Sīpolu ceļa Pasaku pils un Peipusa piekrastes šarms! Ekskursija uz Igauniju

«SĪPOLU CEĻA PASAKU PILS UN PEIPUSA PIEKRASTES ŠARMS!»

Apmeklētās vietas  brauciena laikā: Mustve – Kallaste – Alatskivi – Kolkja

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums). Pārbrauciens uz Igaunuju. Pa ceļam, pietura kafijas pauzei. 

Apmeklēsim Mustves vecticībnieku muzeju. Te iespējams apskatīt vecticībnieku tradicionālo apģērbu, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, darba rīkus, fotogrāfijas, grāmatas un citus materiālus. Krievijas vecticībnieki (staroveri) nemainīgi seko savām reliģiskajām tradīcijām jau vairāk nekā 1000 gadu. Igaunijā ir 11 vecticībnieku draudzes ar aptuveni 15 000 locekļu. Tradicionālā vecticībnieku dzīvesvieta ir Peipusa ezera piekraste. 

Dodamies tālāk, gar Peipusa ezera krastu uz vēl vienu Sīpola ceļa pilsētiņu – Kallasti. Šeit redzēsim garāko Igaunijā smilšakmens stāvkrastu – Kallastes stāvkrastu. Tā garums sasniedz 930 metrus, bet augstākais punkts ir 8 metri. Paisuma laikā ūdens līmenis paceļas, viļņi sitas pret krastu, un tā rezultātā, smilšakmens atsegumos, ir izveidojušās daudzas alas - lielākās no tām ir 1,5 metrus augstas un līdz pat 6 metriem dziļas. 

Tālāk mūsu ceļš ved uz Alatskivi, kur apmeklēsim Pasaku pili uz Igaunijas austrumu robežas. Šeit iepazīsimies ar vienas ģimenes dzīvi un vēsturi, kura dzīvoja šeit 100 gadus atpakaļ un noklausīsimies dažādus stāstus un leģendas. Alatskivi pils kopā ar Sīpolu ceļa reģionu pārstāv vienu no Dienvidigaunijas atklāšanas cienīgām vietām, kas ir ieteiktas iepazīšanai projekta "Dzīve uz divu pasauļu robežas" ietvaros, vērojot caur National Geographic spilgti dzeltenajiem logiem.

Aiz akmens sētas, kas ieskauj pili, atrodas vecs muižas laika ledus pagrabs, kas ir guvis jaunu elpu – šeit notiek Alatskivi amatniecības vīnu degustēšana. Tieši šajā vēsturiskajā ēkā var iepazīt vietējo kultūru, kā arī amatniecības augļu un ogu vīnus. Degustēšanas darbnīcā izmēģināsim piecus dažādus vīnus, kā arī, tie, kuri vēlās, varēs piedalīties minēšanas spēlē par vīna sastāvdaļām. Vīna meistars sniegs pārskatu par vīna pagatavošanas procesu, brīnišķīgo Alatskivi muižu un vietējām garšām.

Dienas izskaņā, dodamies uz īstu Sīpolu saimniecību, uz kurieni ir vērts doties tad, kad sīpoli sāk nogatavoties: pie saimnieka var iegādāties dažādu šķirņu sīpolus jebkurā daudzumā, kā arī savītus sīpolus, bet pie saimnieces, kura gatavo mutē kūstošus sīpolu pīrādziņus, pagaršosim šo īpašo gardumu! Saimnieks iepazīstinās ar vecticībnieku tradicionālās sīpolu audzēšanas metodēm un mūsdienu dārzkopības ieteikumiem. 

Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes un ekskursija Mustves vecticībnieku muzejā: 3 EUR
 • Ieejas biļetes un ekskursija Alatskivi pilī: 7 EUR
 • Vīnu degustācija: 10 EUR
 • Sīpolu saimniecības apmeklējums ar degustāciju: 5 EUR
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Sīpolu ceļa Pasaku pils un Peipusa piekrastes šarms! Ekskursija uz Igauniju. Apmeklētās vietas brauciena laikā: Mustve – Kallaste – Alatskivi – Kolkja. Slavenais Igaunijas Sīpola ceļš, Peipusa ezers un greznā pils