14.11 Dakāra un Senegāla Valsts svētkos! Ceļojums ar lidmašīnu
Valsts:
Ceļojuma tips:

Dakāra un Senegāla Valsts svētkos!

Senegālas galvaspilsēta Dakāra izvietojusies pašā tālākajā Āfrikas kontinenta rietumu punktā – uz Zaļā raga, ko apskalo Atlantijas okeāna siltie ūdeņi. Portugāļu jūrasbraucēju atklāta un pēc tam pārejot no holandiešiem pie angļiem un, visbeidzot, franču iekarotāju pārņemta, tā jau no 16. gadsimta kļuva par Rietumāfrikas nozīmīgāko ostu un vergu tirdzniecības punktu.

Mūsdienās pilsētu apdzīvo vairāk nekā miljons cilvēku un te vērojami visam kontinentam raksturīgie kontrasti – elegantām koloniālajā stilā celtajām ēkām un mūsdienīgām jaunbūvēm līdzās atrodas trūcīgo āfrikāņu mājokļu kvartāli ar savu izpratni par sabiedrisko vietu tīrību, uz labas kvalitātes ceļa cenšas sadzīvot ēzeļu pajūgi ar Ferrari...

Dakāra ir izejas punkts tiem, kuri grib apskatīt ne tikai pašas pilsētas ievērības cienīgākos objektus – uz paša Zaļā raga pussalas tālākā punkta 1864. gadā uzbūvēto bāku „Mamelle” vai 2010. gadā atklāto vienu no pasaules lielākajām skulptūrām „Āfrikas atdzimšana”, Prezidenta pili vai Lielo mošeju, bet arī Goree salu – bijušo vergu sadales un tirgošanas vietu, kas atrodas 2 km attālumā no kontinenta un iekļauta UNESCO sarakstos, ezeru Retba, kas ir viens no planētas sāļākajiem ezeriem un kura ūdens, īpatnēju mikroorganismu dēļ, lielāko daļu gada ir iesārtā krāsā. Laiku var pavadīt arī dodoties izpētīt Senegālas augu un dzīvnieku valsti vai vienkārši gulēt kādā no lieliskajām Atlantijas okeāna pludmalēm.

1. diena

Pārlidojums: Rīga 07:00 - 14:35 Dakāra

2. diena

Dakāras un Goree salas ekskursija (08.30 no viesnīcas). Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms dosimies uz Senegālas galvaspilsētu Dakāru, kur apskatīsim ievērības cienīgākos objektus – Āfrikāņu Memoriālo katedrāli ar tās bizantijas stila arhitektūru, Prezidenta pili, Neatkarības laukumu, ko ietver ēkas koloniālajā stilā, kas mijas ar modernām jaunceltnēm, dzelzceļa staciju ar garšvielu tirdziņu līdzās. Aplūkosim arī Dakāras Lielo mošeju. Viesosimies amatnieku ciematā Soumbédioune un apskatīsim smilšu gleznojumu galeriju. Pēc pusdienām ar kuģīti pārcelsimies uz līdzās esošo Goree salu. Salā apskatīsim d'Estrée fortu, kurā mūsdienās atrodas vēstures muzejs, Vergu māju, kā arī Koloniālajā laikā būvēto ēku grupu, kas atrodas uz klints. Ekskursijas ilgums ~8h

3. diena

Joal - Fadiouth apmeklējums (08.30 no viesnīcas). Pusi dienas ilgā ekskursijā apmeklēsim Joal –Fadiouth – pilsētu un kopienu, kas atrodas Senegālas piekrastē, uz dienvidiem no Zaļā raga pussalas, netālu no robežas ar Gambiju. Žoala atrodas uz kontinenta, bet Fadiousa – uz salas, kas veidojusies no gliemežvākiem un savienota ar kontinentu ar koka tiltu. Pusotras stundas pastaigas laikā apskatīsim pilsētu, amatnieku ostu, katoļu kapsētu, klētis, kas būvētas uz pāļiem upē.

4. diena

Bandia rezervāta apmeklējums (08.30 no viesnīcas). Ekskursijas laikā ar džipiem izbraukāsim Bandia rezervātu, kas plešas 1000ha teritorijā, baobabu meža vidū un kur Senegālai raksturīgie dzīvnieki var justies pilnīgā brīvībā. Dabiskā vide redzēsim žirafes, bifeļus, zebras, krokodilus, zaļos pērtiķus, uc. Gids pastāstīs arī par vietējo augu valsti un šeit sastopamajiem putniem. Ekskursijas ilgums ~ puse dienas. Uzturēšanās ilgums rezervātā ~2h

5. diena

Retbas Rozā ezera apmeklējums (08.30 no viesnīcas). Pusi dienas ilgajā ekskursijā apmeklēsim slaveno Rozā ezeru, kas ir otrā sāļāka ūdenskrātuve pasaulē ( pēc Nāves jūras). Tas atrodas apm. 30km uz ziemeļaustrumiem no Dakāras un pazīstams arī kā vieta, kur noritēja Dakāras rallija noslēguma posms. Ezera vārds radies tā krāsas dēļ, kas ir rozā, pateicoties īpašu mikroaļģu koncentrācijai. Ezers atrodas tikai 500m attālumā no Atlantijas okeāna, no kura to šķir kāpu un krūmāju zona. Ūdens krāsa mainās no koši rozā, kad saule ir pusdienlaikā, līdz violetam – krēslas stundā. Rudenī ūdens krāsa ir bālāka nekā citos gadalaikos.
Ezeram ir liela ekonomiska nozīme apkārtējo ciematu iedzīvotāju dzīvē, kuri šeit iegūst un pārdod sāli. Ekskursijas noslēgumā būs iespēja ar apvidus auto izbraukāt arī piekrastes kāpu zonu ( šī ekskursijas daļa nav domāta cilvēkiem ar vāju vestibulāro aparātu!). 

6. diena

Ekskursija uz Soloumas upes deltu (08.30 no viesnīcas). Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies dienvidu virzienā no Dakāras uz apm. 100km attālo Soloumas upes deltu, kas iekļauta UNESCO Tradicionālās kultūras ainavu sarakstā. Tā ir plaša teritorija, ko veido, dubļu lauki, purvāji, mangrovju audzes un kanāli ar apm. 200 mazām saliņām, no kurām dažas ir pārklātas ar mežu. Zvejnieki šo vietu apdzīvojuši no senseniem laikiem un tam kā pierādījums kalpo ap 218 cilvēku veidoti pilskalni, kuros atrodami aizvēsturiski apbedījumi un senlietas. Ekskursijas laikā viesosimies vietējā tirgū, kas norit reizi nedēļā, izbrauksim ar motorlaivu pa kanāliem un atpakaļceļā iegriezīsimies vienā no nozīmīgākajā Senegālas zvejas ostām, lai redzētu, kā krastā atgriežas vietējo iedzīvotāju koši izkrāsotās kanoe laivas.

7. diena

Pārlidojums: Dakāra 16:00 - 03:00 Rīga

Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj pieņemt citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī.

Higiēna: Senegālā dzeršanai drīkst lietot tikai veikalā pirktu ūdeni pudelēs, jāizvairās arī no ledus pievienošanas bezalhokoliskajiem dzērieniem. Dodoties uz ilgāku laiku ārpus viesnīcas, noderīgi paņemt līdzi salvetes vai tualetes papīru.

Veselība: stingi tiek rekomendēta plašu pakalpojumu klāstu ietveroša veselības apdrošināšanas polise, īpašu vērību pievēršot, lai tajā iekļauti medicīniskā transporta un repatriācijas pakalpojumi.

Tiek ieteiktas vakcīnas pret A un B hepatītu, ierobežots malārijas risks pastāv visu gadu – tāpēc nepieciešami pretmalārijas profilakses pasākumi, par kuriem laicīgi jākonsultējas ar medicīnas darbiniekiem Latvijā. Lielāks malārijas risks ir, atrodoties ilgstoši pie stāvošiem ūdeņiem. Savukārt, galamērķī jāguļ zem pretmoskītu tīkliem, jālieto moskītus atbaidošus līdzekļus un, sākot ar krēslas iestāšanos, jāvelk garās bikses un krekli ar garām piedurknēm.

Drošība: ceļojot Senegālā, jābūt piesardzīgiem Dakārā no kabatzagļu veiklajām rokā un agresīviem ubagotājiem. Senegālā un it īpaši Dakārā jāuzmanās no ceļu satiksmes negadījumiem.

 • Gaisa temperatūra: 26-29C dienā, 22-25C naktī
 • Ūdens temperatūra: 25-27C
 • Laikapstākļi: apmēram 10 saulainas stundas katru dienu, lietus iespējamība 1%
 • Jāņem līdz: peldkostīms, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saulesbrilles, viegls, visu ķermeni nosedzošs apģērbs vakara pastaigām, lai izvairītos no moskītu kodieniem
 • Elektrība: 230V – nav nepieciešams pārveidotājs/adapteris
 • Laika starpība ar Latviju: 2 stundas mazāk
 • Valūta: Rietumāfrikas CFA franks (XOF), oficiālais kurss 1€= 656 XOF, dažviet var norēķināties arī ar euro vai dolāriem . Visērtākais – līdzi ņemt euro maza nomināla naudas vienībās
 • Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši.
 • Atļautais bagāžas daudzums: 6 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža
 • Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus 320 tipa lidmašīnu.
 • Lidojuma kopējais ilgums turpceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 35min (Rīga – Kasablanka: 5h 15min / Kasablanka – Dakāra: 3h 35min) Lidojuma kopējais ilgums atpakaļceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 00min (Dakara - Kasablanka: 3h 20min / Kasablanka – Rīga: 4h 55min)

Svarīgi! Senegālā ES pilsoņi var uzturēties bez vīzas 90 dienas gadā. Līdz jābūt pasei ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas

Hotel Africa Queen 3* superior istaba ar brokastīm un vakariņām

 • Viesnīcā pieejami sekojošas istabu kategorijas(istabas atšķiras lielākoties pēc attāluma no okeāna):
 • Standarta istaba (max 2 cilvēki istabā) - istabas ar balkonu vai terasi - IZPĀRDOTS!
 • Superior istabas (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) - istabas ar atsevišķu ieeju un terasi; tuvāk okeānam nekā standarta istabas, bet nav pilnīgs skats uz okeānu:
 • cena pieaugušajam 1349 EUR
 • cena bērnam 1224 EUR
 • Deluxe istabas (max 3 pieaugušie vai 2 pieaugušie + 1 bērns) - istabas pirmajā līnijā no okeāna, ar atsevišķu ieeju un terasi:
 • cena pieaugušajam 1419 EUR
 • cena trešajam pieaugušajam 1329 EUR
 • cena bērnam 1254 EUR
 • Ja vēlaties iegādāties trīsvietīgu numuru, aicinām nosūtīt visu ceļotāju vārdus, pasu datus un izvēlētos pakalpojumus uz book@laimture.lv rēķina sagatavošanai!

Hotel Royam 4* ar brokastīm un vakariņām

 • Viesnīcā pieejami sekojošas istabu kategorijas:
 • Standarta istaba (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) - bungalo mājiņa ar atsevišķu ieeju un terasīti, skats uz dārzu, istabās nav TV:
 • cena pieaugušajam 1349 EUR
 • cena bērnam 1219 EUR
 • Superior istabas (max 2 pieaugušie + 1 bērns istabā) - plašāka par standarta bungalo mājiņu ar atsevišķu ieeju un terasīti, skats uz dārzu, ir TV:
 • cena pieaugušajam 1479 EUR
 • cena bērnam 1299 EUR
 • Deluxe istabas (max 3 pieaugušie vai 2 pieaugušie + 2 bērni) - bungalo mājiņa ar atsevišķu ieeju un terasīti, ar atsvaidzinātu interjeru, skats uz dārzu:
 • cena pieaugušajam 1549 EUR
 • cena trešajam pieaugušajam 1549 EUR
 • cena bērnam 1349 EUR
 • Ja vēlaties iegādāties trīsvietīgu vai četrvietīgu numuru, aicinām nosūtīt visu ceļotāju vārdus, pasu datus un izvēlētos pakalpojumus uz book@laimture.lv rēķina sagatavošanai!
Pērc
 • Lidojums
  10 brīvas vietas
  87900
 • Lidojums + viesnīca
  10 brīvas vietas
  134900
Pirkt

Dakāra un Senegāla Valsts svētkos! Ceļojums ar lidmašīnu. Senegālas galvaspilsēta Dakāra izvietojusies pašā tālākajā Āfrikas kontinenta rietumu punktā – uz Zaļā raga, ko apskalo Atlantijas okeāna siltie ūdeņi.