Slovākijas kalni un neatkārtojamā Ungārija Donavas ielokā! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Slovākijas kalni un neatkārtojamā Ungārija Donavas ielokā»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Poprada - Domicas alas – Budapešta: brauciens ar kuģīti pa Donavu, Sečeņi peldvieta – Estergoma: «Ungārijas Vatikāna» - Višegrada – Sentendre: Marcipāna muzejs – Egera: termālie baseini un vīna pagrabi un ungāru «Čarda»

1. diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Lietuva. Polija. Slovākija. Nakts viesnīcā Slovākijā.

2.diena

Brokastis. Poprada – viens no Slovākijas kurortiem, kas atrodas starp Augstiem un Zemiem Tatriem. Šeit ir redzamas pilis kalnu galos, termālie baseini un garda nacionāla virtuve. Izbraucam uz Ungārijas pusi. Brauciens cauri Slovākijas Rūdu kalniem līdz Domicai. Pazemes alu skaistums katru gadu piesaista tūkstošiem cilvēku no visas pasaules. Slovākijā ir vairāk kā 4000 zināmu alu, bet tikai 12 no tām ir publiski pieejamas apmeklētājiem. Domicas alas apmeklējums. Ala atgādina milzu pili ar daudziem koridoriem, savukārt pazemes upīte Stihs veido kanjonu, ko grezno dabas veidoti ornamenti un izciļņi. Ungārijas pusē šīs alas nosauktas Baradla, un ir iekļautas UNESCO – tās ir Ungārijas lielākās stalaktītu – stalagmītu alas, kuras kopgarums ir 25 km. Iespēja pastaigāt zem dabiskajām akmens arkām un sajust šī dabas brīnuma vēso elpu uz saviem vaigiem. Pārbrauciens uz Budapeštu. Budapeštas pilsētas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā (15EUR). Iepazīsim divas vēsturiskās daļas: Peštu –  Varoņa laukums, Vajdahuņada pils, Valsts Opera, Parlamenta ēka, Svētā Ištvana bazilika, Ķēžu tilts un Budu - Sv. Maķāša baznīca, Zvejnieku bastions, Trīsvienības kolonna, Prezidenta pils. Brauciens ar kuģīti pa Donavu (par papildus maksu) baudot izgaismoto pilsētu un malkojot glāzi dzirkstošā vīna! Nakts viesnīcā.

3.diena

Brokastis. Šodien varat izbaudīt dienu Budapeštā, vai piedāvājam izbraukuma ekskursiju «Donavas ielokā» (30EUR). Pirmā pietura Estergoma. Šeit dzimis un kronēts pirmais ungāru kristīgais karalis Svētais Ištvāns. Estergomas bazilika (19. gs.) ir katoļu baznīcas centrs un lielākā baznīca Ungārijā, kuras atklāšanai par godu mesu tika rakstījis Ferencs Lists. Šeit atrodas vērtīgākā un lielākā baznīcas priekšmetu kolekcija. Estergoma ir pirmā Ungārijas galvaspilsēta un tiek dēvēta par «Ungārijas Vatikānu». Višegrada - ungāru karaļa Maķāša iemīļota atpūtas vieta. Višegradas cietokšņa pilsdrupu un muzeja apskate. No šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Donavu. Ceļš turpinās uz romantisko mazpilsētiņu Sentendri. Pilsēta ar senatnīgu arhitektūru, kuru radījuši serbu, dalmāciešu un grieķu ieceļotāji 17. – 18 .gs., piešķirot Ungārijas pilsētai nepierastu Vidusjūras stilu. Marcipāna muzeja apmeklējums, muzeja veikaliņā var iegādāties ekskluzīvas marcipāna figūriņas un konfektes. Brīvajā laikā iespējams apmeklēt kādu no mākslas galerijām, senāko vīna muzeju, keramiķes Margaritas Kovāčas muzeju. Iesakām kādā no mazajiem krodziņiem nogaršot ungāru nacionālo virtuvi. 
Tiem, kuri ir izvēlējušies palikt Budapeštā, iesakām pastaigāt pa Budapeštas gājēju ieliņu Vaci, apmeklēt slaveno Eifeļa projektēto Budapeštas tirgu, kur katrs varēs atrast sev tīkamu suvenīru no Ungārijas, ungāru vīna māju, rast ceļu Budas labirintos. Sečeņi peldvieta – termālo minerālūdens baseinu komplekss, kur ūdens temperatūra ir 27 – 38 °C, kā arī tvaika pirtis. Šis komplekss atrodas pilsētas centrālajā parkā, kura teritorijā atrodas arī Zooloģiskais dārzs – viens no senākajiem Eiropā. Netālu atrodas izstāžu zāle un Mākslas muzejs. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā (15EUR). Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēcpusdienā aicinām doties uz «Skaistās sievietes ieleju» un nodegustēt slavenos Egeras vīnus - «Egri Bikaver», «Egri Lenyka», ugunīgo gulaša zupu. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis tūkstošās turku armijas uzbrukumus. Pēc izvēles- brīvais laiks vai Egeras termālo baseinu apmeklējums – visā pasaulē izslavēts ārstēšanās un termālo baseinu centrs, kura milzīgā, apzaļumotā teritorijā atrodas septiņi baseini (ārstnieciskais, termālais, bērnu, atklāti un aizklāti baseini ar džakuzi, relaksējošā «pērļu» gulta, maigā zemūdens masāža un ūdenskritums), kā arī «ūdens» cietoksnis. Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus, baudot pikantos ungāru ēdienus (18EUR). Izbraukšana no Egeras. Nakts viesnīcā Polijā.

5. diena

Pārbrauciens Polija, Lietuva. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

BRAUCIENA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

PAPILDUS PAKALPOJUMI:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbraukuma ekskursija «Donavas ielokā»: 30 EUR / 25 EUR bērniem līdz 12 gadiem
 • Ekskursija vietējā gida pavadībā Budapeštā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 12 gadiem
 • Ekskursija vietējā gida pavadībā Egerā: 15 EUR / 10 EUR bērniem līdz 12 gadiem
 • Vīna pagrabi un ungāru «Čarda»: vīna degustācija un pusdienas: 25 EUR
 • Ieejas biļetes Domices alas: 7 EUR pieaugušajiem / 3.50 EUR bērniem
 • Iejas biļetes Marcipāna muzejs: 500 HUF
 • Ieejas biļetes: Egeras termālo baseinu apmeklējums: no 2200 HUF pieaugušais / 1800 HUF bērns
 • Papildvieta autobusā: 80 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā:  70 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Slovākijas kalni un neatkārtojamā Ungārija Donavas ielokā! Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Poprada - Domicas alas – Budapešta: brauciens ar kuģīti pa Donavu, Sečeņi peldvieta – Estergoma: «Ungārijas Vatikāna» - Višegrada – Sentendre: Marcipāna muzejs – Egera: termālie baseini un vīna pagrabi un ungāru «Čarda»