Vīngliemežu degustācija un Leļļu Karaliste ezeru zemē - Latgalē. Dienas ekskursija

«Vīngliemežu degustācija un Leļļu Karaliste ezeru zemē - Latgalē»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Preiļi, vīngliemežu audzētava, Leļļu Karaliste – Aglona, Aglonas bazilika – Daugavpils, Marka Rotko centrs

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Dzirnavu ielas un Satekles ielas krustojums). Dodamies uz Latgali! Zilo ezeru, zaļo pļavu un gardumu zemi! 

Pirmā pietura Preiļos. Vīngliemežu audzētavas apmeklējums. Te Jums būs iespēja uzzināt ne tikai interesantus faktus par vīngliemežiem, bet arī pamācības kā tos var garšīgi pagatavot. Tāpat katram būs iespēja nogaršot saimnieku sarūpētos gliemežu gardumus. 

Leļļu Karalistes apmeklējums, kurā Jūs iepazīsiet roku veidotas lelles. Tās ir plaši pazīstamas pat aiz Latvijas robežas. Lelles visas ir ar savu unikālo tēlu, sejas izteiksmi un raksturu. Pēc muzeja apskates, katrs no Jums varēs sajusties kā karalis un karaliene. Ģērbtuvē atrodami vairāk nekā 350 grezni dažādu izmēru sieviešu, bērnu un vīriešu tērpi. Atbilstoši aksesuāri, parūkas, platmales, cimdi, špagas, mūzikas instrumenti palīdzēs jums pārtapt prinčos un princesēs, galma dāmās, musketieros un kurtizānēs, bet neliela Preiļu karalistes dekorācija un miniatūr-plīts mājas pagalmā kļūs par lielisku fonu foto sesijai.

Pārbrauciens uz Aglonu – Latvijas un visas Austrumeiropas lielāko katolicisma centru! Aglonas bazilikas apmeklējums. Bazilika ir celta 1768. gadā, tās baroka stilā atveidotie torņi spoguļojas Ciriša un Egles ezeros. Katru gadu 15. augustā tūkstošiem ticīgo ierodas Aglonā, lai svinētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. 1993. gadā Aglonas baziliku apmeklēja Romas pāvests Jānis Pāvils II.

Braucam uz Daugavpili! Latvijas otro lielāko pilsētu sāksim ar Daugavpils cietokšņa apmeklējumu. Šis 19. gadsimta fortifikāciju komplekss pelnīti tiek uzskatīts par Daugavpils vizītkarti. Pavisam nesen cietoksnis ieguvis jaunu seju, ir renovēta daļa ēku, sakārtotas cietokšņa ieliņas, cietokšņa teritorijā savu darbību uzsāka M. Rotko mākslas centrs, kur apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi. Rotko centrs Daugavpilī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kurā var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kas darbojas Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Centra apmeklētājiem ir iespēja aplūkot Marka Rotko mākslas darbu oriģinālus un reprodukcijas, iepazīties ar digitālo ekspozīciju par mākslinieka dzīvi un daiļradi. Bez tam, varēsi apmeklēt video zāli, Rotko klusuma telpu, kultūrvēstures ekspozīcijas, mainīgās ekspozīcijas ar Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādēm. 

Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Vīngliemežu degustācija: 5 EUR
 • Leļļu Karaliste, ieejas biļetes: 2 EUR / pārģērbšanās: 5 EUR
 • Mara Rotko centrs, ieejas biļetes: no 3 EUR līdz 10 EUR (atkarībā no ekspozīcijas) 
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. 

Vīngliemežu degustācija un Leļļu Karaliste ezeru zemē - Latgalē. Dienas ekskursija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Preiļi, vīngliemežu audzētava, Leļļu Karaliste – Aglona, Aglonas bazilika – Daugavpils, Marka Rotko centrs