Ziemeļigaunijas lielākie ūdenskritumi, pilis un neatkārtojamā daba! Nedēļas nogale Igaunija

«Ziemeļigaunijas lielākie ūdenskritumi, pilis un neatkārtojamā daba!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Keilas ūdenskritums – Tallina – Jagalas ūdenskritums – Kiiu cietoksnis - Lāhemā nacionālais parks – Palmses muiža – Rakveres cietoksnis - Tartu

1.diena

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris). Dodamies uz Igauniju! 

Pirms Tallinas apskatīsim Keilas ūdenskritumu pie Keilas upes, te pat arī atrodas Benkendorfu dzimtas parks (18.gs.). Turisalu klintis. Keilas ūdenskritums atrodas Harju apriņķa Keilas pagastā, Keila - Joa ciemā. Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jagalas ūdenskrituma. Caur parku, ceļš uz ūdenskritumu ved gar upes ieleju pāri diviem paceļamajiem tiltiem, kuru margas rotā jaunlaulāto pāru atstātās piekaramās atslēgas, kas tur tiek pieslēgtas, cerot uz laimīgu, ilgu un skaistu laulību.

Ierašanās Tallinā. Ceļš ved uz Kadriorgas pili, kur iepazīsimies ar šo krāšņo celtni, kas uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils celta 18.gs., Pētera I valdīšanas laikā. Pils kalpoja par vasaras imperatoru rezidenci.19.gs. Kadriorga bija populārs kūrorts, kur atpūtās un atveseļojās ne tikai augstmaņu ģimenes locekļi, bet arī Pēterburgas elite. Mūsdienās šeit atrodas Igaunijas Mākslas muzejs un ārzemju mākslas kolekcijas izstāde.

Pēc izvēles piedāvājam pastaigu ekskursija pa Tallinas vecpilsētu – romantisko Igaunijas galvaspilsētu. Tallinas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā un tā ir viena no vislabāk saglabātajām Eiropas viduslaiku pilsētām, ar līkumaino bruģēto ieliņu tīmekli, kas saglabajies gandrīz neskarts kopš 11. – 15.gs. Visas svarīgākās ēkas un baznīcas, tāpat arī pilsētas iedzīvotāju un tirgotāju dzīvojamās mājas ar klētīm un noliktavām ir saglabatas sākotnējā izskatā vēl no viduslaikiem. Iespēja apskatīt nocietinājuma sienas un torņus: Resno Margaritu un Garo Hermani. Tallinas Rātsnams - vienīgais saglabātais Rātsnams Ziemeļeiropā, no kura paveras lielisks skats uz Vecpilsētu. Rātsnams celts gotiskā stilā ar pilsētas simbola - Vecā Tomasa figūru vējrādī. Oleviste, Doma baznīca un pareizticīgo katedrāle.

Brīvs laiks. Iespēja apmeklēt Tallinas bastionu. Tallinas nocietinājuma uzbēruma noslēpumainās ejas tika izbūvētas kopā ar bastioniem 17.-18. gadsimtā. Ejas tika izbūvētas, lai slēptu no ienaidnieka acīm kareivju, munīcijas un cita aprīkojuma pārvietošanu. Ejas izmantoja arī izlūkošanas vajadzībām – pa tām tika novērotas ienaidnieka pazemes mīnēšanas operācijas. 1857. gadā nocietinājuma uzbērums tika izslēgts no militāro objektu saraktiem, un tajā tika izveidoti ingeru un zviedru bastionu parki. Mūsdienās šajā teiksmainajā vietā atrodas interesants muzejs. Tas izvietots viduslaiku tornī "Kiek in de Koek", kas lejasvācu dialektā nozīmē "ieskatīšanās virtuvē (ķīķerēšana ķēķī)" un tam piegulošajās ejās un tuneļos. Ekspozīcija aizved skatītājus uz 1219. gada Tallinu, stāstot par toreizējiem notikumiem, paražām un cilvēkiem.

Brīvais laiks pastaigām pilsētā. Nakts viesnīcā Tallinā.

2. diena

Brokastis. Izbraukšana no viesnīcas.  

Jagalas ūdenskritums - atrodas Jegalas upes lejtecē, ir apmēram 8 metrus augsts un 50 metrus plats. Šis ir visplatākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā. Interesanti zināt: Jegalas upes lejtece no ūdenskrituma līdz upes grīvai ir viena no zvejnieciski bagātākajām vietām Igaunijā - šeit sastopami lieli foreļu un lašu krājumi.

Lahemā Nacionālais parks vilina ar savu daudzveidību. Te atrodas Igaunijas skaistākās muižas, leģendārie un savdabīgie piekrastes ciemi, neskaitāmus atklājumus piedāvājošā neskartā daba. Lāhemā Nacionālais parks atrodas uz četrām pussalām, tika dibināts pirms vairāk kā 40 gadiem un tā galvenā doma ir - saglabāt pirmatnējo skaistumu un dabas ainavu daudzveidību. Parka nosaukums: Lahemā, tulkojumā no igauņu valodas nozīmē „līču zeme”. Šeit tiek aizsargāta meža, purvu un pludmales ekoloģiskā sistēma, kā arī vēstures un arhitektūras pieminekļi.  Lahemā ir viena no svarīgākajām Eiropas mežu aizsardzības zonām. Šeit paveras skats uz neskaitāmām mazajām Igaunijas saliņām. Apskatīsim Kiiu - tas ir mazākais cietoksnis Baltijā, kur var nobaudīt īpašu gatavotu olu liķieri, un izpētīsim barokālo Palmses muižas muzeju

Dienas turpinājumā Rakveres pils! Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gadsimta sadzīves apstākļiem, kur gan mazie, gan arī lielie apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu. Iepazīsim pils dzīvi viduslaikos – dosimies pie viduslaiku friziera, apmeklēsim romantisko viduslaiku dārzu un burvju aku, kas piepilda vēlēšanās, redzēsim viduslaiku pils iedzīvotājus, apmeklēsim pils baznīcu, vīna pagrabu un drošākie varēs apmeklēt cietumu un moku kambari. 

Pēcpusdienā izbraukšana uz Tartu – tā ir savdabīga un ļoti daudzveidīga pilsēta, studentu pilsētiņa – dibināta 1632. gadā pēc Zviedrijas karaļa Gustava II Ādolfa rīkojuma. Pilsēta ar senām tradīcijām, bet mūsdienīgu atmosfēru pateicoties iedzīvotājiem un dzīvesveidam.Jums būs brīvs laiks nelieli pastaigai pa pilsētu. Varat apskatīt vienu no Tartu pērlēm – Toomemjagi kalnu, kur atrodas angļu stilā iekārtots parks. Doma baznīcas drupas. Rātslaukums, kas jau senos laikos tika izmantots kā tirgošanās vieta starp vecpilsētu un ostu. Viduslaikos uz laukuma uzcēla Rātsnamu – pilsētas valdi. Sv. Jāņa baznīca ir ne tikai interesanta vietējas nozīmes kultūras ēka, bet arīiespaidīgs piemineklis visas Rietumeiropas mērogā. Brīvs brīdis iedzert kafiju. 

Vakarā atgriešanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*, Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Tallinas apskates ekskursija: 5 EUR no personas
 • Palmses muižas muzeja apmeklējums vietējā gida pavadībā: 9 EUR
 • Tallinas bastiona eju apmeklējums vietējā gida pavadībā: 6 EUR
 • Ieejas biļetes un ekskursija Rakveres pilī: 11 EUR
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā: 40 EUR
 • Papildvieta autobusā: 40 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ziemeļigaunijas lielākie ūdenskritumi, pilis un neatkārtojamā daba! Nedēļas nogale Igaunija. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Keilas ūdenskritums – Tallina – Jagalas ūdenskritums – Kiiu cietoksnis - Lāhemā nacionālais parks – Palmses muiža – Rakveres cietoksnis - Tartu