«Zemgales pilis un Rundāles pils ziedošais rožu dārzs!»
Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Trušu pilsētiņa – Livonijas Ordeņa cietoksnis - Bauskas pils – Rundāles pils – Jelgavas pils
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Dzirnavu un Satekles ielas krustojums).
Pārbrauciens uz Trušu pilsētiņu. Pilsētiņā vairāk nekā 30 mājiņās dzīvo līdz 500 dažādu šķirņu truši. Pilsētiņā apskatāmas zosis, pīles, tītari, dažādu šķirņu vistas.Pilsētiņas lepnums Hailander šķirnes govis Tīna un Šēra. Pilsētiņā dzīvo 5 kazas un divi āzīši Fredis un Janka.
Tālāk mūsu ceļš ved uz Bausku. Apskatīsim Livonijas Ordeņa cietoksni un Bauskas pili. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā daļa – Livonijas ordeņa pils celta 15. gadsimta vidū, taču no tās līdz mūsdienām saglabājušās tikai drupas. Jaunākā pils ansambļa daļa ir Kurzemes hercogu Ketleru rezidence un tā būvēta 16. gadsimta beigās. Celtne ir vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē manierisma laika piļu arhitektūras un lietišķi dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē. (Apskate no ārpuses).
Pārbrauciens uz Rundāles pili. Katru gadu Rundāles pils dārzā zied rozes. Rožu dārzs izveidots viena hektāra platībā abās ornamentālā partera pusēs, aizpildot arhitekta Frančesko Rastrelli projektētos laukumus. 18. gs. tie netika apstādīti, jo Kurzemes hercogu dārzu greznoja vienīgi podos audzētas rozes. Pilij tuvākajos laukumos aug angļu rozes – tās visvairāk līdzinās vēsturiskajām rozēm. Mūsdienu rozes sakārtotas laukumos pa krāsām – rietumu pusē baltas, rozā un sarkanas, bet austrumu pusē dzeltenas, oranžas un gaišu pasteļtoņu rozes. Atsevišķiem selekcionāriem vai valstīm veltīti 52 rožu apļi – tajos apskatāmas šķirnes, kuras izveidojuši 72 selekcionāri no 17 valstīm. Latvijas rožu dārzā aug Dzidras Riekstas selekcionētās parka rožu šķirnes. Pastaida Rundāles dārzos. Tie kuri vēlas, var apmeklēt Rundāles pili.
Pārbraucam uz Jelgavu. Šeit atrodas Jelgavas pils, kas ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta itāļa Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Lielākā baroka pils Baltijas valstīs, kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. (Apskate no ārpuses). 2013. gada 2. septembrī Jelgavā pie Mītavas tilta tika atklāta tēlnieka Kārļa Īles veidotā skulptūra - strūklaka „Jelgavas students". Piestāsim pie skulptūras, lai varam pie tās nofotografēties.
Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.