Setu Karaļvalsts diena: Setomā zeme svētku laikā! Dienas ekskursija Igaunija

«Setu Karaļvalsts diena: Setomā zeme svētku laikā!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vastselīna - Meremee - Obinitsa - Sātse

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Pārbrauciens uz Dienvidigauniju – uz Setomā teritoriju. Iepazīsimies ar Setu kultūru, kas bieži tiek apskatīta kā pastāvoša uz divu pasauļu robežas, tāpēc, ja vēlaties iepazīt kādu Eiropas autentisko kultūru, dodieties ar mums uz Igaunijas dienvidaustrumu pierobežas tradicionālajiem Setu ciemiem! Seti joprojām ir saglabājuši ciešas saites ar savām saknēm un kopj savu unikālo dzīvesveidu, tai skaitā valodu un tradicionālo apģērbu.

Vastselīnas Bīskapa Pils. Vastselīnas pilskalna apkārtne ir pasakaina, teiksmainām leģendām apvīta vieta, kur valdzinošā dabas ielokā atrodas pilskalns ar 14.gs. sākumā celtā viduslaiku cietokšņa pilsdrupām un pils kapelas mūriem, te pat atrodas pils muzejs, Svētceļotāju māja un Ceļa gājēju kapela, muižas parks un dabas takas. Pasakaina vieta fotogrāfijām un atpūtai. 

Līkumotais un ainaviskais Setomā ceļš ved mūs pāri pakalniem un pļavām, redzēsim vienu no Setomā skatu torņiem, kuru šeit ir daudz un ir viens no šīs zemes simboliem. Izbrauksim cauri Setu ciemam, kurš ir saglabājis senās dzīves iekārtu un kultūru.

Dodamies gar pašu Igaunijas un Krievijas robežu uz setu ciemu. Ziepju darbnīcas apmeklējums. Šeit strādā pirmais un vienīgais Setumā vīriešu kārtas ziepju meisters. Katra ziepju gabaliņa sastāvā ir kaut kas no Setumā dabas. Visunikālākā sastāvdaļa ir svētais ūdens, kas nācis no tuvumā esošā Pečoru klostera, un kas nav sastopams nevinās citās ziepēs pasaulē. Īpaši iecienītas ir darvas ziepes, purva ziepes, Piusas smilšu ziepes. Meistars ir izstrādājis ap 40 dažādu veidu setu ziepju! Iepazīsimies ar ziepju daudzveidību un, protams, varēsim arī gabaliņu ziepju iegādāties un atvest uz mājām.

Šodien notiek svētki: Setu Karaļvalsts diena! Šis ir pats nozīmōgākais Setomā notikums, kurš tiek atzīmēts kopš 1994. gada. Diena sākas ar setu himnas dziedāšanu, un setu karaspēka parādi. Dienas laikā tiek noskaidroti labākie vīna, alus, hansas, siera, maizes, pīrāgu un rokdarbu meistari, kā arī labākie muzikanti, dziedātāji un dejotāji. Kā jau katrā kārtīgā karaļvalstī, arī Setomā ir savs karalis: setu eposa varonis Peko. Pēc leģendas Peko atpūšas Pečoru smilšu alā, tāpēc pats nevar pārvaldīt savu karaļvalsti. Karaļvalsts dienā seti ievēl viņa vietnieku ülembsootska, un tas notiek visdemokrātiskākajā veidā: vēlētājiem sastājoties rindās pie katra kandidāta. Izbaudīsim svētkus!

Dienas noslēgumā dodamies uz īstu lauku saimniecību. Apskatīsim govis un teliņus, dosimies ekskursijā uz pienotavu, degustēsim uz vietas pagatavotus konditorejas un piena izstrādājumus – cepumus, pienu, sieru un vēl citus lauku gardumus. Un, protams, veikalā atradīsiet arī pašu saimniecības svaigos piena produktus  - pienu, jogurtu, krējumu, sieru un daudz ko citu, ko var iegādāties un aizvest līdzi uz mājām. Pilnu vēderu un gardumu pilnu somu, ar daudzām fotogrāfijām un labu garastāvokli – braucam mājās.

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes Vastselīnas Bīskapa Pils: pilsdrupas: 3 EUR / pilsdrupas un pils muzejs: 9 EUR
 • Ieejas biļetes, ekskursija un degustācija lauku saimniecībā: 8 EUR 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Setu Karaļvalsts diena: Setomā zeme svētku laikā! Dienas ekskursija Igaunija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vastselīna - Meremee - Obinitsa - Sātse. Diena sākas ar setu himnas dziedāšanu, un setu karaspēka parādi. Dienas laikā tiek noskaidroti labākie vīna, alus, hansas, siera, maizes, pīrāgu un rokdarbu meistari, kā arī labākie muzikanti, dziedātāji un dejotāji.