Atpūta Adrijas jūras piekrastē Horvātijā! Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu

«Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu»

Esot Horvātijā zūd realitātes sajūta un liekas, ka notiekošais ir sapnis. Fantastiskās ainavas, kristāla tīrā jūra, apburošās salas, nacionālie parki, ūdenskritumi un kanjoni – tā ir pasaka! Tie, kas reiz ir nokļuvuši šajā burvīgajā valstī, vēlas šeit atgriezties ne vienu reizi vien! 

Ceļojuma laikā apmeklētās vietas: Ungārija: Egera – Horvātija: Krkas nacionālas parks – Adrijas jūras piekraste – Dubrovnika – Lokrum sala – Kavicas ūdenskritumi – Stone – Horvātijas Maldīvijas - raftings pa Cetiņas upi - Bosnija un Hercegovina: Mostar – Plivas ūdenskritums

1.diena

05:00 Izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2.diena

Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis tūkstošās turku armijas uzbrukumus. 
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus, baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. Pārbrauciens līdz Horvātijai. Nakts viesnīca Horvātija.

3.diena

Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotajām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem.   Pārbrauciens līdz apartamentiem. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

4. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

Šodien Jums būs iespēja iepazīties ar to pašu labāko, ko piedāvā Horvātija! Burtiski ienirt valsts atmosfērā un izjust visu šīs valsts viesmīlību. Šodien mūs sagaida Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns!

Sāksim dienu ar austeru saimniecības apmeklējumu, kurā nobaudīsim šīs elitārās delikateses, kā arī vietējo vīnu “Plavac mali”. 
Pēc tam dosimies uz seno pilsētu Stone, kurā atrodas slavenā sāls ieguves vieta, kura šeit pastāv jau no seniem laikiem. Uzzināsim par sāls nozīmi un ieguves veidiem. No šejienes nāk arī Stona siena - astotais pasaules brīnums, no kuras paveras aizraujoša panorāma. 
Vēlāk mēs atpūtīsimies vienā no labākajām pludmalēm, kuru vietēji sauc par ''Horvātijas Maldīviju'', tās maigo smilšu dēļ, kas ir liels retums šajā reģionā. Laiks pusdienām. Pusdienās mēs dosimies uz vienu no labākajam saimniecībām, kur varēsim kārtīgi nobaudīt Dalmācijas virtuvi. Tiks pasniegts aperatīvs, salāti un gaļa ar kartupeļiem, kas cepti pelnos. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

5. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

Šodien būs iespēja iepazīties ar apbrīnojamu valsti, kura atrodas Eiropas centrā. Valsts ir īpaši pievilcīga ar savu ento-reliģiozo daudzveidību. Šī mazā apburošā valsts ir Bosnija un Hercegovina.

Valsts nosaukums ir radies no diviem pamata reģioniem, kas atrodas Balkānos. Tā ir vieta, kur Austrumi tiekas ar Rietumiem, vieta ar bagātu vēsturi un kultūru. 
Sākumā iepazīsimies ar pilsētu Mostar, kas ir īsta Bosnijas pērle! Kaut ko skaistāku par šo vietu ir grūti iedomāties! Šeit sagaida Katoļu baznīcu smailie torņi, osmaņu perioda celtnes, apaļakmeņu bruģētas ielas un pilsētas vidū Neretvas upe, kur atrodas Mostaras vecais akmens tilts, bez kura viennozīmīgi nav iedomājama Bosnija. Ekskursija Mostar pilsētā, gida pavadībā. Izejot mazās ieliņas, iepazīstot pilsētas vēsturi, ekskursiju beigsim Mostar pilsētas tirgū, kur mūs sagaida vietējo dzērienu degustācija. Viens no galvenajiem pilsētas objektiem, kurš tiek uzskatīts par pilsētas vizītkarti, ir Mostar tilts, tas ir iekļauts UNESCO sarakstā. Tā pat pilsētā, mazo ieliņu ielenkti, atrodas dažādi namiņi un mājas, kuras apbur ar savu skatu. Pēc ekskursijas, brīvs laiks, kura laikā iesakām izstaigāt Mostar tirgu – te būs patīkama iepirkšanās par patīkamām cenām! Pilsētā valda austrumu gars: daudzkrāsainās tirgus teltis, pilnas ar bižutēriju, krāsainiem lakatiem, ar kuriem rotaļājās vējš.. daudzo austrumu gardumu un garšvielu aromāts, kurš vilina nogaršot piedāvātos gardumus. Šeit ir noteikti tie jāpagaršo, un var nopirkt līdzi. 
Tālāk dodamies uz nākamo apburošo vietu – Blagai. Tieši šeit savu ceļu sāk upe Buna. No skatu laukuma redzēsim, kā varenais ūdens citas cauri akmenim: sāk savu ceļu no alas, kas atrodas klintī. Pusdienosim pie upes Buna iztekas, šī apgabala labākajā restorānā! (Piedāvājums pēc izvēles: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR). 
Pēc pusdienām, dienas noslēgumā apmeklēsim Hercegovinas pērli - Kavicas ūdenskritumus, kuri ir lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m un tie atrodas uz Trebižatas upes. Var droši apgalvot, ka šī vieta ir maza paradīze! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

6. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

Aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam raftingu pa Cetiņas upi, šis ir interesants un drošs pasākums ikvienam!

Cetiņas upe atrodas pasakaini skaistā vietā, kalnu un savādu koku ieskauta un ar tās vārda rašanos ir saistītas vairākas leģendas. Dzidrs ūdens, kurā var redzēt zemūdens augus un zivis, protams, būs arī krācītes. Pieredzējuši instruktori padarīs nobraucienu drošu un interesantu. Pirms raftinga katram dalībniekam izsniedz ekipējumu – airus, glābšanas vesti un ķiveri. Aukstā vai lietainā laikā Jūs saņemsiet arī hidrotērpu. Katrā laivā atrodas pieredzējis instruktors un visas tūristu darbības tiek rūpīgi kontrolētas un saskaņotas. Nobrauciens aizņem 3-4 stundas. Pēc raftinga piedāvājam sātīgas pusdienas privātsaimniecībā, kas atrodas 396 metrus virs jūras līmeņa – kas par pasakainu skatu! Šeit paveras skats uz upes Cetiņa kanjoniem. Pa ceļam uz viesnīcu sagaida vēl viens patīkams pārsteigums! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

7. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

“Tam, kurš meklē paradīzi uz zemes, obligāti jāapmeklē Dubrovniku, jo nekur citur vairs nevar atrast tādu cildenumu, krāšņumu un harmoniju”- Bernarda Šova vārdi.


Majestātiska pilsēta: Dubrovniki! Pateicoties skaistumam un bagātīgajam vēstures mantojumam, Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsētu ieskauj labi saglabājušies senie cietokšņi. Šeit tika uzņemtas pazīstamas filmas, kā, piemēram, sērijas no slavenā seriāla “Troņa Spēles”, kā arī filma “Ēdiens, es mīlu Tevi”..
Kājāmgājēju ekskursijas laikā Jūs redzēsiet Dubrovnikas skaistākās vietas: pilnībā saglabājušās, XV gadsimtā celtās cietokšņa sienas, no kurām pavērsies panorāmas skats uz blakus esošām salām, Sv. Blāziusa baznīca, pirmā aptieka, Eiropā, viena no vecākajām sinagogām, Franciskāņu klosteris, kā arī uzzināsiet par pilsētas krāšņo vēsturi. Brīvs laiks pilsētā. Tiem, kas vēlās redzēt vairāk, piedāvājam doties uz Lokrum salu (par papildus maksu). Lokrum sala ir interesanta ar to, ka šeit atrodas botāniskais dārzs, kurā ir dažādi interesanti un reti augi un koki. Šeit atrodas benediktīniešu klosteris, kopš tiem laikiem, kad šeit patika atpūsties meksikāņu imperatoram Maksimilianam Hāsburgam. Uz salas dzīvo ļoti daudz pāvi, kas nebaidās no cilvēkiem, kā arī daudz dažādu krāsu trusīšu un bruņurupuču. Jūras krastā paveras neaprakstāms skats. Atgriešanās apartamentos. Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. 

8. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju:

Šī būs skaista un romantiska diena uz ūdens, loģisks uz mierīgs nobeigums mūsu tūrei – izbraukums ar jahtu.

Šodien piedāvājam apskatīties Horvātiju no ūdens. Skaista jahta, kas ir stilistiski noformēta kā seno laiku buru jahta, vedīs mūs pretīm maigajai jūras brīzei. Ekskursijas laikā būs piedāvāti gardākie Horvātijas vīni un zivs uzkodas. Būs neliela pietura pie pilsētiņas Mali Ston, kur apskatīsim viduslaiku arhitektūru. Dienas vidū mūs sagaida gardas pusdienas no jūras veltēm, kuras mums pagatavos jahtas kapteinis. Svaigi pagatavotas mēdijas un citas gardas jūras veltes neatstās ne vienu vienaldzīgu. Pēc pusdienām atpūta, pelde un mierīgi baudīsim maigos saules starus.  Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

9. diena

Brīva diena Adrijas jūras krastā. Baudam dienu pie jūras! Ne velti Adrijas jūras krasta kurorti skaitās vieni no labākajiem un ekoloģiski tīrākajiem visā Eiropā. Viennozīmīgi populārākie kurorti, uz kuriem tiecās atpūsties daudzi Eiropas iedzīvotāji. Šī diena būs tīrā ūdens, vietējo delikatešu un skaisto Budvas dabas skatu baudīšanai! Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Foto Safari! Jūs sagaida neaizmirstams izbraukums ar laivām pa upi. Pēc izbraukuma baudīsim pusdienas vietējā krodziņā ar vietējo virtuvi, kā arī klausīsimies dziesmās, kuras mums te dziedās – mūzika pati vilks uzlaist kādu danci! 

10. diena

Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Horvātija, Austrija, Čehija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Čehija/Polija.

11. diena 

Tranzīts caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem), Slovākija un Čehija. Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām
 • 4-vietīgie apartamenti ar ērtībām Horvātijā, Adrijas jūras krastā (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuvi)
 • Ēdināšana: brokastis tranzīta viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā: 120 EUR
 • Personiskie izdevumi: ēšanai un suvenīriem

Izmitināšana: 

Pievēršat uzmanību! Cena tiek noteikta dzīvošanai apartamentos Horvātijā ar četrvietīgu izmitināšanu, skaitot: 2 personas vienā guļamistabā. Lielā istaba ar virtuvi ir koplietošanai. Piemaksa ir skaitīta uz visu izmitināšanas periodu. 

 • Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 120 EUR;
 • Piemaksa par divvietīgo izmitināšanu - 140 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu - 120 EUR; (viens istabā, be ne apartamentā)
 • Brokastis Horvātijā: 5 EUR no cilvēka/dienā
 • Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts!

Ekskursijas:

 • Ekskursija Egerā vietējā gida pavadībā: 10 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns: 30 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursiju un raftings pa Cetiņas upi + pusdienas: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Dubrovnikiem: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija ar jahtu + pusdienas: 35 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Foto Safari + pusdienas: 35 EUR

Ieejas biļetes:

 • Ieejas biļetes apskates objektos: Krkas nacionālais parks, Stonas siena, Izbraukuma ekskursija uz Lokrum salu: 100 HRK (15 EUR), Pusdienas: pie upes Buna iztekas: Piedāvāts izvēlei: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR; saimniecībā, Bosnijā un Hercegovinē

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju.
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas
 • veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

 

Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu. Ceļojums ar autobusu. Ceļojuma laikā apmeklētās vietas: Ungārija: Egera – Horvātija: Krkas nacionālas parks – Splita – Adrijas jūras piekraste – Dubrovnika – Lokrum sala – Bosnija un Hercegovina: Mostar – Plivas ūdenskritums – Horvātija: Kavicas ūdenskritumi – Stone – Horvātijas Maldīvijas - raftings pa Cetiņas up