Lietuvas gardais alus ceļš jeb Lietuvas labākās alus darītavas! Ekskursija uz Lietuvu
Jaunums

«Lietuvas gardais alus ceļš jeb Lietuvas labākās alus darītavas!»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Birži – Anīkšķi –  Paņeveža - Pakroja

1.diena

06.30 izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles un Dzirnavu ielu krustojums). Pārbrauciens uz Biržiem. Tā ir viena no senākajām Lietuvas pilsētām, kas skaita jau piekto savas vēstures gadu simteni. Pilsēta atrodas starp divām upēm — Apašču un Aglonu un diviem ezeriem — Širvēnas un Kiluču. Birži ir bijusī kunigaišu Radvilu pilsēta, kuras greznums un pagātnes liecinieks — bastiona cietoksnis. Šajā pilsētā XIX gs. vidū savas pēdas atstājuši arī grāfi Tiškeviči. Pilsētu grezno Sv. Jāņa Kristītāja katoļu un Evaņģēlisko reformātu baznīca. Pastaiga pa garāko gājēju tiltu Lietuvā - koka tiltu pār Širvenas ezeru, kas ved uz skaisto 19.gs. grāfu Tiškeviču celto Astravas pili. 
Biržu pils, vairakkārt nopostīta, ir atdzimusi atkal un atkal no jauna. Tā var lepoties ar notikumiem bagātu likteni, kas ir cieši saistīts ar Biržu pilsētas izveidošanos. Biržu pils ir bijusī Radvilu dzimtas rezidence Biržos. Pili uzcēla Kristups Radvila 1586.-1589. gados. Savu pašreizējo izskatu pils ieguva 1985. gadā. 
Alus darītavas “Biržu alus” apmeklējums. Alus darītava ir viena no vecākajām Lietuvā. Tā dibināta 1686. gadā un ir slavena ne tikai ar savām bagātajām alus darīšanas tradīcijām, bet arī senu un krāsainu vēsturi.  Piedalīsimies  izzinošā degustācijas programmā “Alus tūre”, kuras laikā nobaudīsim izcilas garšas alu, kas apmierinās pat visizsmalcinātāko alus cienītāju, dzirdēsim daudz interesantu faktu par alus darīšanu Lietuvā senatnē un uzzināsim senās alus darītavas vēsturi. 

Tālāk mūsu ceļš ved uz Ziemeļlietuvu. Iebraucam vienīgajā pilsētā Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens. Gar Šventojas upi, paveras brīnišķīgās Lietuvas dabas ainavas, bet viens no Lietuvas lielākajiem ezeriem – Rubiķu ezers, ar 16 salām veido unikālu neskartās dabas labirintu. Braucam! Dosimies ceļojumā ar šaursliežu vilcienu, baudot skatu uz Lietuvas Šveici. Gar ezeru un pakalniem, lēnā un mierīgā gaitā, jūtot vēju uz vaigiem – ceļosim kā gadsimtu atpakaļ! Pēc brauciena laiks pusdienām un nelielai atpūtai. 
Tālāk dosimies uz visvecāko, bet šobrīd modernāko alus darītavu Lietuvā. Šeit mēs apmeklēsim alus darītavas muzeju, kur uzzināsim visu par pirmo Lietuvas alu – Žigulinis, dosimies ekskursijā pa alus darītavu un tās teritoriju, lai paši savām acīm redzētu kā tiek brūvēts alus, bet degustācijas laikā nobaudīsim dažādus alus veidus, iedziļināsimies alus stilos, garšu dažādībā un aromātos un iemācīsimies kombinēt alu un ēdinu.
Brīvais laiks atpūtai. Nakts viesnīcā.

2.diena

Brokastis viesnīcā. Dodamies Visuma pētījumos etnokosmoloģijas pasaulē! Stāsti par cilvēka un kosmosa attiecībām. Ceļojumā pa galaktikām un Visumu uzzināsim visu par Saules ritējumiem, redzēsim augstāko kalnu uz Marsa un redzēsim zvaigznes tuvumā. Atgriežoties atpakaļ uz Zemi, 40 metru augstumā skats paveras neatkārtojams - plašie meži un zilie ezeri un "Lietuvas Stounhendža" - astoņu staru akmens aplis, kas simbolizē saules ritumu un četras debespuses. 
Ceļa turpinājumā neliela apskates ekskursija ar autobusu Paņevežā. Brīvais laiks pusdienām.
Tālāk mūsu ceļš ved uz Pakrojas muižu, kas ir viena no interesantākajām Lietuvas muižām. Ierodoties muižā, Jūs silti sagaidīs pats Barons ar svītu. Šeit Jums būs sagatavota īpaša interaktīva programma, kuras laikā Jūs redzēsiet Barona rikšotāja paraugjāšanu, muižas vaļinieku darbus, dosieties Baroneses pavadībā aizraujošā ekskursijā pa Pakrojas muižas galveno ēku, iepazīsieties ar brīnišķīgo zirga dzīvi, apmeklēsiet parfīma meistara Žaka laboratoriju, iepazīsieties ar bitenieka dzīvi un sveču liešanu. Piedalīsimies alus degustācijā pie muižas aldara Žaldoka, kā arī citas aktivitātes. 

Pa ceļam uz mājām vēl piestāsim Rimkeviču ģimenes alus darītavā, kas darbojas jau trešo gadu desmitu un piedāvā augstākās kvalitātes alu. Dosimies ekskursijā pa alus darītavu un uzzināsim kā top viens no Lietuvā iecienītākajiem aliem. Degustācijas laikā iepazīsimies ar dažādiem alus veidiem, to ražošanas īpatnībām un produktu kombinēšanas smalkumiem. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Nakts viesnīcā 3*, divvietīgos numuros ar ērtībām
 • Brokastis viesnīcā

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ekskursija + degustācija “Biržu alus” darītavā: 12 EUR
 • Izbrauciens ar šaursliežu vilcienu: 4 EUR
 • Ekskursija alus darītavā un muzejā + alus degustācija: 9 EUR 
 • Ieejas biļetes etnokosmoloģijas muzejā: 4.40 EUR
 • Ieejas maksa Pakrojas muižā + interaktīvā porogramma: 10 EUR
 • Ekskursija Rimkeviču alus darītavā + degustācija: 10 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 50 EUR
 • Papildvieta autobusā – 50 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Lietuvas gardais alus ceļš jeb Lietuvas labākās alus darītavas! Ekskursija uz Lietuvu. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Birži – Anīkšķi – Paņeveža - Pakroja