Miķeļdienas Valmiermuižā - ēdam GARDU MUTI! Dienas ekskursija Latvija

«Miķeļdienas Valmiermuižā - ēdam GARDU MUTI!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ungurmuiža – Mucu muzejs – Valmiera – Valmiermuiža, tirdziņš GARDU MUTI

Miķeļi tiek atzīmēti ar lielām svinībām, kurās daudzina Jumi – ražas un auglības simbolu. Tie ir rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Visa raža ir savākta, mājās bagāti galdi un varam aizvadīt vasaru ar smaidu!

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).

Pārbrauciens uz Ungurmuižu. Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. To 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem. Varēsiet baudīt muižas īpašo gaisotni, pastaigājoties pa parku zem milzu ozoliem.

Turpinājumā Mucu muzejs. Šeit varēs aplūkot gan dažādas mucas un senos mucinieku instrumentus, gan mucu tapšanas procesu, gan arī pašiem piedalīties mucu izgatavošanā. Interaktīva programma. Labs garastāvoklis garantēts! Kopš senseniem laikiem, mucas veidoja, lai tajās glabātu dzērienus un ēdienus. Muciniekiem ir saglabājušies seni noslēpumi un triki – kā pareizi izveidot ozola mucu, lai tā kalpotu ilgus gadus, un pie tam, neizmantojot ne vienu naglu!

Tālāk mūsu ceļš turpināsies uz Valmieru. Neliela apskates ekskursija pilsētā. Iepazīsimies ar galvenajiem pilsētas apskates objektiem, izstaigāsim kājām vispievilcīgākās vietas un uzzināsim pāris interesantas leģendas par Valmieru. Ekskursijas laikā uzzināsiet, kur agrāk atradusies Valmieras Livonijas ordeņa pils un Rīgas Vārti, kā gadsimtos caurvijušies pilsētas un Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas likteņi, kur piestāj vienīgais Gaujas tramvajs pasaulē un vēl daudz citus interesantus atklājumus!

Valmiermuiža. Dosimies ekskursijā, lai nesteidzīgo alus brūvēšanu varētu skatīt paša acīm. Valmiermuižas stāstnieki izrādīs, kā no Valmiermuižas dzīļu ūdens, pilnmutīga iesala, dižciltīgiem apiņiem un dabīga rauga top glauns alus. Ekskursijas beigās, protams, nodegustēsim alu paši!

Šodien Valmiermuižā notiek Miķeļdienu svinības! Te varēs iegādāties mājražotāju sarūpētās rudens ražas veltes, amatnieku krāšņumlietas, izzināt Miķeļdienas tradīcijas, piedalīties radošajās darbnīcās un mieloties ar Valmiermuižas garšu meistaru gatavotiem ēdieniem!

Laimīgi, paēduši un sapirkušies, braucam mājās. Atgriešanās Rīgā vakarā.      

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Ieejas biļetes Ungurmuiža: 5 EUR
 • Ieejas biļetes un interaktīva programma Mucu muzejā: 4 EUR
 • Ekskursija un degustācija Valmiermuižā: 10 EUR
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Ieejas biļetes ir par papildus maksu un nav iekļautas ekskursijas cenā.
 • Minimālais skaits grupā 18 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (bez WC).
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties.

Miķeļdienas Valmiermuižā - ēdam GARDU MUTI! Dienas ekskursija Latvija. Ungurmuiža – Mucu muzejs – Valmiera – Valmiermuiža, tirdziņš GARDU MUTI. Miķeļi tiek atzīmēti ar lielām svinībām, kurās daudzina Jumi – ražas un auglības simbolu. Tie ir rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Visa raža ir savākta, mājās bagāti galdi un varam aizvadīt vasaru ar smaidu!