Sangastes pils pasaules brīnumi un Peltsamā plaukstošais rožu dārzs! Dienas ekskursija Igaunija

«Sangastes pils pasaules brīnumi un Peltsamā plaukstošais rožu dārzs!»

Apmeklētās vietas brauciena laikā: Sangaste - Peltsamā

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris). Dodamies uz Igauniju! Pa ceļam pietura kafijas pauzei.

Sangastes pils ir viena no 21 Dienvidigaunijas vietām, kas ir atklāšanas vērtas, un ir atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu. Šīs vietas apmeklēšana tiek ieteikta kultūras un vēstures interesentiem. Iedvesma Sangastes pils un muižas parkam tika gūta no slavenās Vindzoras pils Anglijā. Pils slavenās zāles, arhitektūra un vēsture piedāvā pilī organizēt lepnas kāzas, sanākšanas vai nakšņot īstā pils istabā. Pils restorāns pasniedz vietējos ēdienus un no Sangastes rudziem ražotu īstu rudzu degvīnu.

Apļa formas stallis ir viens no Sangastes muižas ēkām, kas ir atjaunots un šodien ir ļoti interesants un interaktīvs muzejs, te ir izvietota ekspozīcija „Rudzu grāfs un pasaules brīnumi”. Muzeja eksponāti stāsta par 19. gadsimta zinātniskajiem brīnumiem un Sangastes pils īpašnieku grāfu Bergu. Izstāde "Rudzu grāfs un pasaules brīnumi" aicina ceļot laikā uz simts gadiem pagātnē, kā arī piedāvā iespēju pašiem, savām rokām, izmēģināt, piemēram, tā laika trenažierus vai citus tehnikas brīnumus – telefonu, radio un par īstu strāvu! 

Pārbraukšana uz pilsētu Peltsamā. Neliela pastaigu ekskursija pa pilsētu. Tūrisma pilsēta Peltsamā pievilina viesus ar daudzajiem parkiem, rožu salām, upi un baltajiem tiltiņiem. Pilsētas sirdī slejas XIII gadsimtā celtā cietokšņa mūri, kurus apņem aizsarggrāvji. Peltsamiešu lepnums — Niklāva baznīca — ar sarkano torni sveicina atnācējus jau pa vairākiem kilometriem. 

Peltsamā akmens pils. Pils tika uzbūvēta upes krastā 1272. gadā. No 1570. līdz 1578. gadam cietoksnis bija Livonijas karaļa Magnusa rezidence. Vairākkārt nopostīto cietoksni Voldemārs Johans fon Lauvs 18. gadsimtā pārbūvēja par lepnu rokoko stilā veidotu pili. Apskatīsim to no ārpuses. 

Tālāk mūs sagaida Peltsamā krāšņais rožu dārzs. Rožu dārzā aug vairāk nekā 5000 rožu stādu un ap 1000 dažādas rožu šķirnes. Ekskursijas gaitā iespējams iepazīties ar dažādām rožu šķirnēm, to vēsturi un leģendām, kā arī citām interesantām lietām. Rožu ziedēšanas laiks parasti ilgst no jūnija vidus līdz septembra vidum atkarībā no laika apstākļiem.

Pirms došanās mājum, ieiesim Peltsamā vīna pagrabā, kas ir kļuvis par Peltsamā pilsētas tūrisma magnētu. Uz vietas varēs nogaršot un iegādāties visu vīna klāstu! Peltsamā vīna pagrabs piedāvā dabīgus augļu un ogu vīnus, no kuriem daļa ir svaigi un spirgti, citi, savukārt, ir ilgi nogatavināti un vērtīgi.

Izbraukšana uz Rīgu. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR
 • Ieejas biļetes Sangastes pils: 5 EUR
 • Ieejas biļetes Sangastes interaktīvā muzejā: 9 EUR
 • Ieejas biļetes Peltsamā rožu dārzā: 3 EUR
 • Vīna degustācija Peltsamā vīna pagrabā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Piesakies
 • 2021. gada Jūnijs un Jūlijs
  34 brīvas vietas
  2700
Pieteikties

Sangastes pils pasaules brīnumi un Peltsamā plaukstošais rožu dārzs! Dienas ekskursija Igaunija. Apmeklētās vietas brauciena laikā: Sangaste - Peltsamā. Interaktīvais muzejs, burvīgā pils, skaista daba un ziedošās rozes.