Ziepju burbuļi un Medus ķirbji ar vīna garšu! Ekskursija pa Latviju

«Ziepju burbuļi un Medus ķirbji ar vīna garšu!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ezervanna ziepju darbnīca – Medus pils, medus degustācija – daiļā Kukšu muiža – ķirbju karaliste, ķirbju degustācija – mājas vīnu ražotne un gardo vīnu degustācija

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. (DUS NESTE, Satekles un Dzirnavu ielas stūris). Pārbrauciens uz Zemgales pusi. 

Pirmā pietura, Ezervanna ziepju darbnīca. Vieta atrodas klusā, ainaviskā vietā. Pie mājas ir skaists dārzs ar diviem dīķiem. Meistare savas ziepes, kuras dēvē par ziepēm ar raksturu, gatavo no dabiskām izejvielām, kurām pievieno daudzveidīgas piedevas. To vidū – arī ārstniecības augi, kas aug pašas dārzā vai savākti tuvākajā apkaimē. Katrai ziepītei savs raksturiņš, sastāvs, forma un aromāts. Gaišajā darbnīcā top ne tikai ziepes, bet arī skrubji, vannas piedevas, sejas un ķermeņa krēmi, lūpu balzams. Ziepju darbnīcā mums demonstrēs, kā tiek vārītas ziepes, sniegs padomus ķermeņa kopšanā. Būs iespēja apgūt prasmi ziepju veidošanā vai vannas bumbu taisīšanā. Skaisti iesaiņotu savu īpašo veidojumu varēsiet paņemt līdzi kā suvenīru vai dāvaniņu.

Tālāk dodamies ciemos pie pieredzējuša bitenieka Jāņa! Īstā Medus pilī atklāsim medus daudzveidību, piedalīsimies monofloro medus degustācijā un salīdzināsim to ar tehnoloģijas radītu dabīgu medus maisījumu. Drosmīgākie var sadraudzēties ar bitēm, un uzrīkot fotografēšanos. Protams, šo dzintara krāsas saldumu katrs varēs arī nopirk līdzņemšanai uz mājām. 

Senajā godībā atkal atmirdz Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums - Kukšu muiža. Ļausimies neaizmirstamajai muižas atmosfērai - šeit apstājas laiks, un var sajust pagājušo gadsimtu elpu. Greznie paklāji, mirdzošās lustras, antīkās mēbeles, gleznas, sienu gleznojumi un greznie logu dekori ieved neatkārtojamā Kukšu muižas pasaulē. Katra telpa glabā savu stāstu par ēku īpašniekiem un aizgājušo gadsimtu mainīgo gaumi. Brīvs laiks pastaigai un atpūtai, laiks pusdienām, kuras varat ieturēt muižas restorānā, vai muižas parkā ir iespēja ieturēt nelielu pikniku ar līdzi paņemtu sviestmaizi. 

Dodamies uz ķirbju karalisti! Šeit, zemnieku saimniecībā, ķirbjus audzē aptuveni 30 ha platībā un tā ir viena no lielākajām šīs saules ogas audzētājām Latvijā. Šobrīd te audzē aptuveni 40 dažādas šķirnes, kas iedalāmas 7 grupās: sviesta, muskata, spageti, ozolzīļu, rieksta un vēl citās. Katra šķirne ir atšķirīga ne vien pēc izskata, bet arī pēc garšas, un ar tiem var eksperimentēt, piemēram, ēst svaigus, vārītus vai ceptus, kamēr katrs atrod to garšu, kas vislabāk patīk. Te savu ķirbīti atradīs arī tas, kas mēdz skaļi deklarēt: „Es ķirbjus neēdu!”. Saimniecības apmeklējuma laikā varēs apskatīt cik dažādi var būt ķirbji un kā tie aug. Katram tiks dota iespēja nobaudīt cik atšķirīgas ir ķirbju garšas un pārliecināties, ka tie nemaz nelīdzinās viens otram, bet atšķiras it visā. 

Dienas izskaņā dodamies baudīt īstus mājas vīnus. Tumes pusē esošā bioloģiskā zemnieku saimniecība audzē dažādas ogas – zemenes, avenes, ķiršus, upenes, cidonijas, aronijas, ērkšķogas, no kurām gatavo mājas vīnus. Starp tukumnieku iecienītākajiem te ir ķiršu, ābolu un mežābolu vīni. Nodegustēsim dažādus vīnus, un katrs varēs izvēlēties sev visgardāko. Protams, to gardāko, varēs arī atvest mājiniekiem! 

Vakarā atgriešanās Rīgā. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu
 • Meža brāļu saimniecības apmeklējums un ekskursija

Papildus pakalpojumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Ziepju darbnīca + ziepju izgatavošana: 8 EUR
 • Ieejas biļetes Medus pils + degustācija: 3 EUR
 • Ķirbju karaliste + ekskursija: 3 EUR pieaugušajam, 1,50 EUR skolēnam
 • Mājas vīnu degustācija: 6 EUR
 • Papildvieta autobusā – 10 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Ziepju burbuļi un Medus ķirbji ar vīna garšu! Ceļojums, ekskursija pa Latviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Ezervanna ziepju darbnīca – Medus pils, medus degustācija – daiļā Kukšu muiža – ķirbju karaliste, ķirbju degustācija – mājas vīnu ražotne un gardo vīnu degustācija