Zemgales pilis: Rundāles pils šarms un Kurzemes guberņas galvaspilsēta! Dienas ekskursija Latvija

«Zemgales pilis: Rundāles pils šarms un Kurzemes guberņas galvaspilsēta!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Livonijas Ordeņa cietoksnis - Bauskas pils – saldumu fabrika - Vēsturisko rekonstrukciju studija - Rundāles pils – Jelgava un Jelgavas pils

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).

Ceļš ved uz Bausku. Apskatīsim Livonijas Ordeņa cietoksni un Bauskas pili. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā daļa – Livonijas ordeņa pils celta 15. gadsimta vidū, taču no tās līdz mūsdienām saglabājušās tikai drupas. Jaunākā pils ansambļa daļa ir Kurzemes hercogu Ketleru rezidence un tā būvēta 16. gadsimta beigās. Celtne ir vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē manierisma laika piļu arhitektūras un lietišķi dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē. (Apskate no ārpuses).

Dodamies uz saldumu pasauli! Šeit ražo unikālus konditorejas izstrādājumus. Produkcija ir roku darbs un izgatavota pēc senlaiku tradicionālām ģimenes receptēm ar neatkārtojamu garšu un naturāliem produktiem. Ekskursijas laikā uzzināsim gardumu pagatavošanas metodes un redzēsim kā top saldā brunete un saldā blondīne. Piedalīsimies gardumu degustācijā. 

Mūs sagaida vēsturisko tērpu ekspozīcija. Ekspozīcijā apskatāmi vēsturisku tērpu atdarinājumi, kas tapuši aptuveni 10 gadu laikā. To autori ir aizrautīgi vēstures entuziasti, kas apvienojušies biedrībā “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””. Šeit dzirdēsim stāstījumu par Galantā gadsimta modi, kas būs interesants ieskats pagātnē un papildinājums tālākai Rundāles pils apskatei.

Pārbrauciens uz Rundāles pili. Latvijas pērle, Frančesko Rastrelli projektēta 15. gs beigās, arī šodien priecē un apbur ar savu šarmu katru atbraucēju. Ekskursija Rundāles pils zālēs. Uzzināsim pils vēsturi un iepazīsimies ar, dažādu laiku, pils saimniekiem un iemītniekiem. Šodien Rundāles pils glabā vairākas kolekcijas: glezniecība, tēlniecība, porcelāns, mēbeles, dekoratīvos priekšmetus un tekstilijas. Pēc ekskursijas ir iespēja doties pastaigā pa Rundāles pils parku, vai izbaudīt tasi kafijas pils kafejnīcā. 

Pārbraucam uz Jelgavu. Šeit atrodas Jelgavas pils, kas ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta itāļa Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Lielākā baroka pils Baltijas valstīs, kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. (Apskate no ārpuses). 2013. gada 2. septembrī Jelgavā pie Mītavas tilta tika atklāta tēlnieka Kārļa Īles veidotā skulptūra - strūklaka „Jelgavas students". Piestāsim pie skulptūras, lai varam pie tās nofotografēties.

Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR
 • Rundāles pils, biļetes no: 6 EUR
 • Saldumu fabrika + degustācija: 10 EUR
 • Vēsturisko rekonstrukciju studija un ekskursija: Pieaugušajiem Eur 7.00 / Pensionāriem Eur 6.00 / Skolēniem Eur 3.00

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks Rīgā ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Zemgales pilis: Rundāles pils šarms un Kurzemes guberņas galvaspilsēta! Dienas ekskursija Latvija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Livonijas Ordeņa cietoksnis - Bauskas pils – saldumu fabrika - Vēsturisko rekonstrukciju studija - Rundāles pils – Jelgava un Jelgavas pils