Baikāla zvaigžņu lietus! Ceļojums ar lidmašīnu uz Baikāla ezeru!
Valsts:
Ceļojuma tips:

 «Baikāla zvaigžņu lietus»

Apmeklētās pilsētas ceļojuma laikā: Irkutska - Ļistvjanka — Taļci - Aršana - Baikāla apļa dzelzceļs - Oļhonas sala - Hobojas zemesrags - Irkutska      

Atklājiet neatvairāmo Baikāla pasauli, planētas senāko ezeru ar caurspīdīgo un tīro ūdeni. Baikāls ir brīnumains, un ne velti sibīrieši uzskata to par jūru nevis par ezeru. Pateicoties savām unikālajām īpašībām, 1996. gadā Baikāls tika iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

1. diena (14. augusts)       

Grupas satikšanās Rīga Lidostā plkst. 12.00. Izlidošana uz Maskavu ar aviokompāniju «Aeroflot» plkst. 14.25, ierašanās 16.10. Izlidošana no Maskavas uz Irkutsku 21.25.

2. diena (15. augusts)         

Ierašanās Irkutskā plkst. 08.10, pasu un muitas formalitāšu nokārtošana, tikšanās ar pieņemošās kompānijas pārstāvi. Apskates ekskursija pa pilsētu «Irkutska - zemes vidiene». Programmā: baznīca (Спасская церковь), Dieva Parādīšanās katedrāle (Собор Богоявления), imperatora Aleksandra III un Kolčaka pieminekļi, klosteris (Знаменский монастырь), galvenais laukums un Irkutstkas vecpilsētas ieliņas, promenāde, Volkonsku ģimenes māja (Dekabristu muzejs) un daudz kas cits. Pusdienas (par papildus maksu). Pārbraukšana uz Ļistvjankas ciematu, kurš atrodas ezera krastā. Izmitināšana viesnīcā “Baikalika” («Байкалика»). Brīvais laiks. Vakariņas.  Nakts Ļistvjankā. 

3. diena (16. augusts)

Brokastis. Ekskursija «Ļistvjanka - Baikāla vārti». Programmā: iepazīšanās ar ciematu Ļistvjanka, Baikāla muzejs, Akvārijs ar Baikāla iemītniekiem, interaktīvā ieniršana Baikāla dzīlē, Baikāla mikropasaules izpētes meistarklase, dendrārijs, «Šamaņa akmens», panorāmas skata laukums uz «Čerska klinti». Pusdienās – Baikāla zivs nodegustēšana.  Ekskursija «Taļci - Sibīrijas ciemats». Brauciens uz arhitektūras-etnogrāfijas muzeju Taļci. Iepazīšanās ar Piebaikālas iedzīvotāju ikdienu un ieradumiem: evenkiem, burjatiešiem, kā arī ar sibīriešiem-pirmgājējiem. Šeit atrodas: sena baznīca, draudzes skola, burjatiešu jurta, aizsargtornis, evenku čuma un daudz kas cits. Uzkāpsim uz skatu laukumu “Čerska klints” kalnā, no kurienes pavērsies brīnišķīgs skats uz Baikālu un Hamar-Dabānu virsotnēm. Papildus, ekskursijas laikā, brauciens ar motorlaivu uz “Šamaņa akmeni” (200 RUB), pacelšanās kalnā ar pacēlāju (200 RUB). Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas. Nakts Ļistvjankā.

4. diena (17. augusts) 

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana un došanās uz Aršānas minerālūdeņiem, Burjatijas republiku. Pēc ierašanās, izmitināšana pansionātā «Aršan Home». Ekskursija «Aršana – minerālūdeņu avoti, dacans un ūdenskritums». Programmā: Burjatijas republikas Aršanas minerālūdeņu avoti, budistu klosteris – dacans, došanās uz ūdenskritumu pa aizu, Mongolijas suvenīru un dziedniecisko augu tirdziņš, peldēšanās “Pērles” («Жемчуг») karsto avotu  baseinos  (ieejas biļete baseinā 250 RUB). Pusdienās - īsta burjatiešu virtuve. Atgriešanāš viesnīcā. Vakariņas. Nakts Aršanā.

5. diena (18. augusts) 

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana un izbraukšana no pansionātā. Ceļa laikā dzirdēsim stāstus, leģendas un vēsturiskos faktus par vietējo iedzīvotāju dzīvi. Ierašanās viesnīcā “Baikalika”. Vakariņas. Nakts Ļistvjankā.

6. diena (19. augusts)

Brokastis. Kruīzs un Baikāla apļa dzelzceļa (BADZ) apmeklējums. Programmā: izbrauciens ar motora kuģi no ostas “Ļistvjanka”, došanās gar tuneļiem, tiltiem un citām 20. gs. sākumā celtajām inženieru būvēm — tas ir kā ceļojums laikā – pirms 100 gadiem. Dažas pieturas nozīmīgās Baikāla apļa dzelceļa vietās. Pastaiga pa krastu (pa gulšņiem, apmēram, 4,5 km), apskatot dažus 10m līdz 500m garus tuneļus, dažus tiltus un balstsienas. Kuģa kapteiņa gatavotas pusdienas. Apmeklēsim BADZ celšanas vēstures muzeju un Baikāla ostu. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas. Nakts Ļistvjankā.

7. diena (20. augusts)

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana un došanās uz Divu dienu ekskursija “Mazā jūra un Oļhonas sala”. Gida pavadībā braucam uz Oļhonas salu, pa ceļam apstājoties pašās interesantākajās vietās Tažerānas stepē. Pārcelšanās ar prāmi uz salu Oļhonu. Pēc ierašanās būs izmitināšana viesnīcā. Ekskursija «Hobojas zemesrags». Programmā: aizraujošs brauciens ar īstajām krievu apvidus automašīnām UAZ uz salas ziemeļiem - Hobojas zemesragu,  pa ceļam apskatot ļoti ainaviskas vietas Oļhonā – smilšu kāpas, klintis, brīnumskaisti meži. Dažas pieturas brauciena laikā: Smilšu līcis, klintis «Trīs brāļi», Šunte, Hoboja, Uzuru apvidus. Pusdienās: uz ugunskura izvārīta zivju zupa. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas. Nakts  Oļhonas salā.

8. diena (21. augusts) 

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz Irkutsku. Pa ceļam iebrauksim Burjas cilts vēstures muzejā, kur apmeklēsim dažas interesantas ekspozīcijas, un galvenais – parunāsimies ar īstu šamani. Papildus, ekskursijas laikā, neliela personīga konsultācija pie šamaņa. Pusdienas (par papildus maksu). 19:00 ierašanās Irkutska, zmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks. Nakts Irkutskā.

9. diena (31. augusts) 

Brokastis (par papildus maksu). Numuriņu atbrīvošana. Patstāvīgi pārejam uz Irkutskas lidostu. Izlidošana uz Maskavu plkst. 13.00, ierašanās plkst. 14.15. Izlidošana uz Rīgu plkst. 18.15, ierašanās 19.55.

Brauciena cenā ir iekļauts:

 • Aviopārlidojums Rīga – Maskava – Irkutska – Maskava – Rīga ar aviokompāniju «Aeroflot»
 • 4 naktis viesnīcā «Baikalika», Ļistvjankas ciematā, 1 nakts pie Oļhonas ezera, 1 nakts Aršanā, 1 nakts Irkutskā – divvietīgie numuriņi ar ērtībām 
 • Ēdināšana: 6 brokastis, 5 pusdienas, 6 vakariņas
 • Visi transfēri
 • Grupas pavadonis-gids no Rīgas 
 • Ekskursiju un transporta apkalpošana pēc programmas gida pavadījumā 
 • Ekskursijas pēc programmas krievu valodā runājošā gida pavadībā
 • Ieejas biļetes muzejos pēc programmas 

Papildus izdevumi:

 • Vīza uz Krieviju LR pilsoņiem – 75 EUR 
 • Medicīniskā apdrošināšana uz brauciena laiku: ekonomiskā klase – 3.08 EUR, biznesa klase – 11.48 EUR, cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem — dubults tarifs  
 • Papildekskursijas no 1500 RUB/pers.

Nepieciešamie dokumenti braucienam:

 • Dodoties braucienā uz Krieviju, tūristam līdzi jābūt pasei, kuras derīguma termiņš ir ne mazāk kā 6 mēneši pēc atgriešanās. Latvijas pilsoņiem nepieciešams noformēt vīzu. 
 • Vīzas noformēšanai nepieciešama 1 krāsaina bilde uz balta fona (3,5x4,5 cm), aizpildīta anketa, pase. Vīzas noformēšanas termiņš ir 11 darba dienas. 
 • Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pase, ar derīguma termiņu līdz 50 gadiem, nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas!
 • Latvijas pilsoņa pase, kura tika izdota laika periodā no 1. jūlija 1992. gada līdz 30. jūnijam 2002. gadam, nav derīga ceļošanai uz ārzemēm!

Informācija tūristiem, kas ceļo ar bērniem līdz 18 gadiem:

 • Bērnam jābūt ierakstītam vecāku pasē. Ja bērns nav ierakstīts vecāku pasē, nepieciešams bērna dzimšanas apliecības oriģināls. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, dodoties ceļojumā bez vecākiem, nepieciešama pase, notariāli apstiprināta vecāku atļauja un dzimšanas apliecība.

Papildus informācija par braucienu:

 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai divvietīgajā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par izvietošanu vienvietīgajā  numurā – 140 EUR.
 • Ārzemju pilsoņiem, kuri atrodas Krievijas Federācijas teritorijā, ir obligāti jāreģistrējas. Reģistrācija maksa viesnīcā no 100 RUB.
 • Programmā piedāvātās viesnīcas atbilst to valstu standartu kategorijām, kurā tās atrodas.
 • Iesakām paņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu.
 • Atkarībā no valūtas kursa maiņas, brauciena un papildus pakalpojumu cenas mainīsies.  
 • Minimālais cilvēku skaits grupā — 10 personas. Gadījumā, ja ir nepietiekams cilvēku skaits braucienā, tad brauciens tik atcelts.
 • Iegādājoties braucienu ir jāiemaksā depozīts 450 EUR apmērā .
 • Atsakoties no ceļojuma 60 dienas pirms izlidošanas depozīts netiek atgriezts.
 • Atsakoties no ceļojuma 49 līdz 36 dienas pirms izlidošanas tiek ieturēti 50% no brauciena cenas.  
 • Atsakoties no brauciena mazāk kā 36 dienas pirms izlidošanas, tiek ieturēta pilna brauciena maksa.  

Baikāla zvaigžņu lietus! Avioceļojums uz Baikāla ezeru! Apskates vietas ceļojuma laikā: Irkutska-Ļistvjanka-Taļci-Oļhonas ezers-Hobojas zemesrags-Baikāla apļa dzelzceļs-Aršana-Irkutska