Lauku labumi, gardā šokolāde un krāšņais Ķīnas laternu festivāls Pakrojā! Ekskursija uz Lietuvu

«Lauku labumi, gardā šokolāde un krāšņais Ķīnas laternu festivāls Pakrojā!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Zemnieku saimniecība – Šauļi – šokolādes fabrika – Pakrojas muiža

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Dodamies ciemos uz vienu no pirmajiem un joprojām lielākajiem kazu audzēšanas un kazas piena produktu ražošanas uzņēmumiem Latvijā. Saimniecība „Līcīši” atrodas ļoti skaistā vietā - Misas upes un mežu ielokā, tādēļ ciemošanās šeit rada baudu. Jums būs iespēja apskatīt vairāk kā 100 kaziņas un āzīšus, dažādu šķirņu vistas, zosis un zirgu. Dosimies arī uz kazu piena pārstrādes cehu, un pagaršosim kazas pienu un sierus. 

Brauciens uz Šauļiem. Neliela apskates ekskursija Šauļos. Šauļi - Žemaitijas galvaspilsēta, kuras simbols - saule! Lietuvas ceturtā lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Tuvojoties Šauļiem jau no attāluma redzams graciozais Sv. Pētera un Sv. Pāvila katedrāles 70 metrus augstais baznīcas tornis. Galvenie apskates objekti: kājāmgājēju bulvāris, Saules pulkstenis, Šauļu lapsa un Sv. Pētera un Pāvila katedrāle.

Mūs sagaida Lietuvā vecākā saldumu fabrika "Rūta". Dodamies izzinošā ceļojumā senā pagātnē, kuras laikā uzzināsim, kur cēlusies šokolāde un kādu to baudījuši senie indiāņi, kā arī, kā top gardie "Rūtas "saldumi! Un, protams, būs arī iespēja iegādāties saldumus mājās palicējiem! Palūkosimies uz gandrīz četrus tūkstošus gadu seno šokolādes vēsturi - kā šokolādi ražoja maiji un acteki, kā šokolāde un tās lietošanas tradīcijas mainījušās gadsimtu gaitā. Muzejā varēs noklausīties stāstījumu par pirmajām Lietuvas šokolādes fabrikām un vairāk uzzināt par valstī visvecāko konfekšu fabriku "Rūta".  

Pārbrauciens uz Pakrojas muižu, kas ir viena no interesantākajām Lietuvas muižām. Ierodoties muižā, Jūs silti sagaidīs pats Barons ar svītu. Šeit Jums būs sagatavota īpaša interaktīva programma, kuras laikā Jūs redzēsiet Barona rikšotāja paraugjāšanu, muižas vaļinieku darbus, dosieties Baroneses pavadībā aizraujošā ekskursijā pa Pakrojas muižas galveno ēku, iepazīsieties ar brīnišķīgo zirga dzīvi, apmeklēsiet parfīma meistara Žaka laboratoriju, iepazīsieties ar bitenieka dzīvi un sveču liešanu. Alus cienītājiem, brīvā laika ietvaros, būs iespēja piedalīties alus degustācijā pie muižas aldara Žaldoka, kā arī citas aktivitātes. 

Lielākajā muižas kompleksā Lietuvā – Pakrojas muižā norisināsies, jau kļuvis par ikgadējo, košs festivāls, kura saknes meklējamas vairāk nekā divus tūkstošus gadu senā pagātnē, un šis festivāls ir: "Lielās Ķīnas laternas". Šeit būs apskatāmas 20 Ķīnā darinātas gigantiskas zīda laternu skulptūras, festivālā tiks iedegts 40 metrus garš pūķis, būs iespēja redzēt pandu dārzu, milzu flamingo un Pelnrušķītes karieti, izstaigāt briežu mežu un piedzīvot daudz spilgtu emociju. Festivāla laikā darbosies svētku tirdziņš, kurā būs iespējams baudīt arī austrumu virtuves garšas un pat satikt Ziemassvētku vecīti.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Līcīši, ekskursija un degustācija: 5 EUR
 • Ieejas biļetes un ekskursija saldumu fabrikā Ruta: 3 EUR
 • Ieejas maksa Pakrojas muižā (12 EUR) + interaktīvā programma (7 EUR)
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Lauku labumi, gardā šokolāde un krāšņais Ķīnas laternu festivāls Pakrojā! Ekskursija uz Lietuvu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Zemnieku saimniecība – Šauļi – šokolādes fabrika – Pakrojas muiža. Braucam: Pakrojas muižā norisināsies, jau kļuvis par ikgadējo, košs festivāls, kura saknes meklējamas vairāk nekā divus tūkstošus gadu senā pagātnē, un šis festivāls ir: "Lielās Ķīnas laternas"!