Ceļojumu blogs

Ceļojumi uz Slovākiju!

Ceļojumi uz Slovākiju!

Slovākija- neliela Eiropas valsts, kura ir gatava dalīties ar ceļotājiem no visas pasaules ar savu apbrīnojamo dabu, ar tās skaistumu un šarmu. Brīnumskaisti kalni, pasakainas upes un ūdenskritumi un labi saglabājusies arhitektūra un kultūra. Šī nelielā valsts, pateicoties savam maigajam klimatam, ir gatava pieņemt ciemiņus visa gada garumā.

Visā pasaulē atzīmē, ka Slovākijā ir ļoti labi saglabājusies senā arhitektūra. Spišas pils, brīvdabas muzeji – tai skaitā plaši pazīstamais Vlkolínec, Boinices pils un Bratislavas pils ir vieni no populārākajiem apskates objektiem, kurus apmeklē tūristi Slovākijā. Bratislavas mazās un piņķerīgās ieliņas labi sadzīvo kopā ar tādiem mūsdienīgiem objektiem kā Bratislavas tilts ar savu neparasto skatu laukumu. 

Dabas mīļi, dodoties ceļojumā uz Slovākiju, varēs pilnā mērā gūt baudu, vērojot Slovākijas daiļās ainavas, kalnus un apmeklējot Slovākijas alas. Ceļotāji, kuriem svarīgs ir komforts, novērtēs Slovākijas viesnīcas. Pirms doties mājās, noteikti ir jāiegādājās suvenīri! Vispopulārākie suvenīri un dāvanas ir kristāla priekšmeti, nacionālie suvenīri, šokolāde un, protams, gardais Slovākijas vīns. 

Sena vēsture, arhitektūras pieminekļi un brīnumainā daba, nav vienīgais kā dēļ būtu jābrauc uz Slovākiju! Valsts bagātību krātuvē vēl ir pasakainie, ārstnieciskie kūrorti – termālie un minerālie ūdens baseini. Uz Slovākiju brauc ne vien atpūsties, bet arī izveseļoties slavenajos kūrortos! 

Aicinam Jūs doties ceļojumā ar autobusu uz Slovākiju. Visas tūres uz Slovākiju, izbraucot no Rīgas: pavasarī, vasarā, rudenī un ziemā. Tā pat, ceļojumi uz Poliju svētkos: Maija svētkos, Jāņos un Līgo svētkos, skolēnu brīvlaikā un uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu!

Ceļojumi ar autobusu uz Slovākiju:

  • Slovākijas kalni un neatkārtojamā Ungārija Donavas ielokā! Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Poprada - Domicas alas – Budapešta: brauciens ar kuģīti pa Donavu, Sečeņi peldvieta – Estergoma: «Ungārijas Vatikāna» - Višegrada – Sentendre: Marcipāna muzejs – Egera: termālie baseini un vīna pagrabi un ungāru «Čarda»
  • Apburošā Slovākija un dabas brīnumi un pilis Morāvijā. Ceļojums ar autobusu Čehija, Slovākija Apmeklētās vietas un pilsētas ceļojuma laikā: Čehija: Brno- Morāvijas pilis (Valtice, Lednice un Mikulova)- «Macohas»- Austrija: Kreuzenstein pils- Slovākija- Bratislava- Boinica- Ungārija: Budapešta
  • Apburošā Slovākija: termālie avoti un baseini, stalaktītu alas un Augstie Tatri. Ceļojums ar autobusu. Apmeklētas vietas ceļojuma laikā: Varšava – Pienini Nacionālajā parks – nobrauciens ar plostiem - Poprada– Jasova - Košice – Spišas cietoksnis – Levoča - “Vrbov” termālais parks – Bardejova - Demanovas stalaktītu alas: Brīvības ala un Ledus ala – Oravas pils

SLOVĀKIJAS PILSĒTAS

Bratislava un Bratislavas vecpilsēta

Omulīgi vēsturiskie rajoni, šaurās un senās ieliņas, daiļa arhitektūra – tāda ir Bratislavas vecpilsēta. Te atrodas Svētā Martina baznīca, kurā tika kronēti Ungārijas valdnieki, senais Rātsnams un pati Bratislavas pils – monumentāla celtne, kurai ir izteikta četrstūra forma. Pils stalti stāv kalnā, vērojot zem tās atrodošos pilsētu un Dunajas upes ūdeņus, kuri paliek pils otrā pusē. Bratislavas vecpilsētas centrs ir Galvenais pilsētas laukums, jeb arī saukts – Tirgus laukums. Šeit labi sadzīvo kopā dažādi gadsimti un arhitektūras stili – baroks, gotika un klasicisms, bet zem koku ēnām ir izvietojušies un paslēpušies, mazie veikaliņi, kafejnīcas un pilsētas galerijas. 

Poprada

Pazīstams kalnu kūrorts, kurš atrodas Tatru pakājē. Plaši populārs slēpotāju vidū. Pirmās vēsturiskās ziņas par Popradu ir datētas ar 13. gadsimtu, bet tajā laikā Poprada vēl nebija tik liela, cik to redzam šodien. Tā bija grupa nelielu ciemu, kuri ar laiku apvienojās, un izveidoja vienu pilsētu. Lai redzētu galvenos tūristu apskates objektus, iesakām pastaigāt Kežmarok rajonā. Šajā rajonā ir saglabājusies sena pils un sena koka baznīca – abi apskates objekti ir izpildīti gotikas stilā. Popradas pilsētā iesakām apmeklēt daudzos pilsētas muzejus un galerijas, apmeklēt kafejnīcas un veikaliņus, kuru šeit ir daudz. Tā pat, Poprada ir slavena ar saviem reliģiskiem arhitektūras pieminekļiem – baznīcām. Viena no senākajām un daiļākajām pilsētas baznīcām tiek uzskatīta Svētās Marijas baznīca. Taču, ne mazāk apmeklēta, ir Svētā Egidija baznīca – senākā Popradas pilsētā, un īsts arhitektūras dārgums.

Košice

Košice ir otra lielākā pilsēta Slovākijā, valsts centrālajā pilsētā, kura apvieno sevī daudzas nacionalitātes un kultūras. Lai gan Košice ir viena no lielākajām pilsētām Slovākijā, nav tālu jāiet, lai iepazītos ar tās galvenajiem apskates objektiem – tie visi atrodas Košices vecpilsētas teritorijā, un blakus viens pie otra. Košices vecpilsēta ir lielākā aizsargājamā teritorija Slovākijā, kurā atrodas liels daudzums aizsargājamo arhitektūras pieminekļu. Vecpilsētas centrālais objekts ir Galvenais laukums, kurš ir uzskatīts par skaistāko pilsētas laukumu Slovākijā. Pilsētas laukums ir dzīvības pilns – iedzīvotāji un pilsētas viesi šeit pavada daudz laika gan izklaidēm, gan atpūtai. Laukumu, kā josta, apjož liels daudzums vēsturisku pieminekļu, bet laukuma galvenā pērle ir Svētās Elizabetes baznīca, lielākā baznīca Slovākijā. Kā vēl viens pilsētas simbols – ir neliela skulptūra, veltīta maratonam. Ir jāatzīmē, Košices iedzīvotāji lepojas ar to, ka ik gadu pilsēta piedalās Starptautiskajā Pasaules maratonā, kurš ir vecākais tāda tipa pasaulē. 

Levoča

Levoča – sena pilsēta, valsts austrumu reģionā. Kultūras un vēstures mantojums, kura ēkas – arhitektūras pieminekļi, atgādina par valsts uzvarām un vēstures notikumiem. Kā ir ierasts senās pilsētās, tā arī Levočas pilsēta, par centru ir uzskatīts pilsētas galvenais laukums, kuram ir četrstūra forma. Laukumā atrodas Romu-katoļu Svētā Jēkaba baznīca, celta 14. gadsimtā. Baznīca ir viena no nozīmīgākajām reliģijas celtnēm Slovākijā. Liela vērtība ir baznīcas interjers – tas ir nozīmīgs viduslaiku kultūras mantojums. Baznīcas altārs ir veidots no koka un ir 18,6 metrus augsts, tas ir vienīgais tāda tipa pasaulē. 

Bardejova

Bardejovas pilsēta ir lepna par savu pirmo vietu konkursā “Pati skaistākā pilsēta Slovākijā”. Un tas nav pārsteidzoši, pilsētiņa tiešām ir neparasti skaista! Bardejova ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Iespējams, pati skaistākā un iemīļotākā vieta pilsētā, ir pilsētas Galvenais laukums, kurā atrodas daudzi gotiskie namiņi, Svētā Egidija baznīca un bijušā Rātsnama celtne – pirmā celtne Slovākijas teritorijā, kura ir celta renesanses stilā. Šodien ēkā atrodas muzejs. Kā vēl viena pilsētas pērle, ir franciskāņu klosteris ar Svētā Jāņa Pestītāja baznīcu, tā pat augsta estētiskā vērtība ir ebreju rajonam un pilsētas parkam ar strūklakām, kurš atrodas pie pilsētas nocietinājuma sienām. Ja Jūs vēlaties apmeklēt Bardejovas parku pašā parka uzplaukuma laikā, tas ir jāapmeklē Bardejovas festivāla laikā, kurš norit ik gadu augustā. Aptuveni 5 km attālumā no Bardejovas centra atrodas Bardejovas kūrorts – viens no populārākajiem kūrortiem valstī, tas ir viens no visapmeklētākajiem un lielākais Slovākijā.

Slovākijas pilis

Bojnices pils

Bojnices pils atrodas pilsētā, kura dēvēta tādā pašā vārdā – Bojnice. Šī pils ir visvērtīgākā un vissenākā saglabājusies pils Slovākijā. Pirmie dokumenti, kuros ir pieminēta pils, datējās ar 12. gadsimtu. Bojnices pils ir slavena ar saviem spokiem! Tai ir daudz mistisku spoku stāstu, ko pastāstīt, un, lai uzzinātu visas pils leģendas, būs nepieciešamas vairākas dienas! Katru gadu Maijā Bojnices pilī norit ikgadējais Spoku Festivāls, kura laikā pili apmeklē vairāki tūkstoši pārģērbtu tūristu un vietējo iedzīvotāju.

Spišas pils

Slovākijas austrumu daļā esošās pilsdrupas ir vienas no lielākajām Eiropā. Spišas pils (Spišský hrad) ir ap 12. gadsimtu celta romāņu stila akmens pils, kas kopš 1993. gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Spišas pils ir viena no lielākajām Eiropā, un, laikā, kad pils bija vesela, tā bija gandrīz neuzvarama un neiekarojama. Tās sastāvā ir Augšējais, Vidējais un Zemais laukums, katrs no kuriem ir ierobežots ar savām nocietinājuma sienām. Tādēļ, pat, ja ienaidniekam izdevās tikt iekšā vienā no laukumiem, nemaz nesolīja uzvaru, jo pārējās nocietinājuma sienas nebija iespēja iekarot. 1780. gadā pils cieta ugunsgrēkā un viss, kas no tās palicis, ir šodien apskatāmās drupas. Spišas pils uzcelta uz 200 metrus augstas dolomīta klints, tādēļ tā ir pamanāma jau pa lielu gabalu. Šī ir arī populāra filmu uzņemšanas vieta.

Oravals pils

Oravas pils, kas atrodas uz 112 metrus augstas klints pie Oravas upes, tiek uzskatīta par pašu skaistāko Slovākijas pili. Pils it kā karājas tieši virs upes, un tieši šī novietojuma dēļ tai ir vēl viens nosaukums - “ērgļa ligzda”. Gadsimtu gaitā, pils ir augusi, un šodien tajā atrodamas 154 dažādas istabas un zāles, 754 pakāpienus un pasakainu skatu! Pils celšana ir bijis garš process, un katrs gadsimts pils arhitektūrā ir atstājis savas pēdas: šodien gan pils ārpusē, gan interjeros var manīt dažādus arhitektūras stilus: gotika, renesance, baroks un pat elementi no modernisma. Brīnišķīgais skats, kas ieskauj Oravas pili, spēj apburt ik vienu. 

Dabas objekti Slovākijā

Augstie Tatri

Slovākijas Augstie Tatri – viens no populārākajiem dabas apskates objektiem Slovākijā. Šie pasakainie Slovākijas kalni ir daļa no Tatru kopuma, un ir Karpatu augstākā daļa. Ik gadu aptuveni pieci milijoni tūristu apmeklē Slovākijas Tatrus, lai pavadītu šeit savu atvaļinājumu vienā no slēpošanas kūrortiem. Taču ne vien slēpotāji ir iecienījuši šos kalnus, te var sastapt arī alpīnistus, vai tos, kuri gūst baudu no pārgājieniem. Augstajos Tatros ir 17 kalnu virsotnes, kuru augstums pārsniedz 2500 metrus virs jūras līmeņa, un pati augstākā virsotne ir Gerlachovsky stit, kas ir 2655 metrus augsta. Tā pat, Augstie Tatri ir bagāti ar ūdenskritumiem! To šeit ir ielā daudzumā, un tie piesaista tūristus kā magnēts. Īpaši skaisti ūdenskritumi ir pavasarī, kad, kūstot sniegiem, tie ir pilni ar ūdeni! Pie ūdenskritumiem, ir jāpiemin arī dzidrie ezeri, dziļākais no kuriem ir 53 metrus dziļš. Flora un fauna Slovākijā ir neparasta un tā noteikti ir jāredz savām acīm.

Pienini Nacionālajā parks un nobrauciens ar plostiem pa Dunajecas upi

Pienini Nacionālajā parks - pats mazākais no Slovākijas nacionālajiem parkiem, taču tā krāšņums un augu valstība ir visbagātākā. Otrs vecākais Slovākijas parks, atrodas uz pašas robežas starp Poliju un Slovākiju. Tieši starp divām valstīm, kalnu pakajē, ir izveidojusies aizsargājama zona. Viens no populārākajiem un iemīļotākajiem laika pavadīšanas priekiem ir nobrauciens ar plostiem pa Dunajecas upi, kuru izbaudīsim arī mēs! Upe pati par sevi nav dziļa, bet ļoti daudz krāču un tā vietām ir ļoti strauja, bet plostnieki savu darbu zin līdz ar to brauciens ir drošs un patīkams. Klinšainie skati nepamet visa brauciena garuma! Brauciens ilgst aptuveni divas stundas pa 11 km garu trasi.

Zem Slovākijas zemes atrodas milzīgas bagātības! Šeit atrodas 6 200 Slovākijas alas – tas ir liels daudzums! Apmeklēsim pašas ievērojamākas un interesantākās alas!

Pati garākā no Slovākijas alām – Demjanova alu sistēma, tā stiepjās 35 km garumā, bet pati dziļākā Slovākijas ala ir aptuveni puskilometru dziļa. Vislielākās pazemes platības aizņem desmitiem metru! Ar stalaktītiem viena no bagātākajām alām pasaulē ir Krasnogorskas ala – vairāk kā 32 metri stalaktītu! Patīkams piedāvājums vasaras karstumā – veldzinošās Ledus alas. Vai, ja vēlaties asākas sajūtas, tad izbrauciens ar laivu pa pazemes upi Domices alā! Vairākums Slovākijas alu ir atzītas par ārstnieciskām – tām ir ļoti labvēlīgs klimats, kas pozitīvi ietekmē elpošanas ceļus. Zem zemes ir vairāk rosības un dzīves, nekā var šķist pirmajā acumirklī! 

Domicas ala

“Gemera rota un lepnums” - Domicas ala, piedāvā tūristiem doties izbraukumā ar laivu pa pazemes upīti, lai iepazītos ar alas bagātībām un krāšņumu. Tā pat te ir iespēja izbraukt ar laivu pa upīti Stiks. Lai gan ala tika atklāta jau 1926. gadā, tūristiem to atvēra tikai 1932. gadā. Domicas ala ir plaša, tās galvenās rotas ir Svētā Maikova baznīca un greznie pazemes ezeri, kurus mēdz dēvēt par Romas pirtīm. Stalaktītu daudzveidība padara alu greznaini daiļu, un izbrauciens ar laivu atstāj spilgtas emocijas! 

Demanovas stalaktītu alas

Demanovas stalaktītu alas ir visskaistākās un interesantākās Slovākijā, atrodas zem Zemajiem Tatriem. 2 km pastaiga pazemē pa alu labirintiem un zālēm piecos dažādos līmeņos. Demanovas Brīvības ala, kuru apmeklēsim, ir viena no skaistākajām Eiropas alām un pati apmeklētākā ala Slovākijā. Alai ir sarežģīta koridoru, pazemes zāļu un grotu sistēma. Bez stalaktītiem, stalagmītiem un brīnumainiem akmens ūdenskritumiem šeit atrodas arī raksturīgi nelieli ezeriņi ar bagātīgiem stalaktītu rotājumiem dažādos veidos. Alā atrodas daudz istabu, dažādu izmēru zāles un koridori. Trīs lielākās zāles, kuru izmēri ir 75 m, 45 m un 65 m. 

Demanovas ledus ala, kuras garums ir 1750 m. Alas zemākajās daļās atrodas skaisti ledus veidojumi. Visskaistākie tie ir pavasarī, kad ūdens no kūstošā sniega ieplūst alā un tur sasalst, veidojot ledus grīdu un varenas kolonnas. Taču, protams, arī vasarā Ledus alu ir vērts apmeklēt! Tas būs patīkams vēsums, vasaras karstajā dienā! Demanovas ledus ala ir viena no pirmajām alām, kuru atklāja pasaulē! Savu popularitāti ala ieguva jau viduslaikos! Alu ir vērts apmeklēt, lai redzētu tik skaistu dabas brīnumu kā pazemes ūdenskritums. 

Ceļojumi uz Slovākiju! Slovākija- neliela Eiropas valsts, kura ir gatava dalīties ar ceļotājiem no visas pasaules savu apbrīnojamo dabu, ar tās skaistumu un šarmu, brīnumainiem kalniem, pasakainām upēm un ūdenskritumiem un labi saglabājušos arhitektūru un kultūru.