«Lielā Kurzemes gardēžu tūre – ciemos pie suitiem un Alsungas murkšķiem!»
Apmeklētās vietas brauciena laikā: Šitaki sēnes – Kuldīga – Jaunstuču Murkšķi – Suitu sievu Spēlmaņu krogs – Sabiles vīns
Suitu ēdienu meistarklase - Sava, visskaistākā, visgardākā sklandrauša cepšana. Cigoriņu kapijas, zāļu tējas dzeršana un sklandrauša ēšana – ir iekļauta ekskursijas cenā!
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris)
Dodamies ciemos! Šitaki sēņu audzētavas z/s “Garīkas” apmeklējums. Izzinoša ekskursija par sēnēm, to audzēšanu, gardas sēņu zupas degustācija un iespēja iegādāties īpašo, veselīgo gardumu. Šitaki sēnes austrumu zemēs lietoja jau kopš sen-seniem laikiem, atklājot ne tikai izcilas garšas īpatnības, bet arī dziednieciskās īpašības. Tas veicināja šo sēņu izplatību arī ASV, Kanādā, arī Eiropā. Pie mums tās atceļoja pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā no Kanādas. Šobrīd tās sastopamas šeit – Latvijā, Kurzemē, “Garīkās”. Šitaki sēnes pasaulē ir novērtētas kā kulinārijas delikatese, jo tās satur augstvērtīgas barības vielas un tām piemīt ļoti patīkama krējuma un riekstu garša.
Kuldīga – senākā, šarmantākā, noslēpumainākā, romantiskākā Kurzemes mazpilsēta, kas 16.gs. bijusi Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Ventas rumba, ar saviem 249 m, ir platākais ūdenskritums Eiropā, savukārt vecais tilts, kas ved pāri Ventai un sasniedz 164m garumu ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Īsa pastaiga pa pilsētu.
Tālāk mūsu ceļš ved uz Jaunstuču murkšķu audzētavu. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Tie dzīvo gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, gan Āzijā. Murkšķi ir amizanti dzīvnieciņi, kurus var raksturot, kā lielas guļavas, jo ziemas auksto periodu tie pavada miegā, bet silto laiku, aktīvi ēdot, lai uzkrātu tauku kārtu, ko atkal varētu izmantot ziemā. Te mēs varēsim aplūkot ne tikai dzīvnieciņus klātienē, bet arī pacienāt tos ar kādu tiem īpaši paredzētu gardumu.
Uz vakariņām mūs gaida Spēlmaņu krogs, kur vietējo saimnieču vadībā mācīsimies cept sklandraušus un baudīsim sātīgas suitu pusdienas. Ēdiena baudīšanas laikā skatīsimies filmu par suitu dzīvi un tradīcijām „Nosargāt gadsimtus”, kā arī mums būs vienreizēja iespēja vērot suitu sievu priekšnesumu ar dziesmām, tautastērpu izrādīšanu un klausīties stāstījumā par suitu tradīcijām.
Sabile. Sabiles Vīna kalnu pilnīgi noteikti var uzskatīt par Sabiles simbolu. Arī Sabiles pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars. Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa un 115 m virs jūras līmeņa. Lai pārliecinātos par to, cik Latvijā ir gardi un unikāli vīni, viesoties pie vīndara Andra Dzērves Drubazās. Pēc skaisto skatu baudīšanas, kas paveras no Drubazu dabas takas Abavas senlejas krastos, saimnieks piedāvā paštaisīta mājas vīna degustāciju. Vīni tiek darināti no 12 dažādām ogām – avenēm, upenēm, mellenēm, brūklenēm, ķiršiem, vīnogām, smiltsērkšķiem u.c.
Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.