnos (35EUR). Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju- Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts savu darbu, starp kuriem ir arī „Jevgēņijs Oņegins” un daudzi citi darbi. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižu apmeklējums. Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Visas ekskursijas ietver sevī ieejas biļetes, kuras tiek izpirktas pirms ceļojuma – garantējot muzeju apmeklējumu laikā un bez rindām. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem): 70 EUR (vai elektroniskā vīza: 15 EUR)
 • Ekskursija uz koktēlniecības muzeju “Vitoslavļici” ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā: tiek apmaksāta tūres pasūtījuma laikā: 15EUR pieaugušais / 10EUR bērni līdz 16 gadu vecumam.
 • Ekskursija uz Valdaju: ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā: tiek apmaksāta tūres pasūtījuma laikā: 40EUR pieaugušais / 35EUR bērni līdz 16 gadu vecumam (neieskaitot).
 • Ekskursija uz Puškina kalniem: ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā: tiek apmaksāta tūres pasūtījuma laikā: 35EUR pieaugušais / 30EUR bērni līdz 16 gadu vecumam (neieskaitot).
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  60EUR
 • Papildvieta autobusā –  70EUR
 • Ārvalstu pilsoņu nepieciešamā reģistrācija viesnīcā – no 200 RUB
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Visas ekskursijas ietver sevī ieejas biļetes, kuras tiek izpirktas pirms ceļojuma – garantējot muzeju apmeklējumu laikā un bez rindām. 

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīzas izgatavošana aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Elektroniskā vīza ir bezmaksas. To varat noformēt patstāvīgi. Elektroniskās vīzas izdošanas termiņš ir ne vairāk kā 4 kalendārās dienas. Elektroniskās vīzas saņemšanai ir nepieciešama 1 elektroniska fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona) un aizpildīta anketa, kuru saņemt varat pie Laimtūre darbinieka. Dokumentu iesniegšana elektroniskās vīzas saņemšanai ir ne vēlāk kā 10 darba dienas pirms ceļojuma.
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Pērc
 • 05.08.21- 08.08.21
  42 brīvas vietas
  18000
Pirkt

Krievija sākās šeit: Pleskava, Dižā Novgoroda, Valdaja un Puškina kalni! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava – Novgoroda: Jaroslavas sēta, Vitoslavļici – Valdaja: Zvanu muzejs, Iverskas klosteris - Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas