Mielasts latgaliešu gaumē, ekspresijas Rotko centrā, šmakovka un keramika zilo ezeru zemē – Latgalē! Ekskursija Latvija
Jaunums

«Mielasts latgaliešu gaumē, ekspresijas Rotko centrā, šmakovka un keramika zilo ezeru zemē – Latgalē!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Preiļi - Aglona – Krāslava - Daugavpils – Jēkabpils 

1. diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Dzirnavu ielas un Satekles ielas krustojums). Dodamies uz Latgali! Zilo ezeru, zaļo pļavu un gardumu zemi! 

Pirmā pietura Preiļos. Leļļu Karalistes apmeklējums, kurā Jūs iepazīsiet roku veidotas lelles. Tās ir plaši pazīstamas pat aiz Latvijas robežas. Lelles visas ir ar savu unikālo tēlu, sejas izteiksmi un raksturu. Pēc muzeja apskates, katrs no Jums varēs sajusties kā karalis un karaliene. Ģērbtuvē atrodami vairāk nekā 350 grezni dažādu izmēru sieviešu, bērnu un vīriešu tērpi. Atbilstoši aksesuāri, parūkas, platmales, cimdi, špagas, mūzikas instrumenti palīdzēs jums pārtapt prinčos un princesēs, galma dāmās, musketieros un kurtizānēs, bet neliela Preiļu karalistes dekorācija un miniatūr-plīts mājas pagalmā kļūs par lielisku fonu foto sesijai.

Ekskursijas turpinājumā bioloģiskās zemnieku saimniecības viesmīlīgie saimnieki aicina nobaudīt un redzēt, kā top īsts Latgales mājas siers, ko slavē pat Mārtiņs Rītiņš! Sieru gatavošanai te izmanto savu gotiņu doto bioloģisko pienu un sieru sien paši savām rokām, bet sieru receptes ir ne tikai pārņemtas no prasmīgām sieru sējējām un aizgūtas no ulmaņlaiku pavārgrāmatām, bet arī pašu izdomātas. Degustēsim dažādus garšu sierus un uzzināsim par sieru siešanas tradīcijām.

Pārbrauciens uz Aglonu – Latvijas un visas Austrumeiropas lielāko katolicisma centru! Aglonas bazilikas apmeklējums. Bazilika ir celta 1768. gadā, tās baroka stilā atveidotie torņi spoguļojas Ciriša un Egles ezeros. Katru gadu 15. augustā tūkstošiem ticīgo ierodas Aglonā, lai svinētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. 1993. gadā Aglonas baziliku apmeklēja Romas pāvests Jānis Pāvils II.

Aicinām uz sarunu par maizi, maizes tapšanas procesu, svaigi ceptas maizes degustāciju un zāļu tējas baudīšanu Aglonas Maizes muzejā. Muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautasdziesmām un latgalisku uzrunu – kūp zāļu tēja,  uz linu galdauta smaržo rudzu maize un saruna sākas ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu. Te var ieklausīties, kā san vārpas, kā skan spriguļi, iemēģināt roku dzirnavu griešanā, pagaršot maizīti un paštaisītu šmakovku un nobaudīt ēdienreizi latgaliešu gaumē ar 12 ēdieniem un dzērieniem.

Latvijā keramika ir pazīstama ar gadsimtus ilgam tradīcijām, bet Latgalē – tieši ar šim novadam raksturīgajām formām un rakstiem. Tāpēc dosimies ciemos pie keramiķiem Krāslavā. Šo cilvēku labestība un latgaliešu gars apburs ikvienu, bet viņu stāstos savijas tradīcijas un joki. Iepazīsim keramikas tapšanas procesu no sākuma līdz beigām, apskatīsim meistaru darinātos izstrādājumus, un tos, kas vislabāk patīk, varēsim iegādāties. 

Pārbrauciens līdz Daugavpilij. Atpūta un nakts viesnīcā Daugavpilī.

2. diena

Brokastis viesnīcā. Iepazīšanos ar Daugavpili – Latvijas otro lielāko pilsētu sāksim ar Daugavpils cietokšņa apmeklējumu. Šis 19. gadsimta fortifikāciju komplekss pelnīti tiek uzskatīts par Daugavpils vizītkarti. Pavisam nesen cietoksnis ieguvis jaunu seju, ir renovēta daļa ēku, sakārtotas cietokšņa ieliņas, cietokšņa teritorijā savu darbību uzsāka M. Rotko mākslas centrs, kur apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi. Rotko centrs Daugavpilī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kurā var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kas darbojas Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Centra apmeklētājiem ir iespēja aplūkot Marka Rotko mākslas darbu oriģinālus un reprodukcijas, iepazīties ar digitālo ekspozīciju par mākslinieka dzīvi un daiļradi. Bez tam, varēsi apmeklēt video zāli, Rotko klusuma telpu, kultūrvēstures ekspozīcijas, mainīgās ekspozīcijas ar Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādēm. 
Daugavpils skrošu rūpnīcas apmeklējums. Rūpnīcā  tiek  ražotas 9 veidu lodes gludstobra ieročiem, kā arī tiek izgatavotas lodes pneimatiskajiem ieročiem, renkuļi un skrotis. 2012. gadā tika izveidots rūpnīcas muzejs un apmeklētājiem tika atvērts vēsturiskais ražošanas cehs. Te uzzināsim par munīcijas vēsturi, par skrošu liešanu un par tehnoloģiju attīstību. Pēc ekskursijas ekspozīcijas zālē un vēsturiskajā skrošu liešanas cehā, esat aicināti izmēģināt savu prasmi Rūpnīcas saražotās produkcijas lietošanā. 
Pēc tam dodamies uz pilsētas centru, kur kopā ar gidu apskatīsim lielāko un modernāko Šmakovkas muzeju. Šmakovkas dzīšanas tradīcijas Latgalē ir vairākus gadsimtus senas un šis stiprais dzēriens ir kļuvis par tās savdabīgu zīmolu. Muzeja ekspozīcijas veidošanā piedalījās paši latgalieši, kuri dāvināja dažādas ar šmakovkas darināšanu saistītas lietas. Šeit iespējams izzināt noslēpumaino šmakovkas tapšanas procesu, apskatīt senas autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas un aplūkot arī mūsdienu rūpniecības tehnikas komplektu kvalitatīva dzēriena pagatavošanai. Brīvais laiks pilsētā pusdienu pauzei. Izbraukšana uz mājām.

Pa ceļam apmeklēsim vienu no senākajām pilīm Latvijā – Krustpils pili, kas jau gandrīz 800 gadus uzticīgi pārrauga Daugavas krastus. 13. gs. sākumā pili lika uzbūvēt Rīgas arhibīskaps kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili, bet 16.gs. vidū tā nonāca Polijas karaļa Stefana Batorija īpašuma, kurš to uzdāvināja baronam Nikolausam fon Korfam. Fon Korfu dzimta  Krustpils pilī saimniekoja vairāk kā 300 gadus. Gida vadībā dosimies apskatīt Krustpils pili, iepazīsimies ar pils vēsturi un leģendām, patstāvīgo ekspozīciju un aplūkosim restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas.

Neliela pietura pie Liepkalniem, kur no maiznīcas “Liepsalas” vējš uzdzen svaigi ceptas maizes smaržu. Nav iespējams paiet garām tik silti garšīgam kārdinājumam! Šeit Jūs varēsiet iegādāties maiznīcas cepto maizi, smalkmaizītes, cepumus un citus gardumus, nobaudīt Liepkalnu maizes kvasu, iemalkot kafiju un vērot skaisto, sakopto, vēsturisko Daugavas krastu.

Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Nakts viesnīcā 3* (2-vietīgos numuros ar ērtībām)

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Leļļu Karaliste, ieejas biļetes: 3 EUR / pārģērbšanās: 5 EUR
 • Latgales mājas sieru degustācija: 6 EUR
 • Ieejas biļete Aglonas bazilikā: 2 EUR
 • Maizes muzeja apmeklējums ar stāstījumu par maizi un ēdienreize latgaliešu gaumē: 13 EUR
 • Keramikas darbnīcas apmeklējums: 3 EUR
 • Mara Rotko centrs, ieejas biļetes: no 3 EUR līdz 10 EUR (atkarībā no ekspozīcijas)
 • Skrošu rūpnīcas apmeklējums un ekskursija: 6 EUR
 • Šmakovkas muzeja apmeklējums: 4 EUR
 • Krustpils pils apmeklējums un ekskursija: 4 EUR/ 3 EUR (bērniem, pensionāriem)
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 30 EUR
 • Papildvieta autobusā – 40 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. 

Mielasts latgaliešu gaumē, ekspresijas Rotko centrā, šmakovka un keramika zilo ezeru zemē – Latgalē! Ekskursija Latvija, nedēļas nogale ceļojumā pa Latviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Preiļi - Aglona – Krāslava - Daugavpils – Jēkabpils