Atpūta un relaksācija Hevīza ezera kūrortā: 9 dienas! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Atpūta un relaksācija Hevīza ezera kūrortā: 9 dienas!»

Atpūta un ārstēšanās vienā no vispazīstamākajiem kūrortiem ne vien Eiropā, bet Pasaulē – Hevīza ezera kūrortā!  Atpūta pie Hevīza ezera vilina ne tikai ar savu termālo ūdeni, un dziednieciskām spējām, bet arī neparasti daiļu dabu, Ungārijas gardiem ēdieniem, bagātu aromātisko vīnu izvēli un senu vēsturi – ar tās viduslaiku pilīm un cietokšņiem. Iepazīsti Ungāriju no jauna!

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā:  Budapešta -  Hevīza: Hevīza ezers -  Kestheja - Feštetiču pils -  Balatona ezers - Tihaņas pussala -  Balatonfireda – Badačoņ - Šumegas cietoksnis un bruņinieku turnīrs - Vesprēma – Herenda - Szigliget – Bratislava

1. diena

Izbraukšana no Rīgas agri no rīta. Lietuva. Polija, Slovākija. Nakts viesnīcā Slovākijā.

2. diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Budapeštu. Apskates ekskursija Budapeštā – Donavas daiļā pērle. Ekskursija vietējā gida pavadībā (15EUR). Iepazīšanās ar pilsētas vēsturiskajām daļām – Budu un Peštu: Ķēžu tilts, Zvejnieku bastions, Sv. Matjāša katedrāle, Karaļa pils un Budajas pils atjaunotās pilsdrupas, kā arī Varoņu laukums ar Ungārijas tūkstošgadei veltīto pieminekli. Budapeštā katra ēka, katrs tramvaja maršruts, katrs panorāmas skats, katra mājīgā kafejnīca, kuru apmeklēsiet dienā vai naktī, būs kā jauns patīkams pārsteigums. Jums patiks ekskursiju ceļojums uz Budapeštu, kas saukta gan par Mazo Parīzi, gan arī par Donavas pērli. Pārbrauciens uz Hevīza ezeru. Iekārtošanās viesnīcā.

Hevīza ezera kūrorts atrodas Balatona ezera dienvidaustrumos, un ir lielākais termālais ezers pasaulē! Karstie avoti vienmēr ir bijuši Ungārijas bagātība un labprāt izmantoti atpūtai un dziedniecībai jau kopš romiešu laikiem. Ezera karstais ūdens un dziednieciskais spēks ir atzīts pasaulē, un ezera dubļi, kuri atrodas ezera dzelmē, tiek izmantoti daudzos kosmētikas produktos. Ūdens pilnībā atjaunojas pēc katra 28 stundu cikla, līdz ar to – ezera ūdens ir vienmēr tīrs! Karstās ūdens straumes, sasniedzot ezera augšu, sadalās daudzās mazākās straumītēs un lēni kursē pulkstens rādītāja virzienā – ūdens paliek vienmērīgi silts un patīkams, pie tam – ārstniecisks. Bakteriālā ezera flora ir neparasta, ūdens dzelmē esošās nogulsnes izdala vāja tipa antibiotikas, kas savukārt iznīcina ūdenī esošās baktērijas. Ārstēšanās un veselības uzlabošanai Hevīza ezera kūrortā izmanto termālo ezera ūdeni, Hevīza ezera ārstnieciskos dubļus un neparasto, pat unikālo, Hevīza ezera mikroklimatu. Hevīza jeb tulkojumā no ungāru valodas "Karstais ūdens" - ir viena no labākajām atpūtas vietām Ungārijā, ko var apmeklēt visu gadu, un noteikti jāapmeklē kaut reizi!

Hunguest Hotel Panoráma – atrodas termālā, Hevīza, ezera pašā tuvumā, vien 150 metru attālumā! Viesnīca atrodas Hevīza ezera kūrorta centrā, netālu ir kūrorta kājāmgājēju ieliņa, kinoteātris un kino. Dzīvošana: divvietīgos numuriņos ar balkonu un puspansiju ar Zviedru galdu: brokastis un vakariņas. Visas nedēļas garumā, viesnīcas bārā ir dzirdama dzīvā mūzika, otrdienas ir modes dienas, trešdienās ir iespēja iepazīties ar vietējiem amatniekiem, bet ceturtdienās Jūs izklaidēs džaza mūzika vai operette.

3. diena

Brokastis. Diena atpūtai pie Hevīza ezera. 
Piedāvājam dienas otrajā pusē, pēc atpūtas uz ezera, izbraukuma ekskursiju «Kestheja un Feštetiču pils». (20EUR). Viena no burvīgākām Ungārijas un Balatona ezera pērlēm ir viena no krāšņākajām un lielākajām pilīm Ungārijā – Feštetiču pils. Pils un parka komplekss atrodas greznā parkā Kesthejas pilsētiņā. Uzcelta 18. gadsimtā vidū pēc Francijas modes un arhitektūras stila, pils komplekss piedāvā greznību tās ārējā un iekšējā apdarē – pils interjers ir grezns un bagāts, pilī atrodas sena bibliotēka un muzejs veltīts karietēm. Pils parkā redzēsiet burvīgas strūklakas un pat ūdenskritumus. Ekskursija pilī gida pavadībā. Pēc ekskursijas varat izbaudīt pusdienas omulīgā kafejnīcā, kura atrodas pie pils galvenajiem vārtiem, vai pusdienas ieturēt Kesthejas pilsētiņā – te būs gan suvenīru rindas, mazi veikaliņi ar vietējām precēm un dažādas kafejnīcas. Apskatīsim vissenāko pilsētu Balatona reģionā – Kestheja, kas tiek uzskatīta par Balatona reģiona ”galvaspilsētu”. Pilsētas ielas vēl ir saglabājušas neparastu atmosfēru, kas atgādina par pilsētiņas dzīvi gadsimtus atpakaļ. Šodien neliela un omulīga pilsētiņa, kārdeiz, romiešu laikā, ir bijusi nozīmīgs tirdzniecības centrs. Pastaigas laikā pilsētā redzēsiem XIV gs franciskāņu baznīcu, daudzos veikaliņus un vietējo iedzīvotāju dzīves iekārtu. Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā pie Hevīza ezera. 

4. diena

Brokastis. Diena atpūtai pie Hevīza ezera. 
Piedāvājam dienas pirmajā pusē, izbraukuma ekskursiju «Balatona ezera ainavas: Tihaņas pussala -  Balatonfireda – Badačoņ» (25EUR). Balatona ezers, ko dēvē par Ungārijas jūru. Šī mierīgā ezera krastos Jūs neatradīsiet ne palmas, ne augstus kalnus, kā arī nedzirdēsiet senas leģendas. Un tomēr, Jūs atklāsiet to, ka Balatona ezers ir īsts brīnums. Kopš pagājušā gadsimta sākuma ezera piekraste ir populāra kā balneoloģijas kūrorts. Brauciens uz Tihaņas pussalu, kas sadala Balatonu divās daļās. Vēsture un vietējās abatijas arhitektūra, kolorītas zvejnieku mājiņas, muzeji, apbrīnojams skats uz Balatonu, kā arī Tihaņas pussalas neparastais klusums atstās neaizmirstamu iespaidu. Šeit katra māja ir arhitektūras šedevrs! Apskatīsim pussalas divu-torņu baznīcu un benedikta laika klosteri – tās ir Balatona vecākās celtnes. 
Tālāk mūs sagaida – Balatonfireda. Tā ir populāra kūrortpilsētiņa, apbrīnojama peldvieta – Ungārijas pirmā atpūtas un kūrorta vieta. Šeit kursēja Balatona ezera pirmais tvaikonis, kā arī tika nodibināts pirmais burātāju klubs. Augstākā slāņa pārstāvji šeit cēla savas villas jau 19. gs. sākumā, un arī šodien Balatonfīreda saglabā savu popularitāti. Gandrīz 300 gadus kūrortā tiek izmantots dabīgais mineralizētais ūdens sirdsslimību ārstēšanai. Pateicoties tam, ka kūrortam apkārt ir mežs, gaiss tiek uzskatīts par ārstniecisku. Dienas turpinājumā neliela pilsētiņa Badačoņ – plaši pazīstama kā reģiona vīna pilsēta. Tieši šeit tiek audzēti un izgatavoti populārākie un pazīstamākie vīni – Szürkebarát un Kéknyelű. Netālu no pilsētiņas centra, kalnu pakājē, atrodas daudz vīna restorānu, kuros var nobaudīt gardākos un izsmalcinātākos Ungārijas vīnus. Atgriešanās viesnīcā pie Hevīza ezera.

5. diena

Brokastis. Diena atpūtai pie Hevīza ezera. 
Piedāvājam, dienas otrajā pusē, pēc pusdienām un atpūtas pie Hevīza ezera, izbraukuma ekskursiju «Šumegas cietoksnis – bruņinieku turnīrs un vakariņas» (40EUR). Šumegas cietoksnis - to uz 270 m augtsā kalna XI gs. uzcēla karalis Ištvāns I. Vēlāk, 13.gadsimtā cietoksnis būvēts no jauna kā Vesprēmas bīskapijas centrs. Mēs izjutīsim leģendāra laika atmosfēru – apmeklēsim bruņinieku turnīru! Cietoksnī atrodas cīņas mākslas ekspozīcija, ieroču kolekcija, spīdzināšanas kamera un muzejs karietēm. Programmas beigās mūs sagaida gardas vakariņas viduslaiku stilā. Atgriešanās viesnīcā pie Hevīza ezera.

6. diena

Brokastis. Diena atpūtai pie Hevīza ezera. 
Piedāvājam, dienas otrajā pusē, pēc pusdienām un atpūtas pie Hevīza ezera, izbraukuma ekskursiju «Vesprēma un Herenda porcelāna veikals» (25EUR). Vesprēma ir viena no vecākajām pilsētām Ungārijā – dēvēta par karalieņu pilsētu. Svētais Ištvāns un viņa sieva Gisele dibināja šiet pirmo Ungārijā bīskapiju. Galvenie pilsētas apskates objekti: Dzimtcilvēku kvartāls, ugunsdzēsēja tornis, Bīskapu pils, Giseles kapela, katedrāle, Sv. Georgija kapela, piemineklis Ištvānam un Giselei. Tālāk dodamies uz Herendu – plaši pazīstamu pasaulē pateicoties porcelāna fabrikai. Pilsētas simbols ir ēku komplekss „Porcelaniums’, kas iekļauj manufaktūru, muzeju, porcelānu veikalu Viktorija Herend, restorānu un kafetēriju Apikus. Kompleksa apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar unikālo Herenda meistaru kolekciju izgatavošanas procesu un vēsturi. Atgriešanās viesnīcā pie Hevīza ezera.

7. diena

Brokastis. Diena atpūtai pie Hevīza ezera. 
Piedāvājam, dienas otrajā pusē, pēc pusdienām un atpūtas pie Hevīza ezera, izbraukuma ekskursiju «Szigliget – folkloras programma, vakariņas un vīns» (40EUR). Balatonas ezera ziemeļu krastos atrodas brīnišķīgā Szigliget pilsēta, kurā ir mierīga un nesteidzīga dzīve. Tā ir klusa oāze, kurā var atpūsties no ikdienas dzīves raisēm. Šeit atrodas viena no spēcīgākajām pilīm Ungārijā, kas arī dod pilsētiņai popularitāti. Szigliget pils paceļas vairāk nekā 242 metrus augstu, atrodoties kalna galā – un šeit paveras neparasti skaists skats uz Centrāl-Eiropas lielāko ezeru – Balatonu. Pilsēta pazīstama ar vīna pagrabiem un termālajiem avotiem. Tieši šie mazie vīna pagrabiņi rada īpašu atmosfēru un kolorītu – tie sauc iekšā izbaudīt glāzi vīna, paklausīties vietējās dziesmas un piedalīties tautas dejās. Mūs sagaida vakariņas vienā no tādiem vīna pagrabiem, kur izbaudīsim vietējo virtuvi un nobaudīsim vīnu. Atgriešanās viesnīcā pie Hevīza ezera.

8. diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Pēc labas atpūtas, laiks doties mājās. Pārbrauciens uz Bratislavu – Slovākijas galvaspilsētu. Pilsētas apskates ekskursija (15EUR): Svētā Martina gotiskā katedrāle, elegantais Rātsnams – viena no vecākajām ēkām pilsētā, Mihaila vārti, kam ir grandiozs tornis. Bratislavas pilsētas cietoksnis, Evaņģēliskais licejs, kas saglabājis pagātnes idillisko noskaņu, senlaicīgas ieliņas, droša piļu un cietokšņu arhitektūra, parku klusums un ūdeņiem bagātā Donava. Bratislavas galvenais laukums, kādreiz Tirgus laukums, apvieno sevī gan baroka, gan gotikas, gan klasicisma ēkas, kas piedod pilsētai īpašu šarmu. Bratislavas pils – monumentāla celtne, kas stalti stāv pakalnā virs pilsētas, no tās torņiem un balkoniem paveras skats uz daiļo Bratislavu. Pils simbolizē vairāk nekā tūkstoti gadu garu Slovākijas vēsturi. Brīvs laiks pusdienām. Nakts viesnīcā Polijā.

9. diena

Brokastis. Pārbrauciens Polija, Lietuva. Vēlu vakarā iebraukšana Rīgā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Brauciens ar komfortablu autobusu, ceļu nodokļi, autostāvvietas;
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija ir saskaņā ar attiecīgās valsts standartiem). 
 • Nakšņošana pie Hevīza ezera 3*. Istabas ar balkonu (vannas istaba, tualete, telefons, radio, televizors, mini-bārs, bezmaksas internets)
 • Ēdināšana: viesnīcā Hevīzā: puspansijs Zviedru galds: brokastis un vakariņas
 • Grupas vadītāja pakalpojumi 

Papildus izdevumi:

 • Medicīniskā apdrošināšana brauciena laikā: 6.50 EUR / 13 EUR personām 65 gadu vecumā un virs
 • Apskates ekskursija Budapeštā: 15EUR
 • izbraukuma ekskursiju «Kestheja un Feštetiču pils»: 20EUR
 • izbraukuma ekskursiju «Balatona ezera ainavas: Tihaņas pussala -  Balatonfireda – Badačoņ»: 25EUR
 • izbraukuma ekskursiju «Šumegas cietoksnis – bruņinieku turnīrs un vakarņas»: 40EUR
 • izbraukuma ekskursiju «Vesprēma un Herenda porcelāna veikals»: 25EUR
 • izbraukuma ekskursiju «Szigliget – folkloras programma, vakariņas un vīns»: 40EUR
 • Pilsētas apskates ekskursija Bratislavu: 15EUR
 • Hevīza ezers: ieejas biļetes: cenas ir dažādas, atkarīgas no apmeklējuma laika un ilguma.
 • Ieejas biļetes: Feštetiču pils kombinētā biļete uz 5 ekspozīcijām – pieaugušais: 11.4 EUR, bērniem no 6 gadiem un studenti: 5.70 EUR, bērniem līdz 6 gadiem bez maksas
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  110 EUR
 • Papildvieta autobusā – 100 EUR

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Piesakies
 • 2020 gadá!
  30 brīvas vietas
  57000
Pieteikties

Atpūta un relaksācija Hevīza ezera kūrortā: 9 dienas! Atpūta un ārstēšanās vienā no vispazīstamākajiem kūrortiem ne vien Eiropā, bet Pasaulē – Hevīza ezera kūrortā! Atpūta pie Hevīza ezera vilina ne tikai ar savu termālo ūdeni, un dziednieciskām spējām, bet arī neparasti daiļu dabu, Ungārijas gardiem ēdieniem, bagātu aromātisko vīnu! Budapešta - Hevīza: Hevīza ezers - Kestheja - Feštetiču pils - Balatona ezers - Tihaņas pussala - Balatonfireda – Badačoņ - Šumegas cietoksnis un bruņinieku turnīrs - Vesprēma – Herenda - Szigliget – Bratislava