Atpūta Adrijas jūras piekrastē Horvātijā! Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu

«Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu»

Esot Horvātijā, zūd realitātes sajūta un liekas, ka notiekošais ir sapnis. Fantastiskās ainavas, kristāla tīrā jūra, apburošās salas, nacionālie parki, ūdenskritumi un kanjoni – tā ir pasaka! Tie, kas reiz ir nokļuvuši šajā burvīgajā valstī, vēlas šeit atgriezties ne vienu reizi vien! 

Ceļojuma laikā apmeklētās vietas: Ungārija: Egera – Horvātija: Krkas nacionālas parks – Adrijas jūras piekraste – Dubrovnika – Lokrum sala – Kavicas ūdenskritumi – Veliki Ston – Horvātijas Maldīvas - raftings pa Cetiņas upi - Bosnija un Hercegovina: Mostara – Blagai

1. diena

05:00 Izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2. diena

Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3. vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis varenās turku armijas uzbrukumus. 
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus un baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. Pārbrauciens līdz Horvātijai. Nakts viesnīca Horvātija.

3. diena

Brokastis. Ekskursija uz unikālo Krkas nacionālo parku. Parka nosaukums radies no tāda paša nosaukuma upes, kur atrodas septiņi skaisti ūdenskritumi. Caur septiņpadsmit kaskādēm plūst tīrs ūdens, veidojot vairākus ezerus un kanjonus. Jūs varēsiet pastaigāties pa labiekārtotajām parka takām, apbrīnot vienu no skaistākajiem ūdenskritumiem Eiropā - Skradinski Buk, baudīt dabas panorāmas, peldēties dzidrajā ezerā un ieturēt maltīti restorānā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz ūdenskritumiem. Pārbrauciens līdz apartamentiem. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

4. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju^

Šodien Jums būs iespēja iepazīties ar pašu labāko, ko piedāvā Horvātija! Burtiski ienirt apkārtējā atmosfērā un izjust visu šīs valsts viesmīlību. Šodien mūs sagaida Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvas, austeres un vīns!

Sāksim dienu ar austeru saimniecības apmeklējumu, kurā nobaudīsim šīs elitārās delikateses, kā arī vietējo vīnu “Plavac mali”. 
Pēc tam dosimies uz seno pilsētu Veliki Ston, kurā atrodas slavena sāls ieguves vieta, kura šeit pastāv jau no seniem laikiem. Uzzināsim par sāls nozīmi un ieguves veidiem. Šeit atrodas arī tā sauktā “Stona siena” - astotais pasaules brīnums, no kuras paveras aizraujoša panorāma. 
Vēlāk mēs atpūtīsimies vienā no labākajām pludmalēm, kuru vietēji sauc par ''Horvātijas Maldīvām', tās maigo smilšu dēļ, kas ir liels retums šajā reģionā. Laiks pusdienām. Pusdienās mēs dosimies uz vienu no labākajam saimniecībām, kur varēsim kārtīgi nobaudīt Dalmācijas virtuvi. Tiks pasniegts aperatīvs, salāti un gaļa ar kartupeļiem, kas cepti pelnos. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

5. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

Šodien būs iespēja iepazīties ar apbrīnojamu valsti, kura atrodas Eiropas centrā. Valsts ir īpaši pievilcīga ar savu etno-reliģiozo daudzveidību. Šī mazā apburošā valsts ir Bosnija un Hercegovina.

Valsts nosaukums ir radies no diviem pamata reģioniem, kas atrodas Balkānos. Tā ir vieta, kur Austrumi tiekas ar Rietumiem, vieta ar bagātu vēsturi un kultūru. 
Sākumā iepazīsimies ar Hercegovinas pērli - Kavicas ūdenskritumiem, kuri ir lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m un tie atrodas uz Trebižatas upes. Var droši apgalvot, ka šī vieta ir maza paradīze! Pēc tam dosimies uz pilsētu Mostaru, kas ir īsta Bosnijas skaistule - “Tūkstots un vienas nakts” pilsēta! Kaut ko skaistāku par šo vietu ir grūti iedomāties! Šeit sagaida Katoļu baznīcu smailie torņi, osmaņu perioda celtnes, apaļakmeņiem bruģētas ielas un pilsētas vidū Neretvas upe, kur atrodas Mostaras vecais akmens tilts, bez kura viennozīmīgi nav iedomājama Bosnija. Ekskursija Mostaras pilsētā, gida pavadībā. Izejot mazās ieliņas, iepazīstot pilsētas vēsturi, ekskursiju beigsim Mostar pilsētas tirgū, kur mūs sagaida vietējo dzērienu degustācija. Viens no galvenajiem pilsētas objektiem, kurš tiek uzskatīts par pilsētas vizītkarti, ir Mostaras tilts, tas ir iekļauts UNESCO sarakstā. Senās Mostaras šauro ieliņu labirintā slēpjas viena no oriģinālākajām un skaistākajām mājām, kas saglabājusies līdz mūsdienām - turku nams Kaitaz. Pēc ekskursijas, brīvs laiks, kad iesakām izstaigāt Mostaras tirgu – te būs patīkama iepirkšanās par patīkamām cenām! Pilsētā valda austrumu gars: daudzkrāsainās tirgus teltis, pilnas ar bižutēriju, krāsainiem lakatiem, ar kuriem rotaļājas vējš.. daudzo austrumu gardumu un garšvielu aromāts, kurš vilina nogaršot piedāvātos gardumus. Šeit tie noteikti ir jāpagaršo, un var nopirkt arī līdzņemšanai. 
Tālāk dodamies uz nākamo apburošo vietu – Blagai. Tieši šeit savu ceļu sāk upe Buna. No skatu laukuma redzēsim, kā varenais ūdens laužas cauri akmenim, sākot savu ceļu no alas, kas atrodas klintī. Pusdienosim pie upes Buna iztekas, šī apgabala labākajā zivju restorānā! (uz oglēm cepta upes forele vai gaļas miks). 
Pēc pusdienām, dienas noslēgumā brīvais laiks, lai apmeklētu vēl vienu vēsturisku objektu - "dervišu māju". Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

6. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

Aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam raftingu pa Cetiņas upi, šis ir interesants un drošs pasākums ikvienam!

Cetiņas upe atrodas pasakaini skaistā vietā, kalnu un savādu koku ieskauta un ar tās vārda rašanos ir saistītas vairākas leģendas. Dzidrs ūdens, kurā var redzēt zemūdens augus un zivis, protams, būs arī krācītes. Pieredzējuši instruktori padarīs nobraucienu drošu un interesantu. Pirms raftinga katram dalībniekam izsniedz ekipējumu – airus, glābšanas vesti un ķiveri. Vēsākā vai lietainā laikā Jūs saņemsiet arī hidrotērpu. Katrā laivā atrodas pieredzējis instruktors un visas tūristu darbības tiek rūpīgi kontrolētas un saskaņotas. Nobrauciens aizņem 3-4 stundas. Pēc raftinga piedāvājam sātīgas pusdienas privātsaimniecībā, kas atrodas 396 metrus virs jūras līmeņa – kas par pasakainu ainavu! Šeit paveras skats uz Cetiņas upes kanjoniem. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

7. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:

“Tam, kurš meklē paradīzi uz zemes, obligāti jāapmeklē Dubrovniku, jo nekur citur vairs nevar atrast tādu cildenumu, krāšņumu un harmoniju”- Bernarda Šova vārdi.


Majestātiskā pilsēta - Dubrovnika! Pateicoties skaistumam un bagātīgajam vēstures mantojumam, Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsētu ieskauj labi saglabājušies senie pilsētas nocietinājuma mūri. Šeit tika uzņemtas pazīstamas filmas, kā, piemēram, vairākas sērijas no slavenā seriāla “Troņa Spēles” ..
Dubrovnikas apmeklējumu sāksim ar ekskursiju pa vecpilsētu vietējā gida pavadībā, kurš mums parādīs interesantākās vēsturiskās vietas. Tiem, kas vēlas redzēt vairāk, piedāvājam doties uz Lokrum salu (par papildus maksu – kuģīša biļete). Lokrum sala - noslēpuma apvīta vieta, tieši ar šo salu saistās visneparastākā leģenda par benediktīniešu mūkiem. Dosimies pastaigā pa salu, iepazīsimies ar tās vēsturi un mūsdienām. Pastaigas laikā  varēsiet plūkot botānisko dārzu, kurā brīvi pastaigājas pāvi, apmeklēt muzeju bijušajā Maksimiliana Ferdinanda rezidencē un izpeldēties slavenajā "Nāves jūrā" vai apmeklēt pludmali salas krastā. Pēc atgriešanās Dubrovnikā  būs iespēja pavakariņot restorānā, kas atrodas pašā vecpilsētas sirdī. Atgriešanās apartamentos. Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. 

8. diena

Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju:

Šī būs skaista un romantiska diena uz ūdens, loģisks uz mierīgs nobeigums mūsu tūrei – izbraukums ar jahtu.

Šodien piedāvājam apskatīties Horvātiju no ūdens. Skaista jahta, kas ir stilistiski noformēta kā seno laiku buru jahta, vedīs mūs pretīm maigajai jūras brīzei. Ekskursijas laikā būs piedāvāti gardākie Horvātijas vīni un zivju uzkodas. Būs neliela pietura pie pilsētiņas Mali Ston, kur apskatīsim viduslaiku arhitektūru. Dienas vidū mūs sagaida gardas pusdienas no jūras veltēm, kuras mums pagatavos jahtas kapteinis. Svaigi pagatavotas mīdijas un citas gardas jūras veltes neatstās ne vienu vienaldzīgu. Pēc pusdienām atpūta, pelde un laiks mierīgai maigo saules staru baudīšanai.  Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē. 

9. diena

Brīva diena Adrijas jūras krastā. Baudam dienu pie jūras! Ne velti Adrijas jūras piekrastes kurorti skaitās vieni no labākajiem un ekoloģiski tīrākajiem visā Eiropā. Viennozīmīgi tie ir populārākie kurorti, kuros atpūsties tiecas daudzi Eiropas iedzīvotāji. Šī diena būs tīrā ūdens, vietējo delikatešu un elpu aizraujošo dabas skatu baudīšanai! 
Piedāvājam izbraukuma ekskursiju uz Foto Safari! Jūs sagaida neaizmirstams izbraukums ar laivām pa upes kanāliem. Pēc izbraukuma baudīsim pusdienas nacionālā krodziņā ar vietējo virtuvi, kā arī klausīsimies dziesmās, kuras mums te dziedās – mūzika pati vilinās uzlaist kādu danci! 
Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē. 

10. diena

Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Horvātija, Austrija, Čehija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Polijas/ Čehijas pierobežā.

11. diena 

Tranzīts caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem), Slovākija un Čehija. Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām
 • 4-vietīgie apartamenti ar ērtībām Horvātijā, Adrijas jūras krastā (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuvi)
 • Ēdināšana: brokastis tranzīta viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana 
 • Papildvieta autobusā: 120 EUR
 • Personiskie izdevumi: ēšanai un suvenīriem

Izmitināšana: 

Pievēršat uzmanību! Cena tiek noteikta dzīvošanai apartamentos Horvātijā ar četrvietīgu izmitināšanu, skaitot: 2 personas vienā guļamistabā. Lielā istaba ar virtuvi ir koplietošanai. Piemaksa ir skaitīta uz visu izmitināšanas periodu. 

 • Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 140 EUR;
 • Piemaksa par divvietīgo izmitināšanu - 160 EUR;
 • Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu - 150 EUR; (viens istabā, be ne apartamentā)
 • Brokastis Horvātijā: 8 EUR no cilvēka/dienā
 • Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts!

Ekskursijas:

 • Ekskursija Egerā vietējā gida pavadībā: 15 EUR
 • Izbraukuma ekskursija Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns: 45 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu: 45 EUR
 • Izbraukuma ekskursiju un raftings pa Cetiņas upi + pusdienas: 50 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Dubrovnikiem: 45 EUR
 • Izbraukuma ekskursija ar jahtu + pusdienas: 50 EUR
 • Izbraukuma ekskursija uz Foto Safari + pusdienas: 50 EUR

Ieejas biļetes:

 • Ieejas biļetes apskates objektos: degustācija vīna pagrabos Egerā; Krkas nacionālais parks; austeru dgust ācija; pusdienas dalmāciešu saimniecībā; Stonas siena; Kravices ūdenskritumi; Izbraukuma ekskursija uz Lokrum salu; pusdienas saimniecībā, Bosnijā un Hercegovinē

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju.
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas
 • veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

 

Pērc
 • 12.07.23-19.07.23
  44 brīvas vietas
  51000
 • 06.09.23-13.09.23
  44 brīvas vietas
  51000
Pirkt

Atpūta Adrijas jūras piekrastē. Ceļojums uz Horvātiju un Bosniju un Hercegovinu. Ceļojums ar autobusu. Ceļojuma laikā apmeklētās vietas: Ungārija: Egera – Horvātija: Krkas nacionālas parks – Splita – Adrijas jūras piekraste – Dubrovnika – Lokrum sala – Bosnija un Hercegovina: Mostar – Plivas ūdenskritums – Horvātija: Kavicas ūdenskritumi – Stone – Horvātijas Maldīvijas - raftings pa Cetiņas up