Zelta rudens Vidzemes Šveicē – Siguldā! Dienas ekskursija Latvijā

«Zelta rudens Vidzemes Šveicē – Siguldā!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas – Siguldas Jaunā pils – Gūtmaņa ala – Turaidas pils – Tautasdziesmu parks un Dainu kalns – Krimuldas muiža un gardo vīnu degustācija – Raganas Ķēķis

08:00 izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris).

Ekskursija uz Siguldu - viena no gleznainākajām pilsētām Latvijā Gaujas upes senlejā. Tā atrodas Gaujas Nacionālajā parkā un ir zināma kā vispopulārākais tūristu un atpūtas galamērķis. Brauciena laikā apskatīsim Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas. Pils celta 1207.gadā kā "castellum" tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Būs arī iespēja uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru. Blakus pilsdrupām, apskatīsim Siguldas Jauno pili – uzzināsim pils vēsturi un interesantākos stāstus par tās iemītniekiem. 

Zelta rudens Siguldā – dzeltenas, sarkanas un oranžas lapas, veido pasakainu skatu – it kā pati saule ir nolaidusies uz zemi. No Siguldas pilsdrupām paveras skats uz Turaidas pili, kura stalti stām pretējā pakalnā .. kā pasakā! Ne velti mūsu Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici! 

Tālāk mūsu ceļš ved uz Gūtmaņa alu – senāko tūrisma objektu Latvijā. Plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala, precīzāk, alas veida niša jeb grota. Ala ir sena kulta vieta, un vēl līdz pat 19. gadsimta sākumam cilvēki šeit slepeni ziedojuši elku dieviem. Dzirdēsim leģendu par Turaidas rozi – stāstu par īstu mīlestību, un, tie kuri vēlās, varēs izbaudīt dzidrā avota auksto ūdeni. 

Turaidas pils. Turaidas muzejrezervāta 43.63 ha lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu. Šeit apskatīsim Turaidas mūra pili un galveno torni – Bergfrīdu. Varēs uzkāpt tornī, no kura pavērsies skats uz ieleju un tālumā – uz Siguldas pilsdrupām. Vēl viens nozīmīgs objekts ir Dainu kalnsTautasdziesmu parkā – dodies pastaigā pa parka taciņām un satiec “Dziesmas tēvu”.

Dodamies uz Krimuldas muižu – vēl vienu Vidzemes Šveices pērlīti. Krimuldas muižā valda veldzējošs miers, senatnes aura un piedzīvojumu gars. Pastaiga pa Krimuldas muižas teritoriju un dzirdēsim spilgtām, vēsturiskām detaļām bagātos stāstus par muižas sadzīvi dažādos gadsimtos, par saimniecisko darbību un pašdarīto stipro dzērienu kultūrvēsturisko un dziedniecisko nozīmi. šeit top gardie “Cremon” muižas vīni un liķieri. Krimuldas muižas kungu mājā, un mājas vīna darītavā, nogaršosim šeit gatavotos vīnus ar Šarlotes cepumiem.

Dienas izskaņā, viesosimies pie Raganas – Raganu Ķēķī. Dzirdēsim leģendu par šo brīnumu vietu un uzzināsim vai tiešām te dzīvoja ragana? Raganu Ķēķi būs iespēja kārtīgi papusdienot un katrs atradīs sev tīkamu ēdienu. Deserti te ir īpaši gardi! Labi iestiprinājušies – dodamies mājās. 

Atgriešanās Rīgā vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ieejas biļetes Siguldas pilsdupās: 1 EUR
 • Ieejas biļetes Turaidas muzej-rezervātā: 2.85 EUR
 • Ekskursija un vīnu degustācija Krimuldas muižā: 9 EUR
 • Pusdienas Raganu Ķēķī: atkarībā no izvēlētā ēdiena
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta, lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Zelta rudens Vidzemes Šveicē – Siguldā! Dienas ekskursija Latvijā. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas – Siguldas Jaunā pils – Gūtmaņa ala – Turaidas pils – Tautasdziesmu parks un Dainu kalns – Krimuldas muiža un gardo vīnu degustācija – Raganas Ķēķis