Mazbānīša svētki Ventspilī – Ziemassvētku prieki! Ekskursija Latvija

«Mazbānīša svētki Ventspilī – Ziemassvētku prieki!» 

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ventspils Piejūras muzejs - Livonijas ordeņa pils

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Pārbrauciens uz Ventspili, kas ir viena no populārākajām tūrisma un atpūtas vietām Latvijā. Dosimies uz Piejūras muzeju, kur šodien tiek svinēti Mazbānīša svētki. Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā Ziemassvētku laiks jau vairākus gadus ir īpašs, jo tieši tad visas pilsētas mīlulis Mazbānītis tiek izrotāts lampiņu virtenēm. Kad caur īsās ziemas dienas krēslu, priecīgām gaismām zibot, iznirst Mazbānīša lokomotīve, pat tiem, kas vēl šaubījušies, top skaidrs, ka svētki ir ieradušies! Un svētkus Piejūras brīvdabas muzejā prot svinēt. Mums būs iespēja izvizināties ar Mazbānīti, iedzert karstu zāļu tēju un piedalīties dažādās  jautrās aktivitātēs.

Ventspils ir pilsēta, kas neatstāj vienaldzīgu! Tā ir kā neliela valsts valstī, kur ir pašiem sava valūta un pat laiku skaita citādāk! Neliela pilsētas apskates ekskursija: Ventas tilts, lielais laukums, Reņķa dārzs, vecpilsēta, ostas ielas promenāde, Livonijas ordeņa pils, Nabagu iela, spīķeris, rakstnieku māja, Sv. Nikolaja baznīca, Nikolaja baznīca, tirgus laukums, govju parāde. Brīvs laiks pastaigai pa pilsētu un pusdienu pauzei.

Pēc vēlēšanās būs iespēja apmeklēt Livonijas ordeņa pili. Pils, kurā kopš 2001.gada septembra izvietots Ventspils muzejs, ir senākā saglabājusies būve Ventspilī, celta 13.gs. otrajā pusē. Pils būvēta kā konventa tipa celtne ar iekšējo pagalmu, un to var uzskatīt par vecāko viduslaiku cietoksni Latvijā, kas tikpat kā nemainītā veidā saglabājis savu pirmatnējo apjomu. Būs iespēja aplūkot Ventspils muzeja patstāvīgo ekspozīciju, kas veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei. Izstaigāsim pils telpas – kapelu, ordeņa brāļu guļamtelpu un ēdamtelpu, kapitula zāli, virsvārtu telpu.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR
 • Ieejas biļetes Piejūras muzejā, izbrauciens ar mazbānīti
 • Ieejas biļetes Livonijas Ordeņa pilī

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

 

Mazbānīša svētki Ventspilī – Ziemassvētku prieki! Vienas dienas ekskursija Latvija. Dosimies uz Piejūras muzeju, kur šodien tiek svinēti Mazbānīša svētki. Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā Ziemassvētku laiks jau vairākus gadus ir īpašs, jo tieši tad visas pilsētas mīlulis Mazbānītis tiek izrotāts lampiņu virtenēm!