Saldais Žemaitijas ceļš uz Japāņu dārza burvību! Dienas ekskursija

«Saldais Žemaitijas ceļš uz Japāņu dārza burvību!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Šauļi – šokolādes fabrika Ruta – lielākais Eiropā Japāņu dārzs - Palanga

Agri no rīta izbraukšana no Rīga (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris). 

Brauciens uz Šauļiem. Neliela apskates ekskursija Šauļos. Šauļi - Žemaitijas galvaspilsēta, kuras simbols - saule! Lietuvas ceturtā lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Tuvojoties Šauļiem jau no attāluma redzams graciozais Sv. Pētera un Sv. Pāvila katedrāles 70 metrus augstais baznīcas tornis. Galvenie apskates objekti: kājāmgājēju bulvāris, Saules pulkstenis, Šauļu lapsa un Sv. Pētera un Pāvila katedrāle.

Mūs sagaida Lietuvā vecākā saldumu fabrika "Rūta". Dodamies izzinošā ceļojumā senā pagātnē, kuras laikā uzzināsim, kur cēlusies šokolāde un kādu to baudījuši senie indiāņi, kā arī, kā top gardie "Rūtas "saldumi! Un, protams, būs arī iespēja iegādāties saldumus mājās palicējiem! Palūkosimies uz gandrīz četrus tūkstošus gadu seno šokolādes vēsturi - kā šokolādi ražoja maiji un acteki, kā šokolāde un tās lietošanas tradīcijas mainījušās gadsimtu gaitā. Muzejā varēs noklausīties stāstījumu par pirmajām Lietuvas šokolādes fabrikām un vairāk uzzināt par valstī visvecāko konfekšu fabriku "Rūta".  

Ceļš ved uz unikālu Japāņu Dārzu - lielāko japāņu dārzu Eiropā. Dārzu sāka veidot 2007. gadā, un lai atklātu akmens diženumu, vietas stiprumu, tika izvēlēta japāņu dārza ideja. Žemaiči ir pēdējie pagāni Eiropā, un, tā kā tradicionālā japāņu reliģija – sintoisms (dievu ceļš) arī pieder pie pagānu reliģijas – ideja par japāņu dārzu ļoti labi iederās. Parkā tiek audzēti japāņu augi, tek Nākotnes, Pagātnes un Tagadnes strauti, bet taciņas izbruģētas ar 25 tūkstošiem akmeņu. Pakalns pie Lazdininku ezera jau kopš senatnes ir uzskatīts par enerģētisku vietu - ne velti žemaitieši sendienās šeit svinējuši vasaras svētkus. 

Palanga, pilsēta kura lepojas ar savu Dzintara muzeju un grāfa Tiškēviču ziemas pils ar unikālo dzintaru kolekciju, kur vienam no senākajiem dzintariem ir vairāk nekā tūkstoš gadu. Pilsētā ir botāniskais dārzs ar daudzām priežu sugām. Īpašu gaisotni rada sniegbaltie gulbji, kas cēli peld pa parka dīķiem un Palangas mols, pa kuru pastaigājoties var izjust Baltijas jūras varenumu. Palangā brīvs laiks pastaigai un pusdienām. Šeit var izbaudīt Lietuviešu gardos, tradicionālos ēdienus, iedzert tasi kafijas vai doties pastaigā uz Palangas molu.

Izbraukšana uz mājām. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes un ekskursija saldumu fabrikā Ruta: 3 EUR
 • Ieejas biļetes Japāņu dārzā: 6 EUR
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Saldais Žemaitijas ceļš uz Japāņu dārza burvību! Dienas ekskursija uz Lietuvu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Šauļi – šokolādes fabrika Ruta – lielākais Eiropā Japāņu dārzs - Palanga