«Gardie nēģi, Muhu salas strausi un Gardēžu festivāls Sāmsalā!»
Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Pērnava - Muhu sala – Kuresāre
Šodien te tiek svinēti gardēžu svētki. Festivālā tiks sajauktas kopā dažādās Sāremā garšas. Pasākumā būs iespēja tuvāk iepazīt sāremā iedzīvotāju pārtiku, un plašākai auditorijai tiks iepazīstināta šī reģiona pārtikas kultūra.
1.diena
6.30 izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles un Dzirnavu ielu krustojums).
Pārbrauciens līdz Salacgrīvai. Apmeklēsim nēģu murdu taci. Nēģu tacis ir tradicionāls un unikāls zvejas veids. Nēģi daudziem ir īpaša delikatese, taču nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta. Tikai Salacgrīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Katru gadu pirms sezonas sākuma zvejnieki taci ierīko no jauna. Ar taci nēģus zvejo 6 mēnešus - no augusta līdz februārim. Mūs sagaida interesants stāstījums, un, protams, garda nēģu degustācija (iekļauta cenā)!
Pārbrauciens līdz Virtsu ostai, kur pārcelsimies ar prāmi uz Muhu salu. Te viesosimies Igaunijas lielākajā Strausu fermā, kur bez strausiem mitinās arī emu, ķenguri, poniji, alpakas un zebras. Dosismies izzinošā ekskursijā pa fermu, kur vietējais gids mūs iepazīstinās ar tās iemītniekiem, kā arī drosmīgākajiem būs iespēja pacienāt strausus ar tiem īpaši paredzētu gardumu.
Tālāk mūsu celš ved uz Sāmsalu. Kāli meteorīta krāteris – Eiropā visvieglāk pieejamais meteorīta krāteris. Vienlaikus tas ir arī Eiropas jaunākais lielais meteorīta krāteris. Sensenos laikos uz Zemes nokrita meteorītu lietus, un tā rezultātā radās Kāli krāteru lauks. Savulaik meteorīta nokrišana šeit radīja lielu haosu, jo tolaik šī teritorija jau bija cilvēku apdzīvota. Precīzs meteorīta nokrišanas laiks nav noteikts.
Ierašanās Sāremā galvaspilsētā Kuresārē, kas igauniski nozīmē „dzērvju sala”. Līdz 1917.gadam Kuresāri sauca par Arensburgu. Iespējams, vāciskais pilsētas vārds nosaukumos tiek lietots tāpēc, ka tieši ar Arensburgas vārdu pilsēta bija pazīstama tad, kad 19.gs.pirmajā pusē tur aizsākās tūrisma industrijas attīstība: pirmā oficiāli zināmā ceļotāju grupa pilsētā viesojusies 1832.g.13.augustā, turklāt ieradusies ar tvaikoni no Rīgas.
Šodien te tiek svinēti gardēžu svētki. Festivālā tiks sajauktas kopā dažādās Sāremā garšas. Pilsētas galvenajā ielā tiks uzklāts galds, kur iedzīvotāji dosies pavadīt laiku līdzi ņemot groziņus ar gardumiem. Pasākumā būs iespēja tuvāk iepazīt sāremā iedzīvotāju pārtiku, un plašākai auditorijai tiks iepazīstināta šī reģiona pārtikas kultūra. Šajā laikā notiks arī Sāremā restorāna nedēļa. Visas dienas garumā pilsētā notiks dažādi pasākumi. Brīvais laiks festivāla apmeklējumam vai atpūtai SPA viesnīcā. Bezmaksas iespējams izmantot SPA ūdenscentru blakus viesnīcā.
2.diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš ved uz Pangas klintīm. Pangas stāvkrasts ir augstākā no Sāremā un Muhu salas ziemeļu krasta kraujām. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Visaugstākajā vietā atrodas sena upurvieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai.
Savukārt Anglas vējdzirnavu kalnā varēs iepazīties ar Sāmsalas tik pazīstamā simbola vēsturi. Tā kā šeit savulaik bija ciema augstākā vējiem atklātā vieta, tieši te tika uzceltas visas ciema dzirnavas. Šodien no deviņām vējdzirnavām ir saglabājušās piecas. Visas piecas vējdzirnavas pašlaik ir arī restaurētas. Vējdzirnavu kalna pakājē atrodas Anglas tradicionālā kultūras mantojuma centrs. Laiks gardām pusdienām! (Pasūtītas iepriekš!)
Ceļojuma noslēgumā Arhaiskās Karjas baznīcas apmeklējums. No Sāmsalas viduslaiku baznīcām Karjas baznīca ir vismazākā, tomēr nozīmības un skaistās arhitektūras dēļ mazā baznīciņa it nemaz nepaliek savu lielāko kaimiņienu ēnā. Īpaši ievērības cienīgi ir baznīcas skulpturālie dekori, kas Karjas baznīcu padara par skulptūrām bagātāko lauku baznīcu visā Ziemeļeiropā. Šeir ir saglabājušās arī pagāniskās, maģiskās zīmes, kas baznīcas celšanas laikā uzgleznotas uz griestiem pie altāra.
Došanās atpakaļ uz Muhu salas Kuivastu ostu. Pārbrauciens līdz Pērnavai, un vakarā atgriešanās Rīgā.