Ziemassvētku noskaņa Kurzemes pilīs: vēstures stāsti malkojot vīnus sveču gaismā! Ekskursija Latvija

«Ziemassvētku noskaņa Kurzemes pilīs:  vēstures stāsti malkojot vīnus sveču gaismā»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Jaunpils pils – radošā darbnīca un sveču liešana – pusdienas mājas vīnu darītavā – Durbes pils

Agri no rīta, izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).

Dodamies ciemos pie Jaunpils pils mūka, kurš mūs iepazīstinās ar savu stāstu. Jautrais ceļojums viduslaikos katram, kam pāri sešpadsmit, būs lielisks un nebēdnīgs piedzīvojums kopā ar mūku Teodoru, kalponi un Mīlas dziesminieku. Ceļojuma laikā iepazīsim viduslaiku paražas, kurš vēlas varēs nodod bruņinieka zvērestu un izmēģināt sievišķo un vīrišķo ieroču valdīšanas mākslu. Mūsu ceļojumu papildinās romantiskie Dantes soneti, bet pils Vīna pagrabā par godu jaunieceltajiem bruņiniekiem un viņu sirdsdāmām varēs iztukšot vīna kausus. Noslēgumā sagaida lielgabala šāviens! Ar labu garastāvokli, dodamies tālāk. 

Dodamies uz radošās un fantāziju darbnīcu. Darbnīca piedāvā apgūt daudz jaunu prasmju: sveču liešanu, koka auto un kuģu būvi, tinglošanu, atstarotāju un puzles zāģēšanu, auduma un koka apgleznošanu. Mēs šodien apgūsim sveču liešanu. Meistari ir izstrādājuši dažādus sveču liešanas veidus, lai jau nepilnas stundas laikā katra paša veidotā svece būtu gatava! Dažādu krāsu parafīna sveču liešana iespējama četros veidos, par kuriem arī uzzināsim meistarklases ietvaros. Savu burvīgo svecīti, protams, ņemam līdzi – tā mūs varēs priecēt ar savu spožu gaismu ziemas  vakaros.

Laiks pusdienām! “Tēviņu” mājas vīna darītava atrodas ainaviskā vietā, no kuras paveras burvīgs skats uz skaistām dabas ainavām. Mājas vīnus saimnieks gatavo no pašu dārzā un savvaļā ievāktiem augļiem un ogām, un visi vīni tiek gatavoti no svaigi ievāktiem augļiem, ogām un to sulām, kas arī padara vīnus tik gardus un neatkārtojamus. Vīndaris pastāstīs par vīna tapšanas procesu no ogas un augļa līdz baudai. Pusdienās mūs sagaida brieža gaļas zupa un gardo vīnu baudīšana omulīgā gaisotnē mājas vīnotavā. Laimīgi un paēduši, braucam ciemos uz Durbes pili.

Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm. Mūs sagaida pils kundze, ar kuru kopā būs iespēja izbaudīt gada jaukāko svētku sajūtu. Ziemassvētku laiks Durbes pilī savulaik bija viena no tām svētku reizēm, kad kopā pulcējas pils īpašnieki, viņu ģimenes locekļi, draugi un muižas ļaudis. Pili rotāja mirdzoša egle un virmoja piparkūku smarža – Jūs esat aicināti izbaudīt šo Ziemassvētku noskaņu Durbes pilī arī mūsdienās. Ekskursijas laikā gluži kā atgriezīsimies senos laikos. 

Izbraukšana uz Rīgu. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Jaunpils apmeklējums: ieejas biļetes un interaktīva ekskursija pilī: 7 EUR
 • Sveču liešanas meistarklase: 6 EUR
 • Tēviņu mājas vīna darītava: ekskursija, pusdienas un vīna degustācija: 12 EUR
 • Durbes pils: ieejas biļete un ekskursija gida pavadībā: 4,50 EUR
 • Papildvieta autobusā: 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks Rīgā ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ziemassvētku noskaņa Kurzemes pilīs: vēstures stāsti malkojot vīnus sveču gaismā! Ekskursija Latvijā. Izbaudam Ziemassvētku noskaņu vienas dienas ekskursijā Latvijā. Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Jaunpils pils – radošā darbnīca un sveču liešana – pusdienas mājas vīnu darītavā – Durbes pils