Vīns, siers un čilli Hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā! Dienas ekskursija Latvija

«Vīns, siers un čilli Hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā!»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Sabile - Kuldīga - Saldus

1.diena

Agri no rīta, 07:30, izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).

Sabile ir tā vienīgā vieta uz zemeslodes, kur vistālāk uz ziemeļiem brīvā dabā tiek audzētas vīnogas. Sabilnieki uzsver, ka tā ir vecākā vīnogu audzēšanas vieta Latvijā. Hercoga Jēkaba valdīšanas laikā no Sabiles vīnogām darinātie vīni tikuši cienīti ne tikai viņa galmā, bet eksportēti arī uz citām zemēm. Vīna darītavas apmeklējums un vīnu degustācija.

Kuldīga – senākā, šarmantākā, noslēpumainākā, romantiskākā Kurzemes mazpilsēta, kas 16.gs. bijusi Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Katru gadu oktobra pirmajā nedēļā Pilsētas dārzā notiek Kuldīgas nozīmīgākais rudens pasākums – Hercoga Jēkaba gadatirgus! Tiks cepts, liets, smeķēts, pirkts un pārdots, spēlēts, diets un smiets. Netrūks ne īstu meistaru un meistarstiķu, ne bagātīgu rudens velšu un lustīgu izdarību. Rati, galdi, plaukti, kastes un kurvji līdz malām būs piekrauti ar ēdamiem, dzeramiem, pašu audzētiem un ražotiem lauku labumiem. Tirgus ķēķī saimnieces pārsteigs ar pannās, toveros un katlos uz vietas gatavotiem saldiem, sāļiem, skābiem, asiem un rūgtiem gardumiem. Bet hercoga manufaktūrās grebs, kals, pīs un vīs. Neizpaliks arī pārsteigumi, spēles, rotaļas un jampadrači.  Īsa pastaigas ekskursija pa pilsētu un brīvais laiks tirgus atmosfēras baudīšanai. 

Saldus ir gluži kā medus piliens Kurzemē. Tāpat kā medus piliens, kas jāizbauda kūstam uz mēles, tā arī Saldus ir jāiepazīst pamazām, izbaudot pilsētas atmosfēru un iejūtoties tās ritmā. Jaukas ainavas Saldū rada Cieceres upe, kas vijas cauri pilsētai. Kad atbrauc ciemiņi, Saldus piepilda vēderus ar saldām konfektēm, gardu maizīti, mājas saldējumiem un smeķīgiem sieriem. Bet čaklās Saldus saimnieces rūpējas par tradicionālā kulinārā mantojuma saglabāšanu. Dosimies ciemos pie vienas no saimniecēm, kura piedāvā iespēju nobaudīt pašas gatavotos svaigpiena sierus: sāļus, saldus, kūpinātus, marinētus, ceptus un smērējamus. Saimnieces sortimentā ir pieejami pavisam 24 veidu sieri.  Bet nelielu asumiņu “piešaus” un sasildīs pašgatavotās čilli mērces.

Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR
 • Vīna degustācija  – 5 EUR no personas (no 18 gadu vecuma)
 • Svaigpiena sieru un čilli mērču degustācija – 6,50 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks Rīgā ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

 

Vīns, siers un čilli Hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā! Dienas ekskursija Latvija. Iepazīsti Latviju! Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Sabile - Kuldīga - Saldus. Pilsētas dārzā notiek Kuldīgas nozīmīgākais rudens pasākums – Hercoga Jēkaba gadatirgus! Tiks cepts, liets, smeķēts, pirkts un pārdots, spēlēts, diets un smiets!