«Sāremā sala: strausi, dabas brīnumi un atpūta svaigā gaisā!»
Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Pērnava - Muhu sala - Kuresāre
1.diena
No rīta izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).
Pārbraucam uz Pērnavu. Neliela pietura, kuras laikā ir iespējama patstāvīga pastaiga, var iedzert kafiju un apmeklēt lielveikalu. Pērnava – viena no skaistākajām Igaunijas pilsētām, vasaras galvaspilsēta, pilsēta, kur blakus sadzīvo koka apbūve un mūsdienu villas. Pastaigas laikā ir iespēja redzēt Sv. Katrīnas baznīcu, kas celta 18. gs. pēc Katrīnas II pavēles; pilsētas Rātsnamu; Elizabetes baznīcu; Sarkano torni, kas celts 15. gs. un ir vienīgais saglabājies pilsētas mūra fragments.
Pārbrauciens līdz Virtsu ostai, kur pārcelsimies ar prāmi uz Muhu salu. Pirmā pietura būs viesošanās Igaunijas lielākajā Strausu fermā, kur bez strausiem mitinās arī emu, ķenguri, poniji, alpakas un zebras. Dosismies izzinošā ekskursijā pa fermu, kur vietējais gids mūs iepazīstinās ar tās iemītniekiem, kā arī drosmīgākajiem būs iespēja pacienāt strausus ar tiem īpaši paredzētu gardumu.
Tālāk mūsu celš ved uz Sāmsalu. Kāli meteorīta krāteris – Eiropā visvieglāk pieejamais meteorīta krāteris. Vienlaikus tas ir arī Eiropas jaunākais lielais meteorīta krāteris. Sensenos laikos uz Zemes nokrita meteorītu lietus, un tā rezultātā radās Kāli krāteru lauks. Savulaik meteorīta nokrišana šeit radīja lielu haosu, jo tolaik šī teritorija jau bija cilvēku apdzīvota. Precīzs meteorīta nokrišanas laiks nav noteikts.
Vakarpusē ierašanās Sāremā galvaspilsētā Kuresārē, kas igauniski nozīmē „dzērvju sala”. Līdz 1917.gadam Kuresāri sauca par Arensburgu. Iespējams, vāciskais pilsētas vārds nosaukumos tiek lietots tāpēc, ka tieši ar Arensburgas vārdu pilsēta bija pazīstama tad, kad 19.gs.pirmajā pusē tur aizsākās tūrisma industrijas attīstība: pirmā oficiāli zināmā ceļotāju grupa pilsētā viesojusies 1832.g.13.augustā, turklāt ieradusies ar tvaikoni no Rīgas. Piedāvājam apmeklēt Kuresāres bīskapa cietoksni. Kuresāres bīskapa cietoksnis, iespējams, ir vislabāk saglabājies viduslaiku cietoksnis Baltijas valstīs (celts 13. gadsimta 2. pusē). Ēka būvēta no cirstiem dolomīta blokiem, vidū atrodas četrstūrveida pagalms, ko otrajā un trešajā stāvā iejož slēgtas krustejas. Cietoksnī atrodas Sāremā muzejs, kas iepazīstina ar Sāremā un Kuresāres vēsturi.
Brīvais laiks atpūtai SPA viesnīcā. Bezmaksas iespējams izmantot SPA ūdenscentru viesnīcā. Tā pat, var doties vakariņās kādā jaukā un omulīgā Kuresāre restorānā. Nakts viesnīcā.
2.diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš ved uz Pangas klintīm. Pangas stāvkrasts ir augstākā no Sāremā un Muhu salas ziemeļu krasta kraujām. Stāvkrasta augstākais punkts sasniedz 21,3 m, un tas stiepjas 2,5 km garumā. Visaugstākajā vietā atrodas sena upurvieta, kur senos laikos nesti upuri jūrai.
Savukārt Anglas vējdzirnavu kalnā varēs iepazīties ar Sāmsalas tik pazīstamā simbola vēsturi. Tā kā šeit savulaik bija ciema augstākā vējiem atklātā vieta, tieši te tika uzceltas visas ciema dzirnavas. Šodien no deviņām vējdzirnavām ir saglabājušās piecas. Visas piecas vējdzirnavas pašlaik ir arī restaurētas. Vējdzirnavu kalna pakājē atrodas Anglas tradicionālā kultūras mantojuma centrs. Laiks gardām pusdienām! (Pasūtītas iepriekš!)
Ceļojuma noslēgumā Arhaiskās Karjas baznīcas apmeklējums. No Sāmsalas viduslaiku baznīcām Karjas baznīca ir vismazākā, tomēr nozīmības un skaistās arhitektūras dēļ mazā baznīciņa it nemaz nepaliek savu lielāko kaimiņienu ēnā. Īpaši ievērības cienīgi ir baznīcas skulpturālie dekori, kas Karjas baznīcu padara par skulptūrām bagātāko lauku baznīcu visā Ziemeļeiropā. Šeir ir saglabājušās arī pagāniskās, maģiskās zīmes, kas baznīcas celšanas laikā uzgleznotas uz griestiem pie altāra.
Došanās atpakaļ uz Muhu salas Kuivastu ostu. Pārbrauciens līdz Pērnavai, un vakarā atgriešanās Rīgā.