08.09. Muhu salas strausi un Gardēžu festivāls Sāmsalā! Nedēļas nogale Sāremā salā!
Garantēts

« Muhu salas strausi un  Gardēžu festivāls Sāmsalā!»

Nedēļas nogale Sāremā salā! Apmeklētās vietas ekskursijas laikā: Kāli meteorīta krāteris - Kuresāre- Pangas klintis- Anglas vējdzirnavu kalns- Arhaiskās Karjas baznīca. 

Šodien te tiek svinēti gardēžu svētki. Festivālā tiks sajauktas kopā dažādās Sāremā garšas. Pasākumā būs iespēja tuvāk iepazīt sāremā iedzīvotāju pārtiku, un plašākai auditorijai tiks iepazīstināta šī reģiona pārtikas kultūra. 

1.diena

6:30 izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens līdz Virtsu ostai, kur pārcelsimies ar prāmi uz Muhu salu. Te viesosimies Igaunijas lielākajā Strausu fermā, kur bez strausiem mitinās arī emu, ķenguri, poniji, alpakas un zebras. Dosismies izzinošā ekskursijā pa fermu, kur vietējais gids mūs iepazīstinās ar tās iemītniekiem, kā arī drosmīgākajiem būs iespēja pacienāt strausus ar tiem īpaši paredzētu gardumu. 
 Tālāk mūsu celš ved uz  Sāmsalu. Kāli meteorīta krāteris – Eiropā visvieglāk pieejamais meteorīta krāteris. Vienlaikus tas ir arī Eiropas jaunākais lielais meteorīta krāteris.
Sensenos laikos uz Zemes nokrita meteorītu lietus, un tā rezultātā radās Kāli krāteru lauks. Savulaik meteorīta nokrišana šeit radīja lielu haosu, jo tolaik šī teritorija jau bija cilvēku apdzīvota. Precīzs meteorīta nokrišanas laiks nav noteikts.
Ierašanās Sāremā galvaspilsētā Kuresārē, kas igauniski nozīmē „dzērvju sala”. Līdz 1917.gadam Kuresāri sauca par Arensburgu. Iespējams, vāciskais pilsētas vārds nosaukumos tiek lietots tāpēc, ka tieši ar Arensburgas vārdu pilsēta bija pazīstama tad, kad 19.gs.pirmajā pusē tur aizsākās tūrisma industrijas attīstība: pirmā oficiāli zināmā ceļotāju grupa pilsētā viesojusies 1832.g.13.augustā, turklāt ieradusies ar tvaikoni no Rīgas.
Šodien te tiek svinēti gardēžu svētki. Festivālā tiks sajauktas kopā dažādās Sāremā garšas. Pasākumā būs iespēja tuvāk iepazīt sāremā iedzīvotāju pārtiku, un plašākai auditorijai tiks iepazīstināta šī reģiona pārtikas kultūra. 
Iekārtošanās SPA viesnīcā. Brīvais laiks festivāla apmeklēšanai.

2.diena

Brokastis viesnīcā. 
Tālāk mūsu ceļš ved uz Pangas klintīm. Pangas stāvkrasts ir augstākā no Sāremā un Muhu salas ziemeļu krasta kraujām. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Visaugstākajā vietā atrodas sena upurvieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai.
Savukārt Anglas vējdzirnavu kalnā varēs iepazīties ar Sāmsalas tik pazīstamā simbola vēsturi. Tā kā šeit savulaik bija ciema augstākā vējiem atklātā vieta, tieši te tika uzceltas visas ciema dzirnavas. Šodien no deviņām vējdzirnavām ir saglabājušās piecas. Visas piecas vējdzirnavas pašlaik ir arī restaurētas. Vējdzirnavu kalna pakājē atrodas Anglas tradicionālā kultūras mantojuma centrs.
Ceļojuma noslēgumā Arhaiskās Karjas baznīcas apmeklējums. No Sāmsalas viduslaiku baznīcām Karjas baznīca ir vismazākā. Tomēr nozīmības un skaistās arhitektūras dēļ mazā baznīciņa it nemaz nepaliek savu lielāko kaimi- ņienu ēnā. 
13.–14. gadsimtā celtā baznīca līdz pat mūsdienām pa lielākai daļai ir saglabājusi savu kādreizējo izskatu. Īpaši ievērības cienīgi ir baznīcas skulpturālie dekori, kas Karjas baznīcu padara par skulptūrām bagā- tāko lauku baznīcu visā Ziemeļeiropā. Daudz diskusiju izraisījušas arī saglabājušās pagāniskās, maģiskās zīmes, kas baznīcas celšanas laikā uzgleznotas uz griestiem pie altāra. 
Došanās atpakaļ uz Muhu salas Kuivastu ostu. Vakarā atgriešanās Rīgā. 

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Gida - grupas vadītāja pakalpojumi brauciena laikā
 • Tūristu klases autobuss
 • Transporta un ceļa izdevumi
 • Pārcelšanās ar prāmi uz Sāremā salu ar autobusu
 • Dzīvošana 1 nakti SPA viesnīcā (divvietīgos, trīsvietīgos numuros)
 • Ēdināšana: 1 brokastis
 • Ekskursijas pēc programmas

Papildus izmaksas:

 • Strausu fermas apmeklējums – 3 EUR no personas
 • Anglas vējdzirnavu apmeklējums – 6 EUR
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru- 50 EUR

Papildus informācija:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. 
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas uz 01.01.2017. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties. 
Pērc
 • 08.09.18- 09.09.18
  24 brīvas vietas
  11000
Pirkt

Muhu salas strausi un Gardēžu festivāls Sāmsalā! Nedēļas nogale Sāremā salā 09- 10.09.17! Apmeklētās vietas ekskursijas laikā: Kāli meteorīta krāteris - Kuresāre- Pangas klintis- Anglas vējdzirnavu kalns- Arhaiskās Karjas baznīca.