Ungārijas vecpilsētu mazaīkas un atpūta termālajos baseinos!
Laba cena

«Ungārija: vecpilsētu mazaīkas un rudens atpūta termālajos baseinos!»

Rudens ir pārdomu un atmiņu laiks. Laiks palutināt sevi ar siltajiem termālajiem baseiniem, gūt baudu no vēsturiskajām pilsētām un izgaršot gardos Ungārijas vīnus, kuri ir saglabājuši sevī saules starus... Šis ceļojums ir domāts garam un miesai..

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Budapešta – Sentendre - Višegrada – Vesprēma – Bori pils – Egera: termālie baseini

1. diena

06:00 izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā, brauciens cauri Lietuvai, Polijai. Pietura karstām pusdienām Polijā. Nakts viesnīcā Slovākijā.

2. diena

Brokastis. Dodamies uz Budapeštu. Sākumā iebrauksim tirdzniecības centrā, kurš mūs pārsteigs ar vīnu, garšvielu un citu produktu daudzveidību. 
Tālāk dodamies ekskursijā ar autobusu un turpinam ar kājāmgājēju ekskursiju pa vienu no skaistākājām Eiropas pilsētām vietējā gida pavadībā (15 EUR). Redzēsim daudzus arhitektūras pieminekļus, uzzināsim par pilsētas vēsturi un pilsētas mūsdienu dzīvi. Ekskursijas laikā redzēsim: pilsētas simbolu - Ķēžu tiltu, skaisto neoromantisma celtni Pils kalnā - Zvejnieku bastionu, Sv. Matjāša katedrāli, Karaļa pili un Budajas pils atjaunotās pilsdrupas, kā arī Varoņu laukumu ar Milēniuma statuju, kas tika uzcelta par godu magijāru ienākšanas Karpatu baseinā tūkstoš gadu jubilejai. Galvenais Budapeštas apskates objekts, protams, ir Donavas upe, kuras krastos stāv greznas ēkas, skulptūras, pāri liecas graciozi tilti, kuri ved uz parkiem un pilsētas laukumiem. Pašā vakarā varat piedalīties braucienā ar kuģīti pa Donavu (par papildus maksu), baudot izgaismoto pilsētu un malkojot glāzi dzirkstošā vīna! Nakts viesnīcā.

3. diena

Brokastis. Brīva diena Budapeštā, vai piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā «Sentendre un Višegrada» (30 EUR). Vispirms ceļš mūs vedīs uz romantisko mazpilsētiņu Sentendre. Tā ir pilsēta ar senatnīgu arhitektūru, kuru radījuši serbu, dalmāciešu un grieķu ieceļotāji 17. – 18 .gs., piešķirot šai Ungārijas pilsētiņai neierastu Vidusjūras stilu. Marcipāna muzeja apmeklējums. Muzeja veikaliņā var iegādāties ekskluzīvas marcipāna figūriņas un konfektes. Brīvajā laikā iespējams apmeklēt kādu no mākslas galerijām, senāko vīna muzeju, keramiķes Margaritas Kovāčas muzeju. Iesakām kādā no mazajiem krodziņiem nogaršot ungāru nacionālo virtuvi. 
Tālāk dosimies uz Višegradu - ungāru karaļa Maķāša iemīļoto atpūtas vietu. Višegradas cietokšņa pilsdrupu un muzeja apskate. No šīs vietas paveras brīnišķīgs skats uz Donavu. Pils ir slavena ne vien ar to, ka 14. gs. ir bijusi Ungārijas galvaspilsētas centrs, bet arī ar to, ka tieši šeit, pils drūmajā cietumā, ilgu laiku turēja Vladu Cepešu, kurš vairāk pazīstams kā Grāfs Drakula. Ekskursijas laikā iziesim cauri pils telpām, kuras rotā gan tā laika ieroči, gan gleznas. 
Atgriežamies Budapeštā. Ideāls vakara nobeigums būs viena no labākajiem vīna pagrabiem apmeklējums. Šeit baudīsim gardos vīnus un nacionālo Ungāru virtuvi. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Brīva diena Budapeštā, vai piedāvājam doties aizraujošā ekskursijā «Vesprēma – karalieņu pilsēta» (30 EUR). Vēsturnieki vēl šodien strīdas par pilsētas izcelsmi – vieni apgalvo, ka pilsētu dibināja karalis Ištvāns I, taču citi uzskata, ka pilsēta radās senāk: saplūstot kopā vairākām apdzīvotām vietām. Ištvana I sieva Gizella ļoti iemīlēja šīs kalnainās, gleznainās vietas un pavadīja šeit daudz laimīgu dienu. Pēc tradīcijas, tieši Vesprēmā tika kronēti visi Ungārijas karaļi. Šodien izbaudīsim mazo ieliņu burvību vietējā gida pavadībā. Pēc ekskursijas dodamies uz, iespējams, visromantiskāko vietu Ungārijā – Bori pili, jeb “mūžīgās mīlestības pili”. Četrdesmit gadus arhitekts Jeno Bori cēla šo pili savai mīļajai sievai Ilonai. Pilī redzēsim paša arhitekta skulptūru un viņa sievas Ilonas portretus. Atgriešanās Budapeštā. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā. 

5. diena

Brokastis. Dodamies uz Egeru. Aizraujoša kājāmgājēju ekskursija Egeras vecpilsētā, vietējā gida pavadībā (10 EUR), atklās interesantus stāstus par pilsētu un tās vēsturi. Apskatīsim vecpilsētas pieminekļus un neparasto arhitektūru. 
Dienas turpinājumā mūs sagaida pilna, dvēseles un miesas, relaksācija Egeras termālajos baseinos, kuri atrodas pilsētas centrā. Ūdens, bagāts ar minerālvielām, ne vien sniedz baudu, bet arī uzlabo veselību, labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu un uzlabo garastāvokli. 
Kas ir tas, ko gribas visvairāk, pēc labas atpūtas ūdenī? Protams, labi paēst! Pilnas gastronomiskās baudas iegūšanai, esam ieplānojuši apmeklēt vienu no labākajiem vīna pagrabiem pilsētā. Šeit mūs jau sagaida aromātiskā un siltā gulaš-zupa.. tradicionāls Ungārijas ēdiens, kurš labi sasilda un sniedz sāta sajūtu. Un tagad ir īstais laiks iepazīties ar vīna pagatavošanas vēsturi un tradīcijām, kuras ir raksturīgas šim reģionam. Degustācijas laikā izgaršosim vairākus vīnus. Būs iespēja ne vien iegādāties vīnu, bet arī kosmētiku, kuras sastāvā tiek izmantoti vīnogu kauliņi. Pārbrauciens līdz Polijai. Nakts viesnīcā.

6. diena

Brokastis. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Pusdienu pauze Polijā. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ekskursija Budapeštā, ekskursija vietējā gida pavadībā: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Sentende un Višegrada»: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Vesprēma – karalieņu pilsētu»: 30 EUR
 • Ekskursija Egerā, vietējā gida pavadībā: 10 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 70 EUR
 • Papildvieta autobusā – 80 EUR

Ieejas biļetes

 • Brauciens ar kuģīti pa Donavu: 15 EUR
 • Ieejas biļetes Marcipāna muzejā
 • Ieejas biļetes Višegradas cietoksnī
 • Ieejas biļetes Bori pilī
 • Termālie baseini Egerā: pieaugušie 1900 HUF (~6 EUR) / Bērni, pensionāri 1600 HUF (~5 EUR) 
 • Vīnu degustācija un pusdienas Egerā: 25 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju.
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas
 • veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ungārija: vecpilsētu mazaīkas un rudens atpūta termālajos baseinos! Ceļojums ar autobusu uz Ungāriju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Budapešta – Sentendre - Višegrada – Vesprēma – Bori pils – Egera: termālie baseini. Rudens ir pārdomu un atmiņu laiks. Laiks palutināt sevi ar siltajiem termālajiem baseiniem, gūt baudu no vēsturiskajām pilsētām un izgaršot gardos Ungārijas vīnus, kuri ir saglabājuši sevī saules starus...