«Rokišķu siers, Biržu alus un pastaiga virs koku galotnēm!»
Apmeklētās vietas brauciena laikā: Rokišķi – Anīkšči - Birži
06.30 izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles un Dzirnavu ielu krustojums).
Pārbrauciens uz Biržiem. Tā ir viena no senākajām Lietuvas pilsētām, kas skaita jau piekto savas vēstures gadu simteni. Pilsēta atrodas starp divām upēm —Apašču un Aglonu un diviem ezeriem — Širvēnas un Kiluču. Birži ir bijusī kunigaišu Radvilu pilsēta, kuras greznums un pagātnes liecinieks — bastiona cietoksnis. Šajā pilsētā XIX gs. vidū savas pēdas atstājuši arī grāfi Tiškeviči. Pilsētu grezno Sv. Jāņa Kristītāja katoļu un Evaņģēlisko reformātu baznīca.
Biržu pils apmeklējums. Pils, vairakkārt nopostīta, ir atdzimusi atkal un atkal no jauna. Tā var lepoties ar notikumiem bagātu likteni, kas ir cieši saistīts ar Biržu pilsētas izveidošanos. Piedalīsimies “Žaldoko alus” programmā, kuras laikā iepazīsimies ar unikālu ekspozīciju „Senā alus darīšana” un nobaudīsim Biržu alu.
Tālāk mūsu ceļš ved uz Anīkščiem. Anīkšči ir vienīgā pilsēta Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens. Gar Šventojas upi, kas plūst cauri Anīkšču rajonam, paveras brīnišķīgās Lietuvas dabas ainavas, bet viens no Lietuvas lielākajiem ezeriem – Rubiķu ezers, ar 16 salām veido unikālu neskartās dabas labirintu. Anīkšču silā atrodas Puntukas granīta laukakmens, viens no varenākajiem akmeņiem visā Lietuvā. Uz šī akmens ir iecirsts apliecinājums tautai, ko tai veltījuši divi drosmīgi lietuviešu piloti. Apmeklēsim Anīkšču Reģionālo parku, kurā varēsiet bautīt pastaigu virs koku galotnēm – Anīkšču takā. Taka ir 300 m gara un 21 m augsta. Būs iespēja arī uzkāpt 36m augstajā tornī. Brīvais laiks pilsētas apskatei un pusdienām.
Braucam uz Rokišķiem. Rokišķu muižas apmeklējums vietējā gida pavadībā ar siera un vīna degustāciju. Rokišķu muiža (novada muzejs) uzbūvēta 1801. gadā klasicisma stilā pēc nezināma arhitekta projekta. 1905. gadā centrālā ēka tika pārbūvēta pēc arhitektu K. Jankovska un P. Lilpopo projekta un ieguva baroka elementus. Kopš 1952. gada muižas pilī ir izveidots Rokišķu novada muzejs, kurā glabājas vairāk nekā 80 tūkst. eksponātu. 2011. gadā Rokišķu muiža tika atzīta par izcilāko Lietuvas tūrisma galamērķi.
Vakarā atgriešanās Rīgā.