Tartu gadatirgus "Maarjalaat" un prieki muzeju pasaulē! Dienas ekskursija Igaunija

«Tartu gadatirgus "Maarjalaat" un prieki muzeju pasaulē!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Tartu: Māja kājam gaisā - Tartu Rotaļlietu muzejs - Akvaparks «Aura» - Zinātnes centru «AHHAA» - Igaunijas Nacionālais muzejs

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Pārbrauciens līdz Tartu – savdabīga un daudzveidīga pilsēta. Pilsēta ar senām tradīcijām, bet mūsdienīga pateicoties iedzīvotājiem un dzīvesveidam. Rātslaukums, kas jau senos laikos tika izmantots kā tirgošanās vieta starp vecpilsētu un ostu. Viduslaikos uz laukuma uzcēla Rātsnamu – pilsētas valdi. Sv. Jāņa baznīca ir ne tikai interesanta vietējas nozīmes kultūras ēka, bet arī iespaidīgs piemineklis visas Rietumeiropas mērogā. 

Šodien notiek Tartu gadatirgus "Maarjalaat". Tartu gadatirgū "Maarjalaat" plašā izvēlē ir pieejami vietējie pārtikas produkti un lauku izstrādājumi, kā arī ir plaši pārstāvēti Igaunijas amatnieki un mazie ražotāji. Šeit notiek tirgošanās ar stādiem un dārza precēm. Gadatirgū "Maarjalaat" piedāvājam izklaides programmu visai ģimenei. 

Pēc gadatirgus apmeklējuma iesakam apmeklēt vienu no Tartu pilsētas muzejiem – šeit to ir daudz! 

 1. Mājas kājām gaisā. Apgrieztā māja piedāvā galvu reibinošu piedzīvojumu gan lieliem, gan maziem. Vārda tiešā nozīmē – māja ir apgriezta kājām gaisā. Augšējais stāvs ir apakšējais, bet apakšējais stāvs ir augšējais. Dīvāni, virtuves skapīši un viss pārējais, kas parastās dzīvojamās mājās atrodas uz grīdas, Apgrieztajā mājā atrodas pie griestiem. Pat kaķis! Tiesa gan, tie novietoti uz grīdas, tikai grīda ir griesti, un griesti ir grīda, bet otrādi atrodies Tu! 

 2. Tartu Rotaļlietu muzejs. Tartu Rotaļlietu muzejs ir viena no visiecienītākajām ģimeņu un bērnu apmeklējuma vietām Igaunijā. Muzeja mājīgā atmosfēra un interesantie eksponāti ļauj pieaugušajiem atgriezties skaistajās bērnības dienās un piedāvā bērniem daudzas aizraujošas lietas, ko apskatīt un aptaustīt. Muzeja pagalma mājā ir atvērta filmu leļļu ekspozīcija, kurā ir izliktas lelles un butaforijas, kas ražotas Igaunijā pēdējā pusgadsimta laikā. Nelielā darbnīcā ir iespējams skatīties Igaunijas animācijas filmas, spēlēties un meistarot. Pagalma mājas otrajā stāvā parasti tiek rīkotas īslaicīgas izstādes. Vasaras laikā apmeklētajiem ir atvērts arī muzeja pagalms ar smilškasti, ūdens mucu un āra rotaļlietām. 

 3. Akvaparku «Aura» ar baseiniem, ūdens atrakcijām un mākslīgajām upēm. Tāpat Jūs varēsiet slidināties pa ūdens slidkalniņiem, sasildīties saunā vai apmeklēt trenažieru zāli. 

 4. Tiem, kuri vēlās īstus piedzīvojumus, būs iespēja apmeklēt Zinātnes centru «AHHAA». Jūs redzēsiet milzīgu enerģijas mašīnu jeb Ņūtona Ābeli un pārsteidzošo Hobermana lodi, sagaida piedzīvojums ar liftu uz zemes dzīlēm un velosipēds, kas «dāvā spārnus», kā arī apmeklēsiet minilaboratorijas bērniem un jauniešiem, bērnu biržu, zinātnes veikaliņu. Daudzveidīgajā dzīvo radību muzejā «Jūras pasaule» Jūs redzēsiet ne tikai akvāriju ar jūras radībām, bet arī akvāriju ar skudru rosīgo koloniju. Lodveida planetārijs kā liela sudrabota lode atrodas uz ēkas jumta kur iespējams ieraudzīt pat pašas mazākās Piena Ceļa zvaigznes, kā arī redzēt interesantas filmas par kosmosu.

 5. Igaunijas Nacionālais muzejs (INM) kā nacionālais muzejs ir igauniskuma saglabātājs, tautas pamatvērtību nesējs un nepārtrauktības uzturētājs. Apmeklētājiem būs atvērta gan materiālā, gan virtuālā pasaule, kas aicina atklāt, izzināt un pašam visā piedalīties. Muzejā ir divas pastāvīgās ekspozīcijas. "Tikšanās" ir izstāde par vienkāršiem Igaunijas cilvēkiem, kas šajā zemē ir dzīvojuši visos laikos. Izstāde "Urāla atskaņas" parāda somugru tautas un samojedu tradicionālo ikdienas kultūru.

Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR
 • Ieejas biļetes Tartu rotaļlietu muzeja – no 4 EUR (bērniem), 5 EUR pieaugušais
 • Māja kājām gaisā – no 6 EUR (bērniem), 7.5 EUR pieaugušais
 • Akvaparka “AURA” apmeklējums – no 7 EUR (bērniem), 8 EUR pieaugušajiem
 • Zinātnes centrs «AHHAA» – no 8 EUR no personas
 • Planetārijs – 2 EUR no personas

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Tartu gadatirgus "Maarjalaat" un prieki muzeju pasaulē! Dienas ekskursija Igaunija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Tartu: Māja kājam gaisā - Tartu Rotaļlietu muzejs - Akvaparks «Aura» - Zinātnes centru «AHHAA» - Igaunijas Nacionālais muzejs