Ziemeļpolija: Hēlas pussala un Sv.Dominika festivāls Gdaņskā! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Ziemeļpolija: Hēlas pussala un Sv.Dominika festivāls Gdaņskā!»

Sv. Dominika festivāls Gdaņskā – viens no lielākajiem un populārākajiem festivāliem Polijā, kā arī Eiropā un ir līdzvērtīgs tādiem festivāliem, kā Oktoberfest Minhenē un Weinachtsmarket Hamburgā.

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Hitlera bunkuri Wolfsschanze (Vilku midzenis) – Svētā Lipka klosteris - Gdaņska – Svētā Dominika festivāls – Sopota: mols – Hēlas pussala – Gdiņa - Malborkas pils 

1.diena 

06:00 izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā, pārbrauciens Lietuva, Polija. Wolfsschanze (Vilku midzenis) – Hitlera bunkuri Gerložas mežos, kur Hitlers 2. Pasaules kara laikā uzturējās vairāk nekā 800 dienas.  Sv. Lipka klosteris – skaistākā baroka celtne Polijā, kurā atrodas brīnišķīgas ērģeles ar kustīgām Dievmātes un eņģeļa Gabriela figūriņām. Kā leģenda vēsta, šajā vietā ap 1300. gadu uz liepas, kas auga  vietā, kur tagad atrodas baznīca, parādījās Dievmātes tēls ar bērnu rokās. Klostera baznīcā noklausīsimies ērģeļmūzikas koncertu. (Klostera ērģeļmūzikas koncertu laiki var mainīties un nevar būt garantēti.) Brīvs laiks pusdienām. Pārbrauciens uz viesnīcu. Nakts viesnīcā.

2. diena

Brokastis. Pēc vēlēšanās, iespēja doties izbraukuma ekskursijā «Gdaņska un Sopota» (25 EUR). Sopota - jaukā poļu kūrortpilsēta. Pastaiga pa Monte Kazino ielu un 516 m garo molu. Brīvs laiks pie jūras, vai varat izmantot brīvo laiku, lai nesteidzīgi izbaudītu tasi kafijas. Turpinājumā, senā Hanzas pilsēta - Gdaņska, ekskursija vecpilsētā vietējā gida pavadībā: majestātiskā Sv. Marijas baznīca, Eiropā vienīgais ar spēku darbināmais 14 gs. celtņa tornis, Dlugi Targ Laukumā redzēsim pilsētas simbolu – Neptūna strūklaku (1633. gads). Uz šīs strūklakas apmales ir redzami Gdaņskas ģērbonis un Polijas ērglis. Tālāk dosimies uz Marijas ielu, kur redzēsim zeltā rotāto Artusa namu. Motlavas upes krastmala ar suvenīru veikaliņiem un neskaitāmiem krodziņiem. Svētā Dominika festivāls - viens no lielākajiem un slavenākajiem festivāliem Polijā, kā arī Eiropā. Festivāla aizsākumi datējami jau ar 1260.gadu, kad Aleksandrs IV atļauj ordenim svinēt tā dibināšanu, rīkojot iespaidīgas svinības un jau tā paša gada augustā festivāls tiek atklāts ar 400 tirgoņu kuģu ienākšanu Gdaņskas ostā, no 16 dažādām valstīm. Kuģi līdzi ved visdažādākās preces, te būs iespēja iegādāties – labākos franču sierus, itāļu vīnus, čehu stiklu, krievu kažokus, Toruņas slavenās piparkūkas, kā arī zīdu, dzintaru, saldumus, dažnedažādus kulinārijas šedevrus un daudz citu lietu. Svētku laikā savas durvis vērs vairāk kā 1000 tirdzniecības vietu. Ikvienā Gdaņskas ieliņā Jūs priecēs ielas akrobāti, muzikanti, dejotāji un mākslinieki. Festivāls rada pasaku un apbur ar savu svētku sajūtu. Ik dienu, visa festivāla laikā, būs iespēja piedalīties dažnedažādos priekšnesumos, meistarklasēs, kā arī teatrālās izrādēs. Drosmīgākajiem, būs iespēja vērot Gdaņsku no panorāmas rata augstumiem. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

3. diena

Brokastis. Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā «Hēlas pussala un Gdiņa» (25 EUR). Pārbrauciens ar kuģīti uz Hēlas pussalu – 35 km garu jūrā iestiepušos zemes strēli. Neliela atpūta, pastaigājoties pa zvejnieku ciematu ar tā daudzajām suvenīru bodītēm un krodziņiem. Iespējas apmeklēt roņu akvāriju un nobaudīt sviestā ceptu buti – flandru. Brīvais laiks. Ar autobusu dodamies uz Gdiņu. Gdiņa – viena no lielākajām Baltijas jūras ostas pilsētām, kas sākotnēji bija neliels zvejnieku ciematiņš. Gdiņa – izteikta poļu pilsēta. Šeit atrodamas daudzas zinātnes un kultūras iestādes, kā arī labākās jūras skolas un muzeji: Okeanogrāfijas muzejs ar jūras akvāriju, Pilsētas muzejs, divi kuģu muzeji — karakuģis «Błyskawica» (Zibens) un mācību jahta «Dar Pomorza». Būs iespēja apmeklēt Okeanogrāfijas muzeju. Lai apskatītu Gdiņu no putna lidojuma, ir iespēja pacelties Akmens kalnā, no kura paveras skats uz līci, ostu un pilsētas centru. Brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā.

4. diena

Brokastis. Izbraucam uz Malborku. Malborka – Teitoņu ordeņa valsts galvaspilsēta. Malborkas pils apmeklējums. Viena no lielākajam gotiskā stila pilīm Eiropā – teitoņu valdnieku cietoksnis (XIII-XVgs.), Teitoņu ordeņa centrs. Pils ir iekļauta UNESCO kultūras mantojumu sarakstā. Pēc ekskursijas brīvs laiks pusdienām. Izbraukšana uz Rīgu. Pārbrauciens Polija, Lietuva. Vēlu vakarā/ naktī ierašanās Rīgā.

BRAUCIENA CENĀ IEKĻAUTS:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

PAPILDUS IZDEVUMI:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbraukuma ekskursija «Gdaņska un Sopota»: 25 EUR / 20 EUR bērnam līdz 12 gadiem
 • Izbraukuma ekskursija «Hēlas pussala un Gdiņa»: 25 EUR / 20 EUR bērnam līdz 12 gadiem
 • Kuģītis uz Hēlas pussalu: ~ 40 PLN
 • Ieejas biļetes Gdiņas Okeanogrāfijas muzejā un jūras akvārijā: 29 PLN / 19 PLN bērniem
 • Ieejas biļetes Malborkas pilī + ekskursija pilī, pils gida pavadībā: 45 PLN / 35 PLN bērniem
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 54 EUR
 • Papildvieta autobusā – 60 EUR

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī.
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi. 
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ziemeļpolija: Hēlas pussala un Sv.Dominika festivāls Gdaņskā! Ceļojums ar autobusu uz Poliju. Sv. Dominika festivāls Gdaņskā – viens no lielākajiem un populārākajiem festivāliem Polijā, kā arī Eiropā un ir līdzvērtīgs tādiem festivāliem, kā Oktoberfest, Minhenē un Weinachtsmarket, Hamburgā. Hitlera bunkuri Wolfsschanze (Vilku midzenis) – Svētā Lipka klosteris - Gdaņska – Svētā Dominika festivāls – Sopota: mols – Hēlas pussala – Gdiņa - Malborkas pils